Šta je novo?

Asus ROG Laptopovi (STRIX, Zephyrus, Duo)

Ajd' to, nego kapiram da su uneli serijski broj u bazu i da je vrv. poništena garancija zbog fizičkog kvara.
 
Pre sam video, a i dalje se čudim kako si uspeo da polomis taster.. G15 dva komada i jedan Zephyrus duo, ne da se nije polomilo nešto, nego mi se nije ni izlizalo :/
 
Loš kvalitet plastike... prošlo mi kroz ruku u zadnjih 6-7 godina gomila vrhunskih Asusovih gaming modela, ali i Zenbook-ova. Neverovatno je, zaista, da je na najskupljem Asus modelu koga sam ikada imao bio najlošiji kvalitet plastike. Evo i dan danas kad radim na njemu, zentam se da pritisnem bilo koji taster iole jače
 
Lenovo Legion 7I i Slim 7I su alu!
Vrhunski modeli :)



Top-laptops-2022.png
 
@Proday Јеси ли имао проблема са твојим G14 што се тиче тастера? Ја на мом G14(2021) нисам имао таквих проблема за ових годину и по дана колико је код мене као ви са G15, а доста га носам са собом и куцам на тастатури.
Што се тиче sleep - a баш пробах данас неће ни преко команди, ни кад се спусти поклопац у sleep.. А некад је хтео преко команди у Wdos, нисам пробао може ли да се промени у power settings када се спусти поклопац да иде у хибернацију? Ретко и користим sleep али је јако битно да има каква - таква функција кад се спусти поклопац...
 
Ni sa jednim g14 nisam imao problema, ali slabo sam koristio njegovu tastaturu, većinom eksternu tastaturu i monitor. Inače, koliko me sećanje služi i g14 2021 je išao u neki sleep ali se tastatura palila i gasila ko luda, cela soba mi svetlela pa sam iz tog razloga koristio hibernaciju.
 
Ја данас пробао чисто да проверим јер је помињано овде, иначе ретко и користим sleep на лаптопу али ми је некако срамота када преклопим лаптоп да он и даље ради, додуше ко користи екстерни монитор можда му одговара.
 
To dal nekome odgovara je drugo, jer može da se podesi šta "closing the lid" radi. Sasvim je drugi problem to što nece da radi. I mene je to nerviralo pa sam hibernaciju koristio.

Za tastere ne mogu ništa loše da kažem, sve je delovalo izuzetno kvalitetno.
 
Već sam ranije pisao, ali ponoviću opet. Imam Asus ROG Strix iz 2018. godine. Samo sam želeo da potvrdim loš kvalitet izrade, meni je pukla desna šarka nakon jedno dve godine od kupovine. Otišao u ovlašćeni servis, rekli mi da Asus više ne prodaje delove za taj model i da ne mogu da mi pomognu. Evo već skoro dve godine ne zatvaram laptop osim kada je transport u pitanju koji naravno maksimalno izbegavam.

Dok sam bio student maštao sam o nekom ROG modelu pa kada sam uspeo da ga priuštim sebi totalno sam se razočarao. Što se mene tiče, Asus gejmerska serija nikada više.
 
Sada je u vreme trajanja garancije, ne pominje se dve godine nigde eksplicitno.
 
Kako na kraju rešiti problem sa sleep mode na G15? Meni treba kao desktop, dakle da kada je sklopljen radi i dalje. Kada se ne pomera miš x minuta da ode u sleep mode jer nije praktično uključivati i isključivati računar stalno. Nekada radim 5h, pa pauza 3h pa radim opet. Hibernacija mi ne odgovara jer ne mogu preko tastature/miša da uključim PC
 
@DrFranjo prodaš i kupiš drugi laptop. Ako imaš model sa 3070, daću ti ja lenovo x1 carbon 9gen u najjačoj izvedbi za njega...sleep provereno radi...jedino što nećeš moći da se igraš 😇
 
Kako na kraju rešiti problem sa sleep mode na G15? Meni treba kao desktop, dakle da kada je sklopljen radi i dalje. Kada se ne pomera miš x minuta da ode u sleep mode jer nije praktično uključivati i isključivati računar stalno. Nekada radim 5h, pa pauza 3h pa radim opet. Hibernacija mi ne odgovara jer ne mogu preko tastature/miša da uključim PC

Ako sam dobro razumio, ne želiš da kad zaklopiš poklopac ode u sleep već samo kad ne pomjeraš miš ili ne radiš? U tom slučaju kucaj u start search:
"Control Panel" i kad ti otvori stari Control Panel, nađi Power Options i idi ovdje:

1669983623589.png

1669983695819.png
 
Hvala na odgovoru ali to sam sve uradio. Problem je što laptop ode u sleep, zacrni se ekran na minut i onda se pribudi i ostane tako. Dakle odbija da ide u sleep mode koji mi je jako bitan
 
Hvala na odgovoru ali to sam sve uradio. Problem je što laptop ode u sleep, zacrni se ekran na minut i onda se pribudi i ostane tako. Dakle odbija da ide u sleep mode koji mi je jako bitan
А када преклопиш иде ли тада нормално?
Такође јеси ли пробао да искључиш из струје и како се тада понаша?
 
To je kada preklopljen, i kada nije. Ne postoji situacija u kom ide u sleep mode
 
Рецимо мени преклопљен не иде у sleep, међутим када је на батерији и преклопим онда иде, можда је неки проблем до профила у Armory?
 
Obrisao sam Armory, trash software. Pomirio sam se da je faličan proizvod, nego eto nervira me najstrašnije. Daš ozbiljne pare i treba da radiš egzorcizam da nešto najosnovnije proradi
 
Jeste smor malo sa tim sleep, mada meni ne smeta da koristim hibernaciju. Vidim nešto da mi se i poslovni dell malo muči sa sleep modom. Jel neko probao asus sa Win 11 da vidi dal je situacija bolja?
@DrFranjo prodaš i kupiš drugi laptop. Ako imaš model sa 3070, daću ti ja lenovo x1 carbon 9gen u najjačoj izvedbi za njega...sleep provereno radi...jedino što nećeš moći da se igraš 😇
I nije ti neka ponuda 🤑 niko neće dati te pare koliko taj Lenovo koštao u radnji, teško se prodaje, posebno sada kada ti je star koliko bese, oko godinu dana mozda? Drži na oglasu pa ako se upeca neko. Ne vidim ko bi menjao bilo koji 3070 laptop za to.
 
@DrFranjo prodaš i kupiš drugi laptop. Ako imaš model sa 3070, daću ti ja lenovo x1 carbon 9gen u najjačoj izvedbi za njega...sleep provereno radi...jedino što nećeš moći da se igraš 😇
Tek sada videh ovu poruku...

Haha ma neka, sa non gaming laptopa sam prešao na ovaj. Šteta što previše tražim sa ovim sleep mode 😂
Inače, u pitanju je ceo AMD sistem. 6800M i 5900HX
 
Nisam ni znao da su g15 pravili u all amd izbedbi. Kako god, nadam se da uspeš rešiti problem nekako.
 
I moj uzet kod nas, isto US. G15 2022. Eno ga u oglasima :D

@DrFranjo meni je sleep proradio sad kad sam ga resetovao da spremim za prodaju. Tako da probaj reinstall wina.
 
@Proday aha, generalno nije loš ali mu je loš ssd i RAM je potrebno zameniti. Inače neverovatan ekran i baterija dugo traje, jedan od laptopova sa najboljom anatomijom baterije

@s16 hvala na odgovoru, poručiću nov ssd pa kada budem radio Win onda ću videti da li je rešeno
 
Ti si beše uzeo onaj advantage pre mene sa oglasa? 😃

Šta mu je sa ssd? Meni ovaj u 2022 sasvim ok.

Ja teram čistu legalnu 11icu na njemu od kad sam ga uzeo, sleep je zezao najstrasnije do pre tih par nedelja kad sam ga reinstalirao. Sad je na njemu par igrica i adobe premier i radi sve ok.
 
Ne znam kada si ti uzeo, al ja sam preko mađara pre jedno mesec dana. Ma ima fabrički lošiji ssd

Doduše, bio je i neki bio update pa i to može da pomogne
 
Nazad
Vrh Dno