Šta je novo?

Asus K53SC-SX115

vialle

Slavan
Učlanjen(a)
20.01.2010
Poruke
515
Poena
215
Kupio sam skoro gore navedeni laptop. Konfiguracija je sledeca: Intel Pentium Dual Core B940, Intel HM65 chipset, 3GB DDR3 RAM, 500 GB hdd i graficka nVidia geforce GT 520MX sa 1GB DDR3 sopstvene memorije.
Imam problem sa touchpad-om. U specifikacijama pise da ima multitouch i pinch to zoom. Pretpostavljam da bi to trebalo da radi kao na telefonima ali kod mene ne radi. Probao sam sa raznim drajverima ali se ponasa kao klasican touchpad, pri cemu mu i scroll ne radi. U pitanju je ELAN touch pad i instalirani su najnovoji drajveri koji se mogu naci na netu. Nije mi nesto bitno ovo oko touchpad-a, ali ako vec to postoji, onda bih voleo da proradi.
Druga stvar koja me zanima je da li bi na ovoj konfiguraciji mogao da pokrenem neke novije igrice. Instalirao sam COD Black ops i MOH Reloaded ali igre toliko seckaju da je potpuno nemoguce da se igraju. Skinuo sam najnovije drajvere sa nVidia sajta (jer su Asusovi nesto stariji), instalirao i Game Booster 3.0, probao na 800x600 rezoluciji, ali nista ne pomaze. Citajuci na netu, vidim da na istoj konfiguraciji ljudi pokrecu ove 2 igrice i to im solidno radi. U nVidia control panel-u podesim da geforce gt520mx bude "primarna" kartica, u power optionsu stavim high perfomance, i opet nista.
Windows Experince Index 4.6 (procesor 5.8, memorija 5.5, graphics 4.6. gaming graphics 6.5, hdd 5.8)
Da li postoji neko dodatno podesavanje ili od ovog laptopa ne mogu da ocekujem nesto vise?
 
Nazad
Vrh Dno