Šta je novo?

Asus Xonar DX - UNi Xonar Drivers - Softver

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poruke
7,270
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
NH-C12P SE14 , Ryzen 7 3800X
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
Kingston Fury Renegade 2 x 16 GB - 3600Mhz
GPU
GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
Zvuk
S.M.L.S 8A
PSU
Seasonic Focus Plus 750w 80+ platinum
Kućište
HAF 912 PLUS
Miš & tastatura
Logitech G610 , LOGITECH G403 HERO
Ostale periferije
Blue Snowball Ice
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zdravo drugari, instalirao sam pomenutu karticu i UNi Xonar drajvere 1.81. To sve radi lepo, ali nigde nisam mogao da pronađem UNi Xonar softver?


Gde bih mogao da skinem ovaj softver, ili da idem na zvanične drajvere ?

Capture.JPG
 
Taskbar.PNG
Valjda imaš ikonicu u taskbaru, ne sećam se da sam morao instalirati nešto dodatno.
 
Nema, drajveri su bili na 18 kb. Ako možeš negde da mi okačiš drajvere i softver koje da slikem.
 
Ja koristim neke stare UNi Xonar 1822 v1.75a r2. Imaš ovde download sekciju
Pa probaj ove najnovije
Fajl ima 8 MB, znači trebalo bi da ima i ovaj Audio center.
 
Jesu ti UNI drajveri bolji za kvalitet zvuka? Meni na W10 rade odlično ovi stari "fabrički" iako su matori kao biblija...
 
Ne znam zaista, preporučivali su njih pre 6-7 godina kad sam uzeo DX, ne sećam se više šta je razlika. Baci pogled na linkove iz teme.
 
Jesu ti UNI drajveri bolji za kvalitet zvuka? Meni na W10 rade odlično ovi stari "fabrički" iako su matori kao biblija...

Kažu da jesu. Mene zanima samo gde da skinem softver. Inače drajveri (zvanični) za Dx se ne pišu još od win 7
 
Da i ja sam citao davno kad sam uzeo, neki kazu bolji zvuk neko isti ali stabilniji drajveri... Ja sam probao prvo oficijalne, radilo sve ok i ostavio. Pa zanimalo sta vi kazete ima li boljitka :)
Isprobacu nema sta da izgubim
 
Da i ja sam citao davno kad sam uzeo, neki kazu bolji zvuk neko isti ali stabilniji drajveri... Ja sam probao prvo oficijalne, radilo sve ok i ostavio. Pa zanimalo sta vi kazete ima li boljitka :)
Isprobacu nema sta da izgubim


Obrati pažnju kada skidaš "uni" drajvere da skineš i softver. Sačuvam mi link, jer ja nisam pronašao.
 
Da li je neko probao Daniel_K's drajvere iz 2017 godine. Ja sam ih iprobao na Creative Titanium i lepo su radili. Vidim ima i za Asus DX.


 
Ako nadjem hocu sigurno...
Jesi gledao na torrentima da li ima?

Da li si našao nešto ?

Ovde ima ali ne vidim da može da se skine

 
Našao sam na ovom linku:


Naravno nakon isključivanja adblocka... ali nisam stigao da isprobam jos uvek :)

Aplikacije stoje pod "standalone apps pack". Cim klikneš na standalone kreće download i ima više manjih aplikacija u jednoj, a spominju i XonarSwitch.

xonar.png

Ako imaš problem sa preuzimanjem javi pa ću ja preuzeti i poslati ti mail-om
 
o.k. Hvala

Koja ja konkretno za DX ?
 
Pa trebalo bi sve da rade, samo je za neke kartice/verzije potrebno na x64 sistemima omogućiti da se instalira unsigned driver... Za Win10 ide ta prva sa spiska, ako pravi problem onda bi probao sledeći sa liste a ako i on zeza onda ovaj 1816/1812 za starije W10.

Javi utiske ako uspeš, ja eventualno danas posle posla ako bude vremena
 
Hvala puno. Probaću kada dođem kući
 
Evo ja poranio pa isprobao - pri instalaciji sam izabrao low latency varijantu, 1816/1823 verzija (gore sam greškom napisao 1816/1812).
Možda nijansu bolji zvuk ali pitanje je jel placebo pošto imam stare Altec Lansing VS4121 zvučnike i koliko na njima može da se oceni...

Nikakvih problema za sad, dodatne aplikacije raspakovao ali nisam koristio. Downoload ne kreće automatski nakon odbrojanog vremena već sam morao link da kliknem (podigao IE iz groba samo zbog ovog downloada :) ).
 
Jeste bolji zvuk. Instalirao sam i ja i uverio se. Još jednom hvala na pomoći.
 
Nazad
Vrh Dno