Šta je novo?

asus tft izgubio sliku

mmv

Slavan
Učlanjen(a)
06.06.2004
Poruke
371
Poena
319
imam asus tft 19", i malocas ga preneh iz jedne sobe u drugu, ukljucim komp, pokaze asus znak, nakon par sekundi no signal i vise slike nema !pomislio sam da je graficka, imam dve zamenio ih i nije, probao i memoriju, nije ni to ! nista ne pisti, ili slicno !

mada moram da pomenem da je ta soba 10-tak stepeni hladnija i kao da sam primetio neko tamno mlataranje nekih horizontalnih linija na kratko !

u cemu je tu lom !
 
to i ja mislim, ne znam da mu nije 'ladno !
 
Nemoguce je da je zbog hladnoce prestao da radi

Probveri da li su kablovi dobri prikljuceni da nije prekinut i slicno
 
Ako je sa kablovima sve OK,onda ga nosi u servis...

Drugar je imao slican problem sa Samsungom.Iznenada je otkazalo nesto u vezi pozadinskog osvetljenja.Posle ukljucivanja pojavila bi se slika na par sekundi i onda bi "nestalo svetlo".
U servisu su ga sredili za par dana i sad ponovo normalno radi.
 
Ako je sa kablovima sve OK,onda ga nosi u servis...

Drugar je imao slican problem sa Samsungom.Iznenada je otkazalo nesto u vezi pozadinskog osvetljenja.Posle ukljucivanja pojavila bi se slika na par sekundi i onda bi "nestalo svetlo".
U servisu su ga sredili za par dana i sad ponovo normalno radi.

Njemu se pojavo poruka "no signal" kolko sa ja razumeo. I ja bi reko da je do kabla ako vec sigurno nije graficka.
 
evo ovako.
doneo sam drugi monitor koji radi na drugom kompu i nece.
moj monitor sam probao na tom kompu i nece
grafiku iz pozajmljenog kompa sam ubacio u moj komp i opet je no signal
sve module memorije sam izmenjao i nece.

ja sumnjam da je tu ploca riknula !
 
A jesi li tvoju grafiku stavio u pozajmljeni komp i nakacio na drugi monitor (taj koji radi na pozajmljenom)? Ako u tom slucaju radi grafika onda je definitivno mozes otpisati kao uzrok problema. Bojim se da si u pravu sto se ploce tice mada bi mogo i napajanje da probas kad vec odsrafljujes kompove. Mozda jednostavo ne daje dovoljno struje, a predpostavljam da je neko noname napajanje. Ne kazem da je sigurno do njega al nije lose da proveris.
 
Meni je jednom zbog ne ispravnog adaptera na grafickoj, slika na monitoru bila kao propustena kroz plavi filter. Zamenom istog sve je doslo na svoje mesto.
 
napajanje je codegen 500 w!

kada sam poskidao sve i odneo plocu i procesor u servis, ljudi ukljucise i sve radi !

e sad zona sumraka je da kad sam i ja sve napakovao kuci, proradilo je !

da li struja, da li nesto trece pojma nemam !
 
Haha gremlini! Desavalo se i meni nekoliko puta!
 
Nazad
Vrh Dno