Šta je novo?

Asus ROG Laptopovi (STRIX, Zephyrus, Duo)

@picasso brat dolazi za 3 dana iz Usa zato i kažem da se nadam novom G14; novog G15 nigde nema (bestbuy, amazon...). Ima samo open box varijanta ali ni to nema u blizini nigde gde je on.

Nemam ja ništa ni protiv 5900 samo ako budem mogao da ga zaključam na 3ghz kao ovaj 4900hs što mogu sada na G14 2020

Inače u usa je na sve garancija godinu dana osim ako ne platiš dodatno.
Имаш на КП од господина који наручује из USA G15, скупљи је 300е од G14...
 
malo bezveze sto se garancije tice. Sta da radis sa njim ako zvekne nesto nakon god dana tipa grafika. Nije ovo laptop sa integrisanom grafikom pa da su nikakve sanse da crkne nesto.
Sto se g15 2021 modela tice oko 19 aprila mogu da se kupe, moja greska sto nisam napomenuo. Tada stizu na amazon.
Pa takvi su Ameri, teraju te da platiš za osiguranje sebe (možes da rikneš ako nemaš pokriveno), a da neće za tehniku ;)

Nmg da čekam 19 krastavac, trampiću sa nekim uz doplatu ukoliko se ukaže prilika...čekam da vidim da li će i od ovog išta da bude (ili ću da završim sa xps 13 9310) 🤣🙈
 
Pa takvi su Ameri, teraju te da platiš za osiguranje sebe (možes da rikneš ako nemaš pokriveno), a da neće za tehniku ;)

Nmg da čekam 19 krastavac, trampiću sa nekim uz doplatu ukoliko se ukaže prilika...čekam da vidim da li će i od ovog išta da bude (ili ću da završim sa xps 13 9310) 🤣🙈
Meni je XPS bio prvi pik pa sam odustao zbog dijagonala ekrana. Thinkpada mi preko glave ceo zivot ih koristim, pa resio da probam gaming laptop po prvi put u zivotu, jer mi ovaj zephyrus izgleda cool u odnosu na masivne asus rog i druge gaming modele. Nadam se da ee necu razocarati :).
 
@picasso Kao neko ko koristi već par nedelja isti (a pre tog izmenio solidno ultrabookova), gotovo sam siguran da se nećeš razočarati, čak šta više...neverovatno je kako su uspeli da upakuju sve ovo u kućište tako malih denzija, a da sve radi bez problema.

Realno jedino od mana što mogu da navedem, unutrašnja strana (tastatura i ostalo) izgledom daleko od premium segmenta, nepostojanje kamere, čitača kartica i tunderbolt porta. Sad sa ovim 100w PD što su uveli na novom modelu, čak ti omogućavaju da koristiš laptop gotovo u fullu sa punjačem od telefona (i ne moraš da nosiš ciglu sa sobom).
 
@picasso sad tek vidim za coolpad da si pitao...lično bih pre išao (čak šta više kontam za vikend da poručim) na Cm ergostand III, ima veći fan i veće otvore tako da je sigurno daleko učinkovitiji od IV modela. A ostao sam ti dužan odgovora vezano za buku i zagrevanje u low opterećenju; definitivno fan uvek radi, a oseti se i toplina prilikom gledanja filmova (možda može na manual modu da se podesi kriva za fanove, nisam se igrao sa time). Sad mi kaže čovek što je uzeo G14 od mene da je u linuxu uspeo da ugasi dedicated gpu i da je laptop sad skroz hladan. Ja koliko sam video na ovom novom ima opcija da se ugasi i u win i to me najviše zanima i prvo ću da probam kad stigne nova mašina.

Inače kupljen pre sat vremena novi G14 sa 3060 i to poslednji u prodavnici (jutros prodat onaj sa 2060), ako sreća posluži, u nedelju se družimo (G15 3070 open box mi otišao ispred nosa za 1600$) 😇🤭
 
Poslednja izmena:
Naleteh na jedan vrlo koristan video (i poređenje)...isteklo mi vreme za edit pa moram novi post

 
@picasso sad tek vidim za coolpad da si pitao...lično bih pre išao (čak šta više kontam za vikend da poručim) na Cm ergostand III, ima veći fan i veće otvore tako da je sigurno daleko učinkovitiji od IV modela. A ostao sam ti dužan odgovora vezano za buku i zagrevanje u low opterećenju; definitivno fan uvek radi, a oseti se i toplina prilikom gledanja filmova (možda može na manual modu da se podesi kriva za fanove, nisam se igrao sa time). Sad mi kaže čovek što je uzeo G14 od mene da je u linuxu uspeo da ugasi dedicated gpu i da je laptop sad skroz hladan. Ja koliko sam video na ovom novom ima opcija da se ugasi i u win i to me najviše zanima i prvo ću da probam kad stigne nova mašina.

Inače kupljen pre sat vremena novi G14 sa 3060 i to poslednji u prodavnici (jutros prodat onaj sa 2060), ako sreća posluži, u nedelju se družimo (G15 3070 open box mi otišao ispred nosa za 1600$) 😇🤭
Честитам ид а те лепо служи, изгледа да ћемо бити са истим моделима у већем броју, ако је бела у питању? 😀
 
Ček da stigne, a za služenje ćemo lako...u to ne sumnjam 😉

Beli ofc, za bestbuy koliko skontah crni se ni ne pravi...samo G15 imaju crni. Inače sad sam tek skontao da G15 ima i rgb tastaturu ako je nekome bitno.
 
Поправили су позадинско осветљење и на G14 у односу на прошлогодишњи модел, повећали су још ниво осветљења па се сад у току дана јасно виде ознаке на тастерима, што је прошле године била мала замерка али ништа претерано
 
Mogu reći da su nove G15ice i G14ice opasno urađene mašine, g14ica se malo više greje od 15ice, što je i normalno zbog veličine, ali generalno performanse, kvalitet izrade i pogotovu ekrani su odlični. Prošla su mi kroz ruke oba, i više mi se dopadaju od novog razer blade-a sa rtx 3000 serijom.
 
G14 sa rtx3060 se greje vise od g15 sa rtx3070? Ako je tako onda sam se zeznuo sto nisam uzeo g15 jer nije neka razlika u ceni a benefiti su veliki.
 
G14 sa rtx3060 se greje vise od g15 sa rtx3070? Ako je tako onda sam se zeznuo sto nisam uzeo g15 jer nije neka razlika u ceni a benefiti su veliki.
Pa to ti pričam sve vreme. G15 je ipak veće kućište, a 3070 na njemu vuče tek nešto više W u full loadu. Mada i 300$ nije da baš nije velika razlika u ceni ;)
 
Videcu kakva ce biti situacija kad stigne. Ako se bude previse grejao i samim tim bude bucan ili cu ici na g15 ili cu da se vratim biznis klasi. A benefiti u ovoj klasi nisu mali za razliku od 300usd. 3070 je dosta jaca i skuplja karta od 3060, veci ekran, vise portova, bolje hladjenje/manja buka. Da je 3060ti vs 3070 tu vec nije neka razlika.
 
Videcu kakva ce biti situacija kad stigne. Ako se bude previse grejao i samim tim bude bucan ili cu ici na g15 ili cu da se vratim biznis klasi. A benefiti u ovoj klasi nisu mali za razliku od 300usd. 3070 je dosta jaca i skuplja karta od 3060, veci ekran, vise portova, bolje hladjenje/manja buka. Da je 3060ti vs 3070 tu vec nije neka razlika.
Ako si navikao na klasične tihe laptop mašine tipa xps 13 ili x1 carbon, moraš unapred biti pripremljen da je ovo prilično bučnije (i toplije)...ali shodno pomenutima i daleko brže/jače.

Za razlike sam upućen, već sam u više navrata rekao da bi bez razmišljanja uzeo G15 samo da ga ima na stanju...po meni je takođe opravdana investicija.

Inače sinoć sam se nešto više vremena družio sa novim xps 9310... realno su dostigli savršenstvo ovi iz dell-a (jedino portovi što bi nekima mogli da fale). Jedva čekam i novi x1 carbon 9gen uživo da vidim.
 
Treba probati sve u zivotu :). Xps 9310 i meni deluje savrseno. Samo kad bi izbacili model od 14-15"... Thinkpadi me smorili vrtim ih dug niz godina, vrhunske masine ali mi dosadili, svi su manje vise isti, nema eksperimentisanja :), imam kuci firmin t490s.
 
Dosadan koliko je dobar, zato nista i ne menjaju jer su najbolji.
 
Treba probati sve u zivotu :). Xps 9310 i meni deluje savrseno. Samo kad bi izbacili model od 14-15"... Thinkpadi me smorili vrtim ih dug niz godina, vrhunske masine ali mi dosadili, svi su manje vise isti, nema eksperimentisanja :), imam kuci firmin t490s.
Zato postoji i HP Spectre 14, po meni top model u tom rangu a i lepši od xps-a :)
A što se tiče G 14ice, da, ovih par komada koje sam imao prilike da probam se više greju i malo više bučnije od G 15ica.
 
od svih ovih novih laptopova najzamiljiviji mi je Flow x13. samo ne znam sto su stavili 16gb rama na modele sa 5800 i 5900 procesorima... time su bas pokvarili sve.
 
Могли су бар да залеме 16 или 12 и тако оставе, ово 8 + 8 је баш пилићарски
 
6 i 8 GB je ogromana razlika u grafici....nije u piranju fps, moze i da bude 3070 sporija sa manjom snagom, vec u VRAM-u (2 GB extar je sigurno par godina viska minmum specifikacije za igre a to je ogromno vreme a tu je razlicita optimizacija igara, i sve veci zahtevi...koliko ce biti sledece godine najnoviji AAA naslov? ne bi cudilo da 6GB postane minimum za neke naslove u roku od 1-2 godine). Neka srednja snaga je najbolje resenje, maximalno (do 115w) za masine do 15 inca...prosto ne moze efikasno da se rashladi jer je limitirano prostorom cista fizika...zapremina...pogotovu ako je 3060 sa 6GB, sa jacom snagom, u manjem kucistu...to je najgora opcija, da kupite mali spucani laptop gde su najjace grafike sa maksimalnim snagama...kod laptopa je kad je u pitanju pouzdanost sve u TDP-u i uopste nema logike razmatrati g14 nasparm g15....!14-nestice moraju proprcionalno da imaju manje snage...dakle 3060 na 95W sa maxq dizajnom i naravno da je cpu spajan tecnim metalom...i opet da se vidi kako to izgleda kada se sklopi gde us temperature....kod mene strix g513 sa 3070 (115W) fantasticno funkcionise...za sada cp2077nakon 3-4 sata na 24 monitoru i 1080 p ide 80-85 c stabilno na ultra...ode na tu tmeperaturu posle 5 minuta i ostaje tamo manje vise do daljnjeg...osim naravno kada si unutra ili u meniju onda pada drasticno...ventilatori su tada na 3200 rpm sa bukom od 32-36 dp zavisi od cpu-a kako gde forsira...da je opcija bila 95W bez razmisljanja bih i njega uzeo umesto ovog...ali dosao ovaj sa 115w...+10% fpsa...kome to treba kada ovakve komponente guraju 80-120 fpsa vecinu igara...druga stvar je da neko kupi laptop da se igra na njemu - to je neko drugo pitanje cemu to sluzi ako si cistokrvni gejmer, kod mene ce ovaj laptop 80% vremena da stoji na standu a sto se tice igara 100% vremena...samo sam probao da odigram par sati na njegovom monitoru, da testitam tih 300Hz... i to bi bilo to...
 
Poslednja izmena:
Pa tehnički kao da nisam ni menjao...osim što sad svi pixeli rade :) Punjač je malo drugačiji (jedan deo je flat kabel) i čini mi se da je za nijansu možda hrapavija plastika na tom unutrašnjem delu oko tastature. Bela boja još više bela nego na 2020 modelu i to je to. Ekran je brži sigurno ali meni je već i 120hz bilo sasvim extra unapređenje u odnosu na ranije od 60hz koje sam koristio. Temperature očekivano visoke, razmišljam da li manual profil da koristim ili da ga limitiram preko registrija (što će verovatno i da bude) na 3ghz i ćao. Cyberpunk 2077 radi nešto fluidnije.

Inače sam poručio CM ergostand 3, naleteo na kupujemprodajem za upola cene pa nek ide život.
 
@Proday Благо теби, ја чекам мој до пред кај маја😂, ограничи на 35w - 45w CPU и биће хладан као шприцер, а и са том снагом може да тера шта хоћеш
 
@Proday Благо теби, ја чекам мој до пред кај маја😂, ограничи на 35w - 45w CPU и биће хладан као шприцер, а и са том снагом може да тера шта хоћеш

To hladan ko špricer zaboravi, ali definitivno bolje 75-80 stepeni nego 90+...i nije baš blago obzirom da su ciganili za carinu al dobro, preživeli smo i gore 🙄

@Cirko čestitam i da se lepo igraš.
 
Kako oni izbace nesto sto na default ide preko 90+ stepeni meni nije jasno.
 
To hladan ko špricer zaboravi, ali definitivno bolje 75-80 stepeni nego 90+...i nije baš blago obzirom da su ciganili za carinu al dobro, preživeli smo i gore 🙄

@Cirko čestitam i da se lepo igraš.
Какве сам шпорете ја имао ово ће бити са снова😂
 
Nazad
Vrh Dno