Šta je novo?

asus maxsimus 3 rampage

vladicapevac

Cenjen
Učlanjen(a)
21.03.2011
Poruke
201
Poena
169
interesuje me a i hitno je u vezi maticne koji procesor ide na nju socket i kako se pokazala..:wave:
 
on znaci ima socket 1366 i pise intel 7 sto znaci da je za intel procesore...reci mi samo koji je ili koji su to intelovi procesori za tu plocu adekvatni pa da javim burayeru sta da kupi posto je kupio plocu pre pola sata na rasprodaju ...hvala u napred..
 
U pravu ste nije ploca sa oznakom rampage i socket je 1156..gledao sam neke procesore i bas su "jeftini"..interesuje me koja je razlika izmedju ovih procesora i SB...(izvinjavam se jer mi burazer nije lepo objasnio).
 
U pravu ste nije ploca sa oznakom rampage i socket je 1156..gledao sam neke procesore i bas su "jeftini"..interesuje me koja je razlika izmedju ovih procesora i SB...(izvinjavam se jer mi burazer nije lepo objasnio).

Kojih?
Jel mislis na 1156?
Razlika je u tome sto su to prvi procesori i7, i5 i i3 serije koji u sebi nemaju integrisan GPU, dok SB ima integrisan GPU
 
nezna ni on gde tera,naleteo na intel i7 2600k za 60 evra a ima plocu 1156 socket...sad prodaje plocu za drugi socket..znaci smorio me i pm. A vama hvala!!
 
2600k za 60e pa to je dzabe, jel to u inostranstvu naleteo na tako nisku cenu?
 
Uleteo kod nekog u Parisu(arapin) i pitao za procesor za socket 1156 i ovaj nije imao pojma kad slucajno ugleda i7 2600k,pita ga za cenu ovaj kaze da nezna ali da nije ispod 70 evra.Ovaj izvadi 60 i kaze da nema vise i ovaj pristane.U tom trenutku zvoni telefon i arapin se javlje i pocinje pricu o procesoru kao koja je cena.Kada je burazer cu on ga pozdravi i izlete napolje(da se ovaj ne predomisli).Kaze ovaj ga zvao posle ali se burazer junacki nije okrenuo vec je brzim hodom zamakao za krivinu.Eto kako se u inostranstvu kupuju procesori ...hahahaaa..sada je otisao i zamenio plocu u prodavnici gde je kupio za neki reci cu vam koju i za koje pare..znam da je za maxsims 3 dao oko 50 evra.Tamo je dobro jer postoje prodavnice sa polovnom robom ili novom ili nesto starijom sto kod nas nema jer mi ipak imamo veci standard nego u EU..
 
Uleteo kod nekog u Parisu(arapin) i pitao za procesor za socket 1156 i ovaj nije imao pojma kad slucajno ugleda i7 2600k,pita ga za cenu ovaj kaze da nezna ali da nije ispod 70 evra.Ovaj izvadi 60 i kaze da nema vise i ovaj pristane.U tom trenutku zvoni telefon i arapin se javlje i pocinje pricu o procesoru kao koja je cena.Kada je burazer cu on ga pozdravi i izlete napolje(da se ovaj ne predomisli).Kaze ovaj ga zvao posle ali se burazer junacki nije okrenuo vec je brzim hodom zamakao za krivinu.Eto kako se u inostranstvu kupuju procesori ...hahahaaa..sada je otisao i zamenio plocu u prodavnici gde je kupio za neki reci cu vam koju i za koje pare..znam da je za maxsims 3 dao oko 50 evra.Tamo je dobro jer postoje prodavnice sa polovnom robom ili novom ili nesto starijom sto kod nas nema jer mi ipak imamo veci standard nego u EU..

Samo da ne bude da mu Arapin nije podmetnuo nekog mrtvog i7 :D
Moram ti reci da mi ovo sve zvuci jako smesno i ne realno.. :p ali svasta je moguce... ;)
 
Poslednja izmena:
jeste i7 2600k uzeo je i neku gigabajt plocu ...prodavac gde je kupio plocu mu je potvrdio da taj procesor kosta oko 300 evra..za plocu je dao 140 evra , staru vratio i uzeo drugu samo doplatio...ja sam bio tamo i vrlo je moguce jer imas prodavnice sa novim stvarima a i polovnim.Tu brate mozes da nadjes sto nisi ni sanjao..Nasi obicno prelepljuju cene pa npr. grafa. lupam asus 6950 sa prelepljenom ceno kupis ya 100 evra..problem je u tome sto radnici koji rade tamo su uglavnom samo radnici koji rade onako ladovina i nisu mnogo strucni jer pazoi ima preko 30 000 proizvoda i ko ce tu da pazi a vise od pola je polovna roba i prodavac nezna za koliko je gazda kupio neku plocu npr. pa i ne proveravaju ma svasta se radi...
 
Znači tvoj burazer svima nama može na tu prevaru da nabavi GPU 7990 za nekih 100-ak € !?

Ovaj ga jurio, ovaj bežao, nije se okretao, ovaj baš u tom trenutku telefonirao itd itd... da nije imao OVOL'KO oko!? :D
 
misc-true-story-l.png
 
Zašto nije moguće :D

Već sam poslovao sa Arapima .... oni su malo bolji od Tunižana i Egipćana :)

Nude Rolex luxury watches za 200 $, pa za 100 .... 50 .... 10 ... a kad ne upali nude lulu mira for free :eyebrows:

Ladno vade iz kose, i prave se da su ti prijatelji kada ih primeti vojska :shock:

O ronjenju i kamilama da ne govorim :d
 
ljudi ja sam postavio ovu temu bas zbog toga sto je nabavio plocu i sto mi je bilo hitni da mu javim koji procesor da nabavi a posle sam se nadovezao na i7 i nemam razloga da vas lazem to je neki internet kafe gde je naleteo na procesor imalo je jos nekoliko stvari..posle toga je zamenio plocu zbog lezista..1155..a to o prozivanju i nabavljanju procesora GPU 7990 za nekih 100-ak € necu da komentarisem ko me zna i ko zna mog brata sigurno nece reci da lazemo kao sto vi mislite a i nije me briga.....trazio sam samo vasu pomoc neznam cemu ovi cinicki komentari..hvala
 
A ondak je mrmot zavio cokoladu u foliju......:d:d:d izvini vladice,bilo je jace od mene :):wave:
 
Juce sam stigao iz Francuske tj. Pariza i kupio plocu GIGABYTE X79-UD3 za 120 evra i Intel® Core™i7 3930K za 220 evra...upravo sam je spakovao.. ..ako iko ide do parisa dacu mu ime i adresu prodavnice na pm...pozz za neverne tome..haha
 
^^^nije da ti neverujem,ali eto,voleo bih samo da mi objasnis na koju foru to tamo funkcionise,tj kako ta radnja posluje,na koji nacin?taj 3930k kosta oko 400e ako se nevaram,pa me zivo interesuje koja je caka u pitanju,a za te pare vredi i otici za Pariz za jedan vikend pa dovuci to ovamo!
 
Poslednja izmena:
to su sve korisceni procesori i ploce i nemaju garanciju sad nemam pojma kako i sta...mada onaj procesor koji je burazer kupio poceo da zeza..krastavac..a na pitanje cu ti odgovoriti porukom..zbog silnih prozivanja...pozz
 
Nazad
Vrh Dno