Šta je novo?

Asus ROG Laptopovi (STRIX, Zephyrus, Duo)

Ja sam otvarao svoj laptop kada sam ubacivao još jedan ssd. Ne postoji nikakva nalepnica "warranty void", tako da ne bi trebalo da se gubi garancija.
 
@Proday nema sta da obratis paznju specijalno, pogledaj koliki ima light bleed i mozda mrtve piksele. Ostalo ti je pokriveno garancijom sta god da bude. Takodje, da znas da asus modeli hoce da se cuju kao neki coil whine dok ucitava, najvise se cuje kada se butuje win, mozes cuti kad restartujes ako ne gledas na sred ulice. Nekima se cuje manje nekima vise, cest je slucaj kod asusa, ali i kod drugih proizvodjaca se javlja, izgleda da se cuje SSD nvme dok ucitava, ali je definitivno povezano i sa procesorom. Nemoj da te to odbije, to je normalno. Mislim da je ta graficka 110W na tom laptopu a da ima jacih. Recimo MSI GP66 ima 130+10W do 140W. Nisam siguran za ovih plus 10, istestiracu :)
Za otvaranje ne bi trebalo da utice, stikeri ne postoje neko vreme, samo kod nekih proizvodjaca stave factory seal da bi znali da li je otvaran ali ne utice na garanciju. Ne bi trebalo ni ram i ssd zamena da utice, ali to moras da pitas asus.

Dalje, za USA layout mi bas cudno, mislio sam da se kod nas samo YU prodaje. Svakako je plus ako je tako dosao, sto nije nemoguce za gejmerske masine.

Bitna stvar, nema nikakve veze gde je kupljen laptop sto se tice garancije, jos bolje ako nije za srpsko trziste. Vazi ti svakako i bez racuna, provereno mailom. Ako imas racun, samo ce ti vaziti garancija do tog datuma. Ja sam proverio sa laptopom iz nemacke, imam zvanican mail od asus srbija da vazi. KAd smo kod toga, da napomenem da i za HP laptopove vazi garancija kod nas i to bez fiskalnog, samo mora da se potvrdi za odredjenu seriju. Omen ima, jedan servisiran bez probelma i to bez racuna. Rekose mi da i za MSI moze kod nas ako je iz EU ali da treba racun, mada treba proveriti.

Koja ti je tacno specifikacija laptopa i koliko ga placas?
 
@DeonTuck hvala lepo na opsažnom odgovoru. Mrtvi pixeli su mi prioritet za proveru kao i pozadinsko osvetljenje (mada mi je laptop 99% vremena prikačen na monitor). Jedino mi se ne sviđa što baterija ima oko 12% wear, ali za godinu dana nije ni strašno previše...ja ću ga svejedno ograničim ma 60% punjenja i ugasim boost (ukoliko uzmem ofc).

Grafika je moguće čak i 100 (ili 110w), znam da ima jačih (imao sam hp omen x16 do nedavno isto sa 3070 i 115w) ali su svi teži od zephyrusa (ili mnogo više koštaju ako su tu po težini...tipa razer).

Mašina je 5800H, 16Gb, 3070gtx, 1Tb nvme...

Cena dam moj Lenovo X1 carbon +100e ako se dog.
 
@Proday 12 posto nije nista, ti laptopovi traju i po 8 sati. I ja ogranicavam svoje nekad na 60% ali nema to mnogo uticaja u realnom koriscnju. Nisam do sada cuo nekog da se usrecio sa baterijom jer je ogranicavao. Supruga koristi neki lenovo 5 godina, prazni ga do nule cesto, puni na 100% i dalje traje 4,5 sati nakon 5 godina, ne znam kako :D

Sto se tice pozadinskog, normalno je da se vidi, samo pogledaj da nije totalni haos.

Ne znam koliko kosta karbon realno za kesh tako da ne znam koja je cena :D
 
Ništa od trejda...ne da se čoveku rastati od laptopa; te hoće te neće, reko javi se jarane ako se odlučiš, ne vredi ovako (inače zaphyrus odličan koliko sam mogao da primetim).
 
Ništa od trejda...ne da se čoveku rastati od laptopa; te hoće te neće, reko javi se jarane ako se odlučiš, ne vredi ovako (inače zaphyrus odličan koliko sam mogao da primetim).
Још ако је бели 🙂
Што би рекао Dave 2D : "волим свој G15 зато што је беле боје" 😂
 
Evo i ja da se upišem, uzeo Asus Rog Strix G15 sa 6800M grafikom. Za sada zadovoljan, planiram zamenu RAM modula i SSDa. Laptop (mada više mislim da Win11) ima problema sa sleep mode
 
To je do gomile Asus laptopova, nije samo do tvog primarka. Koristi hibernaciju kao alternativu.

P.s. nije bio beli već crni (zato mi se još više dopao). Imao sam dva g14 bele boje, ovde se svetla vide baš fino na tastaturi...a i generalno preferiram crnu kada je tehnika u pitanju).
 
Pozdrav, ima li neko iskustva sa ovim modelom?

GL504V

Hvala. Razmisljam da uzmem polovan...
 
Pozdrav, ima li neko iskustva sa ovim modelom?

GL504V

Hvala. Razmisljam da uzmem polovan...
Svi su ti asus ok. Zavisi koja je cena i koje specifikacije. Sa tom oznakom ima mnogo varijacija. Napiši koliko treba da platis i koji je CPU/GPU/RAM/Storage pa da vidimo
 
Pozdrav,
desio mi se peh sa laptopom Zeph g14 (2020 serija). Nakon izmene opcija za boot u Biosu da umesto Windows loadera pokrene Linux particiju sa Grubom i klasično Save and Restart, dočekao me crn ekran, bez uobičajenog ROG logoa. Posle pet, šest sekundi ventilatori su se zavrteli na maksimum a ekran ostao crn, tako da mi je preostalo samo da laptop ugasim preko Power tastera.

Probao sam sa vađenjem RAM-a i pražnjenjem baterije, bez rezultata i iskreno ne bih više da eksperimentišem jer možda napravim još gore. Pretpostavljam da je došlo do korupcije BIOS-a ili je u najgorem slučaju ploča otišla. Laptop nije u garanciji (uzet putem oglasa), tako da bi mi mnogo značila preporuka za dobar servis u Beogradu, negde gde bi mogli da odrade celokupnu dijagnostiku i reprogramiraju BIOS čip, ako je do njega.

Ako je ploča u pitanju mislim da je bolje da ga dam u delove, jer je popravka preskupa i za mene neisplativa.
 
Pozdrav,
desio mi se peh sa laptopom Zeph g14 (2020 serija). Nakon izmene opcija za boot u Biosu da umesto Windows loadera pokrene Linux particiju sa Grubom i klasično Save and Restart, dočekao me crn ekran, bez uobičajenog ROG logoa. Posle pet, šest sekundi ventilatori su se zavrteli na maksimum a ekran ostao crn, tako da mi je preostalo samo da laptop ugasim preko Power tastera.

Probao sam sa vađenjem RAM-a i pražnjenjem baterije, bez rezultata i iskreno ne bih više da eksperimentišem jer možda napravim još gore. Pretpostavljam da je došlo do korupcije BIOS-a ili je u najgorem slučaju ploča otišla. Laptop nije u garanciji (uzet putem oglasa), tako da bi mi mnogo značila preporuka za dobar servis u Beogradu, negde gde bi mogli da odrade celokupnu dijagnostiku i reprogramiraju BIOS čip, ako je do njega.

Ako je ploča u pitanju mislim da je bolje da ga dam u delove, jer je popravka preskupa i za mene neisplativa.
Da li si otkačio bateriju sa ploče ostavio tako 10min pa onda (koji put) držao power dugme da se sve to lepo isprazni? Onda vratis bateriju i nakaci punjač, prekrsti se i pali.
 
Probao nekoliko puta, bez uspeha. Laptop ne POSTuje.
 
Novi Zephyrus G14 u najjacoj izvedbi na extra popustu narednih par dana u bestbuy (-500$), pa ako imate nekog da vam kupi i donese, eto srece! Jos da i G15 hoce da spuste za slican iznos gde bi nam kraj sreci...
 
Nećeš verovati, ali nekako se vratio u život 😮
Bio je skinut sa adaptera, jer se uključivao sam od sebe tako prikačen na struju i ostavljen je bio na bateriji. Probao nekih tri, četri puta da ga upalim gde je uvek bio isti rezultat, samo crn ekran i ventilatori na maksimumu. Petog ili šestog pokušaja, kada sam već digao ruke i razmišljao o zameni, servisima, šta još mogu i gde da probam, ekran je na trenutak bljesnuo i pojavio se ROG logo sa pratećim zvukom. Ne znam da li sam se ikada toliko obradovao nekom logu ili tom audio klipu koji me je uvek iritirao tokom paljenja, pa sam ga držao isključenog.

Pošto sam ranije isčupao NVME drajv, automatski je otvorio BIOS. Odmah sam prikačio USB i flašovao najnoviju verziju (220). Proces je prošlo bez problema, restartovao sam, učitao setup defaults, ponovo restartovao, ugasio, vratio drajv i RAM, i evo ga sad radi kao da se ništa nije dogodilo...Ostavio sam i onaj zvuk da pišti tokom startovanja, više me i ne dotiče, samo dok šljaka.
 
Pozdrav, ima li neko iskustva ili mi moze reci nesto vise o ovom modelu:

G513QY

5900hx
6800m
300hz ekran

Na sta treba da se obrati paznja, jer se kupuje bez garancije?
Hvala.
 
Imam ja taj model. Kvalitet izrade je odličan, laptop je tanak ali dosta težak. Stvari koje mi se ne sviđaju su što u sebi ima loš RAM, loš m.2 i neće u sleep mode. Pokušavao sam svašta i nisam uspeo. Ne znam da li je do Win 11 ali svakako neće. Što se tiče gaminga, zver je. Sve radi besprekorno i može se puniti nekim jačim punjačem telefona. Npr ja probao punjačem za Samsung 45W
 
@DrFranjo to za sleep mode je poznata boljka novijih asusa (ili odu pa pale svetla na tastaturi)...čudno da to nikad ne reše. Mada su dosta brzi pa i hibernacijom dobiješ skoro isto
 
To malo smara što ne radi. Meni treba sleep mode da ne moram da koristim power taster jer mi je laptop kao desktop. Samo bih da pomerim miša i da se PC probudi. Izgleda da previše tražim 😂

Bio je neki bio update pre par dana, možda su rešili. Moram da testiram
 
Nećeš verovati, ali nekako se vratio u život 😮
Bio je skinut sa adaptera, jer se uključivao sam od sebe tako prikačen na struju i ostavljen je bio na bateriji. Probao nekih tri, četri puta da ga upalim gde je uvek bio isti rezultat, samo crn ekran i ventilatori na maksimumu. Petog ili šestog pokušaja, kada sam već digao ruke i razmišljao o zameni, servisima, šta još mogu i gde da probam, ekran je na trenutak bljesnuo i pojavio se ROG logo sa pratećim zvukom. Ne znam da li sam se ikada toliko obradovao nekom logu ili tom audio klipu koji me je uvek iritirao tokom paljenja, pa sam ga držao isključenog.

Pošto sam ranije isčupao NVME drajv, automatski je otvorio BIOS. Odmah sam prikačio USB i flašovao najnoviju verziju (220). Proces je prošlo bez problema, restartovao sam, učitao setup defaults, ponovo restartovao, ugasio, vratio drajv i RAM, i evo ga sad radi kao da se ništa nije dogodilo...Ostavio sam i onaj zvuk da pišti tokom startovanja, više me i ne dotiče, samo dok šljaka.
Meni deluje da je samo trebalo da drzis malo duze bez baterije ili si posle dovoljno dugo držao panje trik upalio. Ja sam nekako bio ubeđen da će to upaliti i da nešto nisi uradio kako treba 😅

Izgleda da je ioak to vađenje upalilo, na toj bateriji nisi imao struje verovatno pa se takan ocistio lepo. Bitno da radi, i znam taj osećaj, predivan je. Na 2 Lenovo računara mi se to desilo. Vađenje baterije je uvek upalilo.
 
Novi Zephyrus G14 u najjacoj izvedbi na extra popustu narednih par dana u bestbuy (-500$), pa ako imate nekog da vam kupi i donese, eto srece! Jos da i G15 hoce da spuste za slican iznos gde bi nam kraj sreci...
Koliko sam video taj g14 nema najnoviji ryzen nego 5800h ili nisam nasao ponudu na koju si mislio? Vidim da ima g15 sa 6800h za 1200usd, to mi deluje kao bolji deal.
 
Koliko sam video taj g14 nema najnoviji ryzen nego 5800h ili nisam nasao ponudu na koju si mislio? Vidim da ima g15 sa 6800h za 1200usd, to mi deluje kao bolji deal.
Nisi gledao na vreme...

Mada i ovaj za 900 dolara (taj sa 5800) je brooka deal.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221128-193529_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20221128-193529_Samsung Internet.jpg
    94.1 KB · Pregleda: 30
Зна ли се колико су меморије залемили овај пут? 😂
 
@DrFranjo to za sleep mode je poznata boljka novijih asusa (ili odu pa pale svetla na tastaturi)...čudno da to nikad ne reše. Mada su dosta brzi pa i hibernacijom dobiješ skoro isto
Nije nikakva boljka već Asus koristi S0 sleep state: S0/Working - System is on. The CPU is fully up and running; power conservation is on a per-device basis. Teška glupost.
Npr. Thinkpad koristi S3: S3 Sleep (Standby) - System appears off. The CPU has no power; RAM is in slow refresh; the power supply is in a reduced power mode. This mode is also referred to as 'Save To RAM'. Prava stvar.
 
Potvrđujem, moj prošlogodišnji G15 u najjačoj konfiguraciji u 60-70% slučajeva ne ode u sleep već se ugasi.

Za ostale koji hvale kvalitet izrade, i nije baš neki, tj. tastatura je krimi kvaliteta (rascvetao se taster D na pola na laptopu od 3000€). Koštala me zamena cele tastature 200€ u ovlašćenom servisu.
 
Nije nikakva boljka već Asus koristi S0 sleep state: S0/Working - System is on. The CPU is fully up and running; power conservation is on a per-device basis. Teška glupost.
Npr. Thinkpad koristi S3: S3 Sleep (Standby) - System appears off. The CPU has no power; RAM is in slow refresh; the power supply is in a reduced power mode. This mode is also referred to as 'Save To RAM'. Prava stvar.
Ne znam samo kako da objasnim da mi je na asus zephyrus g14 iz 2020 sleep radio bez problema, kao i na svakom drugom desktopu npr ili laptopu koje sam imao, dok na zephyrusu g14 iz 2021 sam imao taj problem kao i brat na strixy 5 god starom.
Potvrđujem, moj prošlogodišnji G15 u najjačoj konfiguraciji u 60-70% slučajeva ne ode u sleep već se ugasi.

Za ostale koji hvale kvalitet izrade, i nije baš neki, tj. tastatura je krimi kvaliteta (rascvetao se taster D na pola na laptopu od 3000€). Koštala me zamena cele tastature 200€ u ovlašćenom servisu.
Da potvrdim da je tastatura lošeg kvaliteta (hteo sam da kupim g15 kome se za godinu dana rascvetala dva tastera (3 i S)...samo što je bolje rešenje dati 3$ na aliexpress-u (i dobiješ org keycaps) umesto 200 u servisu kod nas.
 
Probao da naručim sa onih nekih sajtova gde prodaju rezervne tastere, ali su mi refundirali novac jer nisu imali tastere na stanju.
 
Ne znam samo kako da objasnim da mi je na asus zephyrus g14 iz 2020 sleep radio bez problema, kao i na svakom drugom desktopu npr ili laptopu koje sam imao, dok na zephyrusu g14 iz 2021 sam imao taj problem kao i brat na strixy 5 god starom.

Da potvrdim da je tastatura lošeg kvaliteta (hteo sam da kupim g15 kome se za godinu dana rascvetala dva tastera (3 i S)...samo što je bolje rešenje dati 3$ na aliexpress-u (i dobiješ org keycaps) umesto 200 u servisu kod nas.
Svaki put kada sam hteo da zamenim X1E nekim Zephyrusom, razocarala me tastatura.
Masine su mi generalno top (portabilne, AMD opcije) ali periferne stvari hoce da mi idu na falus.
 
Nazad
Vrh Dno