Šta je novo?

Asus M5A97-LE R2.0 EC file corrupted

dusko94

Slavan
Učlanjen(a)
21.11.2008
Poruke
88
Poena
309
Imam jedan veoma čudan problem koji ne mogu da rešim već danima.
Naime dešava se to da kada računar ostavim ne priključenog na struju neko vreme, prilikom prvog starta čekam prvo 15 s da se podigne bios, i kada pokuša da podigne bios izbaci tekst:

"The data in the EC or EC flash might be corrupted.
Please contact ASUS Technical Support for help.
System will shut down after 15 s."

Posle toga se ugasi kako i piše i kada ga upalim, nakon toga normalno podigne bios, diže sistem i normalno radi.
Radio sam update bios-a na noviju verziju, nije pomoglo, opet vratio na verziju koja je bila ništa. :wall:
Promenio CMOS bateriju, novu stavio. Zamenio sam čak i CPU drugi stavio.
Sve i jednu komponentu u računaru testirao u drugoj konfiguraciju. RAM memoriju probavao tri vrste.
Uglavnom sve i jedna komponenta je prošla OCCT test po 12h bez greške.
Poisključivao sam čak sve kablove od prednjeg panela (led lampice usb portove, front audio panel),
ostavim samo PWR switch da mogu da palim i da gasim, i ni to nije pomoglo. :crash:

Ukoliko računar stoji priključen na napajanje non stop, ovaj problem se ne dešava. Dovoljno je da ga ostavim bez napajanja 1 minut, ma možda i manje, i on počinje start sa istim problemom.
Ako nemate nikakvo rešenja za ovaj problem, bar me posavetujete da li je ploča spremna da ide na reklamaciju?
 
Poslednja izmena:
Nema šta da pogrešno priključim kada sam sve nepotrebne isključio. Znači ostavio kablić PWR switch, i dva kabla od napajanja i naravno sata kabal i strujni. Memoriju probao u različite slotove. Poslao sam je inače na reklamaciju pa ćemo videti šta će biti.
 
Nazad
Vrh Dno