Šta je novo?

Asus vivobook GPU NECE DA RADI nikako

cobraman

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2009
Poruke
1,371
Poena
395
Moja oprema  
Laptop
Asus vivobook pro 15 oled
Mobilni telefon
Huawei p30 pro
Pametni uređaji
Huawei gt2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Poludecu razbicu ga... Asus vivobook oled 15 pro...NECE UOPSTE NISTA DA RADI SA RTX 3050..Sve integrusa... Odem u nvidia control panel, sve sve stavim da rucno na Graficku kartu... Jok, on samo i samo i svemu zivom ide preko one iris xe... Daj te neki predlog kako uopste testirati dal radi diskretna? Msm ona se cak i greje i sve, al na task menager mrtva, sve nularice, samo ova zaposlena... Bilo igrica, bilo 4k bideo sta god
 
Nemoj razbijaš, daj meni :)

Ne znam konkretno za taj laptop, kod mene na matorom aceru i novijem nitro aceru, se automatski prebacuje sa integrisane grafike. Nisam doduše imao tako noviju grafičku.
Znači kada upalim Photoshop, klinci igricu... Samo Steam da pokreneš, aktivira se geforce.
Možda ti je nešto do drajvera. Probaj sve iz početka ako ne radi, deinstaliraj totalno drajver za nju pa opet instaliraj sa nvidia sajta.

Instaliraj, ako već nisi, Nvida Geforce Expirience. Tu se vidi da li je pokrenuta ili nije. Takođe i (EDIT:) da li je najnoviji drajver i da li je snimila igre i slično...
Obeležio sam ti na slici dva gde napiše.
1.jpg
2.jpg

Sa'će pecanje matori, samo polako i opušteno :)
Editovao sam sliku, slabi mi paswordi pa da mi neko ne mulja sa korisničkim :)
 
Poslednja izmena:
Recimo da imas instaliran driver za gpu,da vidis obe kartice u device menageru.Probaj da iskljucis iris xe u device menageru.Mada ranije sam na nekom Lenovu imao izbor u biosu koju grafiku da koristi.
Mada koliko se secam na Asusu nema takav izbor.
 
Obrisao drajvere i ubacio najnovije uz ovaj experience... Probam asassins creed neki ma jok brale, odma iris podize grafikone, ovom sve nule...sve podeseno rucno na nvidia, battery mode performance, bla bla... Odo da se ovesam najlonom za pecanje😴
 
Fucking PRORADILO... Verovatno je drajver zezao, ubacen experiance i iako nije trazio, restartujem i sad testiram... Sljaka! Igre, photoshop.... Po potrebi rade obe! Iscimah bzvz ceo community, sorry... I hvala na svim predlozima!
 
Pa restart se podrazumeva kod instalacije grafika ma šta ove nove generacije OS pričale :)
Neka te lepo služi.
 
Ovo je bolja varijanta od one da izgubis zivce i polupas ga.:)
 
Nazad
Vrh Dno