Šta je novo?

ASUS eeePc 1015PX Netbook

zekaisapa

Cenjen
Učlanjen(a)
11.07.2011
Poruke
792
Poena
169
Sta mislite o ovom modelu, za svaki dan u tasni, malo surf, malo filmovi, citanje knjiga, muzika, remote desktop PC-a u kancelariji - ako treba nekom dokumentu da pridjem, preradim ga i posaljem na stampu ili kao mejl?

winwin.rs/-asus-eeepc-1015px-blk015w--101.66.html?productId=35374
 
Ja bih pre dodala malo novca i kupila acer aspire one 722 :D......
 
Dobar je skroz medjutim slazem se sa gagom da je bolje dodati jos para i uzeti acer 722
 
Mozda ste u pravu ali sam limitiran lovom a ovaj Asus mi je extra povoljan, nov sa garancijom cca.21000 din, pa me konkretno on interesuje
 
Mozda ste u pravu ali sam limitiran lovom a ovaj Asus mi je extra povoljan, nov sa garancijom cca.21000 din, pa me konkretno on interesuje

ako si limitiran lovom pogledaj dobro ovaj model.. mladji brat ovog 722 kojeg ti predlazu, acer 522:

http://www.laptopovi.com/acer_aspire_one_522-c5ckk-11493

samo na ovom sajtu ako narucujes online imas 6% popusta i izadje te u kesu 21380. ja ga narucio pa u zadnji cas prekinuo narudzbu jer sam odabrao 722.. stigao mi je kuci al sam ga odmah vratio.. mada samo zbog ekrana sam ipak odabrao 722. sve ostalo je gotovo isto u ta dva modela acera

dobro pogledaj na testu oba modela, i acer i asus... evo na ovom sajtu mozes ukucati koji te zanima..

http://www.notebookcheck.net/
 
Poslednja izmena:
samo jos da ti kazem da je ovaj acer 522 cak i bolje odradjen nego 722.. 722 jedino sto ima je veci monitor.. pa ti sad vidi da li se isplati za te pare...
moguca prednost tog tvog asusa bi mogla biti eventualno hladjenje.. ali jos nisam pregledao njegov test.. uglavnom acer 522 je dvojezgreni i ima grafiku koja jede malu decicu...
 
Ne brini, završiće ti posao i 1015P
PX, posebno ako ne insistiraš na nekom igranju...

SGS II powered by Lite'ning 6.1
 
Poslednja izmena:
Ne brini, završiće ti posao i 1015P
PX, posebno ako ne insistiraš na nekom igranju...

SGS II powered by Lite'ning 6.1

Hvala, igrice me najmanje zanimaju, naveo sam za sta mi prvenstveno treba, a za ostalo ce tablet zavrsiti posao(ako ga vrate zamenjenog ili popravljenog)...
 
A ko to jos koristi netbook za igrice? :D Koliko se ja razumem netbook nikada i nije bio za bilo kakve igrice.Mislim pod igricama ne mislim na minice, pilice i mame emulatore...Pa ljudi normalno da netbook nije za igre i da je limitiran.Cak i da ima ne znam kakvu grafiku ko ce na 10 inca da igra bilo sta.Po mom misljenju netbook ako pokrene 720p ili 1080p to je ono sto je njegov maximum od grafike.Generalno je dovoljno imati na netbook bilo kakvog atoma, 1 gb ram-a i 160 gb hard.

E sad normalno kako tehnologija ide napred ako mozes da uzmes 2 gb ram-a , bolji atom i 500 gb hard onda normalno bolje uzeti bolje.Ali po meni ono sto je za netbook od najveceg moguceg znacaja je BATERIJA.Baterija mora da bude bar 6-to celijska jer po meni 3-celijska baterija gubi znacaj.Ono sto krasi acer 722 nije samo to sto pusta 1080p.Sto se mene tice to mi je potpuno nevazno_Ono sto je jako vazno i to sto mu daje prednost nad konkurencijom je: mala potrosnja procesora i dugo trajanje baterije, malo veci ekran od standardnih 10 inca i mnogoo bolja rez od 1366x768, 2 gb umesto 1 gb ram-a , 500 gb hard umesto standarnih 160 i 250 gb.

Jer ako ti u taj netbook koji si stavio u temi dodas 1 gb ram-a i stavis 500 gb hard ti ces prakticno doci do cifre od 280 evra a opet ti ostaje prednosti bolje rezolucije i pustanje full HD-a i vece trajanje baterije i manje grejanje.Realno od C-50 CPU za netbook ne treba nista jace.Ono sto koristis netbook taj CPU je dovoljan.Ko oce da koristi netbook za gaming i programiranje neka uzme desktop ili notebook.
 
A ko to jos koristi netbook za igrice? :D Koliko se ja razumem netbook nikada i nije bio za bilo kakve igrice.Mislim pod igricama ne mislim na minice, pilice i mame emulatore...Pa ljudi normalno da netbook nije za igre i da je limitiran.Cak i da ima ne znam kakvu grafiku ko ce na 10 inca da igra bilo sta.Po mom misljenju netbook ako pokrene 720p ili 1080p to je ono sto je njegov maximum od grafike.Generalno je dovoljno imati na netbook bilo kakvog atoma, 1 gb ram-a i 160 gb hard.

E sad normalno kako tehnologija ide napred ako mozes da uzmes 2 gb ram-a , bolji atom i 500 gb hard onda normalno bolje uzeti bolje.Ali po meni ono sto je za netbook od najveceg moguceg znacaja je BATERIJA.Baterija mora da bude bar 6-to celijska jer po meni 3-celijska baterija gubi znacaj.Ono sto krasi acer 722 nije samo to sto pusta 1080p.Sto se mene tice to mi je potpuno nevazno_Ono sto je jako vazno i to sto mu daje prednost nad konkurencijom je: mala potrosnja procesora i dugo trajanje baterije, malo veci ekran od standardnih 10 inca i mnogoo bolja rez od 1366x768, 2 gb umesto 1 gb ram-a , 500 gb hard umesto standarnih 160 i 250 gb.

Jer ako ti u taj netbook koji si stavio u temi dodas 1 gb ram-a i stavis 500 gb hard ti ces prakticno doci do cifre od 280 evra a opet ti ostaje prednosti bolje rezolucije i pustanje full HD-a i vece trajanje baterije i manje grejanje.Realno od C-50 CPU za netbook ne treba nista jace.Ono sto koristis netbook taj CPU je dovoljan.Ko oce da koristi netbook za gaming i programiranje neka uzme desktop ili notebook.

Ovo je sad napisano onako bas subjektivno... Tako mozemo u nedogled.. Evo i ja mogu da kazem: "Kome treba netbook za gledanje filmova neka uzme desktop i ekran od barem 22 inca.."
Ljudima treba netbook i za igranje, zasto ne? Lako se prenosi, dostupan je svugde i za sve.. pa zasto ne i za igrice? Zato ga i prave uostalom. Ako se tebi ta varijanta ne dopada, to je samo tvoja stvar..
Sto se tice Acera 722, zagreva se preterano. Ne samo u igricama.
 
Ljudima treba netbook i za igranje, zasto ne? Lako se prenosi, dostupan je svugde i za sve.. pa zasto ne i za igrice? Zato ga i prave uostalom. Ako se tebi ta varijanta ne dopada, to je samo tvoja stvar..

Nisi razumeo.Ne radi se o tome dal se meni nesto svidja ili ne.Sto se mene licno tice ja nemam problem taj da na netbook racunaru moze da se igra crysis 2 na high detaljima.Ja nemam problem da rezolucija display-a bude 1080p.Zasto bi bio protiv da nesto bude bolje?Poenta je onog sto sam rekao da su ljudi postali malo previse zahtevni.Juce nam je bilo dosta 512 mb i 80 gb hard a danas nam je malo 1 gb ram-a i 160 gb hard na netbook.

Poenta je da netbook ima tu svrhu da ga nosis svuda i da bude dostupan u svakom trenutku.Ako na primer oces da odradis nesto u sred grada da ne ides u net caffe ili da buljis u mobilni nego izvadis netbook i odradis posao.Takodje ako si u busu i smaras se upalis netbook i pogledas neki film ili procitas knjigu ili omiljeni casopis.Naravno to sve mozes i da tabletom ali to je vec druga tema.

Sto se tice igrica mozes da opalis neku manje zahtevnu igru i to je OK.E zato kazem da je baterija jako vazna.Jer ja sa mojim lapom mogu da izvucem maximum 3 sata da pogasis osvetljenje i sve stavim na power save dok na netbook mozes da koristis 6h sve na high.E sad ako je tebi super da igras crysis 2 kuci na 10 inca OK , ali mislim da se sa tobom nece sloziti 98% gamera.Znaci poenta price je da netbook racunar je predvidjen iskljucivo kao prenosni uredjaj i zbog toga on i treba da ima sve sto ima acer 722.

Veruj mi ja radim obradu u PS-u kao hobi i probao sam jednom da radim na netbook racunaru i to mi je mucenje zbog malog ekrana.Negde 15 inca mi je minimum za tako nesto.Isto i gaming mi je sitan cak i na 15 inca a na 10 inca ne mogu da zamislim da igram neku 3D igru.Drugo ja mislim da treba jos da potece vode dosta da bi neki brend uspeo da spakuje u netbook jaku grafiku koja nece crknuti od grejanja kad igras crysis 2.Razmisli samo da je danas preko 95% teskih kvarova laptopa razlog grejanje i crkvanje ploce, cipa i....
 
ne razumem poentu.
nisam ni rekao da cu da igram kuci na 10 inca.
niti cu da igram kuci niti cu da igram na 10 inca nego na 11.6 :D no nebitno to, kad NISAM kuci poigrao bih se malo i na 10.. ja recimo na ovih 11,6 uopste nemam osecaj da mi je mali ekran.. prosto ne obracam paznju, vidim sasvim dovoljno..
prenosni racunar, o takvom i pricam.. na prenosnom racunaru ponekad zna biti i dosadno... a kuci dolazim tek za 15 dana :D
 
Nazad
Vrh Dno