Šta je novo?

Asus A8N-SLI Premium kupiti ili nekupiti?!

Amaretto

Slavan
Učlanjen(a)
22.09.2006
Poruke
9
Poena
301
Matična ploča koja mi po svemu odgovara, ali uvek je tu ono medjutim. Čitajući po stranim forumima iskustva vlasnika dotičnih ploča zaključih da su mišljenja veoma podeljena, i to iz krajnosti u krajnost. Cena je takodje malo čudna za matičnu ploču u ovom rangu (svega 130e). Dali je u opšte opravdana ova buka oko nje ili ne(A8N-SLI Premium)? Ustvari ko je u pravu?:wall:
 
Poslednja izmena:
Да ли ти треба SLI?
Да ли већ имаш остале компоненте?

Ако немаш нема разлога да узимаш s939 плочу кад AM2 платформа кошта скоро исто.
 
Potrebna mi je oprema koju ima dotični Asus i naravno ono što nemaju AM2 platforme, a to je 2x IDE ATA133 ili se možda varam. Kupujem memoriju, ploču i procesor. Dali će to biti 939 i ddr1, ili AM2 i ddr2 je svedno nevidim nikakvu prednost, a i cene su skoro iste. Koliko je uopšte stabilan novi nf5? Dali je preležao dečije boginje?
 
Očito da niko nemože da pomogne u vezi ove ploče. Na stranim forumima sam pročitao da je veliki broj otkaza ploče. Dali ima problema sa hp-om i pregrevanjem ili je sam problem nf4. Ima li ko iskustva sa ovom pločom? Kakav je OC na njoj? Ili ipak da izaberem neku sAM2 i ddr2? A sta sa pci slotovima min.3 i 2 IDE grane? Dali za solidan OC moram da uzmem dobru memoriju i u slucaju ddr2 ili samo ako je u pitanju ddr1? Ono sto me intresuje je AMD 3500+ koji bi trebalo da radi bez problema na 2600Mhz bez nekog preteranog ulaganja u ostale komponente poput kulera, napajanja itd.?
 
Posto ti je IDE primat, overi bolje A8N5X. Ja sam imao A8N32 i dva puta je crkla vec (tj menjana). A8N5X jedino nema SLI, a sve ostalo je kao na A8Nxx. Doduse, manje se greje! I to mnogo manje! MNOGO su bolje pozicionirani slotovi. (mislim da i A8N-SLI ima iste probleme sa pristupacnoscu kao i A8N32).
Uglavnom imas dva ATA133 kanala, pa cak i integrisan nvRaid.
 
A za OC, 3500+ je single core, pa bi i na stock trebalo lepo da se OCuje, mada je bolje drugi cooler (ovo ti ne zavisi od ploce :p).
A sto se memorije tice, test na... mislim da je Tomshardware.com, a mozda i gamepc.com je proverio kakve razlike ima memorija - za sve real-world aplikacije, brzi CPU = proporcionalno brzi sistem, dok memorija nije imala nikakvog znacaja. Malo cudno ali tako.
 
Problem otkaza?
Nevezan. A8N/A8N32 su radjene kao SLI ploce, naspram toga A8N5X ne mora da brine o takvim mogucnostima; tipa da dve graficke kuvaju sistem zimi.
Ja nikako ne bih predlozio neke VIA chipset ploce, jer znam (i opste je poznato) da su VIA USB i Firewire kontroleri losi.
Ali iskreno nisam verovao da ce ploca ovako malog kalibra (A8N5X) imati jako dobro odrajenu povezanost tako da su performanse iste kao kod high-end ploca. Dakle, ATA/SATA performanse, memory latency, manje se greje mnogo, mnogo bolje odragjen spacing slotova.
 
Još jedan glas za A8N-E, ploča je sasvim OK.
Iako, zašto ne kupiti AM-2 ploču, s obzirom da je novi socket zamenio 939, ili 775 intel, ili malo sačekati....
Ne znam šta da ti kažem, zavisi kakav upgrade radiš.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno