Šta je novo?

Asus ROG Laptopovi (STRIX, Zephyrus, Duo)

Pre par dana stigao mi je Asus Rog Zephyrus G15 (2021) iz Amerike(Best Buy), laptop je vrh, RTX 3070, 1TB ssd, Ryzen 9 HS5900, RGB tastatura, sve u svemu vrh. Dosao mi je sa Americkim adapterom, ali sam samo kupio onaj nastavak (drugi kabl) od uticnice do adaptera (detelina model) za 400 dih i resio problem. Zanima me misljenje oko kulera, Cooler Master Ergo III ili Ergo IV? Ima li neko iskustva sa ovim IV i kakve su razlike?
Bezi od Ergo IV kao od kuge, danas mi stigao, na stranu temperature koje su iste kao i bez njega ( zavisi to i od laptopa doduse, u mom slucaju Lenovo sa Ryzen 5 i RTX3060 ) , bucan je cak i na najmanjim obrtajima, pravi zvuk kao brodaki motor, mislim nije tako glasan ali taj tip zvuka, jako iritantno. Plus nogice koje sprecavaju da laptop padne sa postolja ako se ono uspravi si kratke, laptop na granici da sklizne
 
Bezi od Ergo IV kao od kuge, danas mi stigao, na stranu temperature koje su iste kao i bez njega ( zavisi to i od laptopa doduse, u mom slucaju Lenovo sa Ryzen 5 i RTX3060 ) , bucan je cak i na najmanjim obrtajima, pravi zvuk kao brodaki motor, mislim nije tako glasan ali taj tip zvuka, jako iritantno. Plus nogice koje sprecavaju da laptop padne sa postolja ako se ono uspravi si kratke, laptop na granici da sklizne
Hvala na info, bas sam se mislio da uzmem taj model. A sta mislite o modelu Notepal X150 Spectrum? Lepo mi izgleda sa onim RGB osvetljenjem? Kakav mu je spec.jel samo mazanje ociju ili bi trebao dobro da radi posao?
 
Već sam ranije hvalio ergostand 3 i koliko je impresivne rezultate pokazao kod mene pa da se ne ponavljam. Navatao ga na KP za 3000din novog.
 
ovo sam memorijom je katastrofa... zar im je to tolika usteda da se blamiraju na taj nacin ili je samo sklopljen takav dil zbog koga su ispali smesni. svakako je mozda i nenameran propust
 
Dil. Znaju oni šta rade. Sve je to proračunato u sitna crevca.
 
Stigao konacno i moj Zephyrus G15, pa da se upisem u klub :) Da li ima neko preporuku za setovanje Armoury Crate za ventove i buku. Ja sam stavio performance mod i u Death Strandingu se cuju dobrano ventovi, mada sam sve nafurao na max i 2560 rez. Odradio par rendera. Jedan sa svetlima u 2560 rezoluciji i 150dpi / 1:25, nije nesto zahtevna scena.

U Cinebenchu
max freq. za proc: 4.4MHz i tu je zakucan, vent: 4400, posle par minuta 3200, temp 78

Cinebench multicore 11580pt
Cinebench single 1420pt
MP ratio 8.16x

U stanju mirovanja, surf, kuckanje teksta CPU seta gore dole u rasponu od 2.8 do 3.3MHz, kao i voltaza 1068, 1162, 1431... (da li moze da se zakucaju da ne skacu ovoliko)?
U gornjoj zoni gde je power dugme, od njega pa na levo celom duzinom, tu se greje najvise, a i ne grejao se sta su sve strpali u ovoliko malu masinu.
 

Prilozi

  • rog.jpg
    rog.jpg
    155.6 KB · Pregleda: 109
Tu bez gašenja boosta zna toliko da se zagreje da ne možeš prst staviti koliko peče. Nadam se da niko od vas sa 15 modelima nema problem sa krčkanjem zvučnika. I šta rekoste jel vam ide u sleep laptop ili samo gasi ekran?
 
Tu bez gašenja boosta zna toliko da se zagreje da ne možeš prst staviti koliko peče. Nadam se da niko od vas sa 15 modelima nema problem sa krčkanjem zvučnika. I šta rekoste jel vam ide u sleep laptop ili samo gasi ekran?
Kod mene ide u sleep normalno.
 
Ljudi sta mislite o ovom laptopu?
Jel ga ima neko kojim slucajem, zanima me da li stvarno dolazi sa svetlecim logom i ugradjenim num padom?
 
Ljudi sta mislite o ovom laptopu?
Jel ga ima neko kojim slucajem, zanima me da li stvarno dolazi sa svetlecim logom i ugradjenim num padom?
Taj model nema fizički numpad na tastaturi.
 
После годину и по дана одличног искуства и рада, данас ми се десило да лаптоп заблокира(заледи слика у раду), отворено доста табова у browser-у, радио торенту у позадини, уређај на silent mod - у, температура на додир млак, ништа специјално, ето да пренесем и прво негативно искуство😀
 
Evo i ja da se javim u temi. Zaljubljenik sam u gaming laptopove, za sad mi je asus na vrhu liste, ali MSI stealth serija je zaista odlična, kao i acer predator triton 500.

Vec neko vreme koristim Asus Rog g15 sa Ryzen 9 5900hx, rtx 3070, 300hz, ali sam ispunio pre koji mesec svoju veliku želju i uzeo Asus ROG Zephyrus DUO. Dva ekrana su zaista nešto posebno i mnogo znači za posao. Iako mi ne treba tako jaka konfiguracija za moj posao, koristim za VR i simulaciju vožnje, mada vrlo retko i to.
Konfiguracija za Duo je slabija ali isto mi vrši posao: i7 10875h 8c/16t, rtx 2070 super, 300hz,fHD i 4k donji ekran.

Sad, razmišljam se koji zadržati? Jedino sto me g15 razmazio sa baterijom od 8 sati dok ovaj sa dva ekrana traje max blizu 5h , isto light upotreba, ali sa oba ekrana, sto je ok, ali 8h je ipak celo radno vreme.

Šta biste vi zadržali da vam nije krucijalno da li je 2070 ili 3070? VR mi ne radi nešto bolje jer nije bas optimizovan, ali ipak je ryzen 9 i 3070 dosta vise future proof. Ne znam, nisam ni sam pametan, slatke muke :)

Evo po jedna slika:
 

Prilozi

  • SmartSelect_20220823-233632_eBay.jpg
    SmartSelect_20220823-233632_eBay.jpg
    201.7 KB · Pregleda: 59
  • SmartSelect_20220823-233758_Chrome.jpg
    SmartSelect_20220823-233758_Chrome.jpg
    130.8 KB · Pregleda: 49
Pitanje je samo upotrebne vrednosti. U 95% vremena mi nema razlike, a Asus Zephyrus Duo je klasa za sebe pa se lomim :/
 
Niko ti umesto tebe samoga ne može doneti ovde odluku. Duo je klasa za sebe, ako ćeš koristiti potencijal koji nudi, nema šta dalje da razmišljaš, ukoliko ti je to samo gimmick, isto tako!
 
Hvala na misljenjima, @Proday je pogodio srz. Moracu onda uporedo da ih koristim jos malo pa da odlucim. Sve manje i manje koristim potencijal ovog G15 ali aj da vidimo. Naginjem ka DUO jer svaki put kad sednem da radim, malo lakse mi padne kad ukljucim ovaj laptop :)
 


Fali tema na forumu za Windows gaming & business laptopove. Skoro septembar, sad je zanimljivo vreme za razgledanje, pa tamo na crni petak (25. novembar) da se možda nešto i probere :)
 
Mislim da na to pitanje ne moze ni Asus da ti da odgovor, ali mozes da probas da pozoves call centar, izuzetno su usluzni, zvao par puta da postavljam neka pitanja.
 
Baš dugo se čeka prodaja ASUS Vivobook Pro 16X OLED N7601
:-(
Još u maju su izašle recenzije a njega nigde.
Zanimljiv mi je zbog OLED ekrana na 120Hz, a nadam se da će sa cenom biti ispod gejmerskih varijanti...
 
Pozdrav svima, uzeo sam pre par meseci Strix G15 2022 (6800H/3060/16gb ddr5) i generalno sam zadovoljan, ali me neke stvari zezaju sa kojima ranije nisam imao problem.

1. Kada laptop spojim sa ekranom (Asus XG43 i Dell P3223DE), bilo preko hdmi ili typeC>DP, ne baca sliku do samog ulaska u Win. Sto mi je problem jer koristim dva Windowsa (moram tako zbog posla i nekih programa). Sto znaci kada treba da izaberem koji Win ili da udjem u bios, ne postoji opcija za to dok se ne otvori laptop.

2. Nekad kad se upali, tako bleji sam sa sobom pre rog znaka, 15-30 sekundi. Recimo da to uradi svaki 5. put kad se pali. Nekad se ne desi nista pa mora da se drzi dugme.

3. I mozda najbitnije meni, da li neko zna za opciju da se ovaj laptop upali bez otvaranja? Prethodni Omen je mogao preko svog docka ili HP tastature, ovde ne mogu da nadjem da postoji ta opcija?
 
Problem pod br.2 sam primetio samo kad radi update win-a kod mene,inace imam Asus ROG Strix G17 G713RM-KH011
 
Večeras odoh da pogledam jedan G15 2021 sa 3070gtx...možda konačno zamenim x1 carbon i pređem na moju dream mašinu (do sada samo dva g14 imao 2020 i 2021).

Ima li nešto posebno na šta da obratim pažnju (osim stanja generalno, pucketanja u zvučnicima kada je pojačano itd)? Laptop je uzet u srbiji, ima fiskalni iz ct-shop i garanciju još godinu dana, samo me malo buni što ima usa layout a ne naš (što mi je i bolje).

I glupo pitanje, ukoliko otvorim laptop da očistim prašinu, jel se gubi garancija kod asusa ili?
 
Nazad
Vrh Dno