Šta je novo?

Asus A2532d

fozzy

Slavan
Učlanjen(a)
08.12.2005
Poruke
3
Poena
301
KAO STO VIDITE ZANIMA ME SVE O OVOM LAPTOPU,KAKVA SU ISKUSTVA,KOLIKA JE CENA(POSTO JE KONFIGURACIJA VRLO PRIMAMLJIVA- ATHLON XP 2800+, 512 DDR, 40 GB, ATI MOBILITY RADEON 9600 64MB...).VRLO SAM SE "NALOZIO" NA OVAJ NOTEBOOK ALI NIKAKO DA MU PRONADJEM CENU (CUO SAM SAMO DA SE RADI O BUDZETNOM PA PREDPOSTAVLJAM DA JE JEGFTINIJI OD KONKURENCIJE). AKO JE NEKO IMAO ISKUSTVA U RADU S OVIM MODELU MISLJENJE CE MI ZNACITI!!! HVALA :mad:
 
inace Planiram Da Ga Koristim Za "sve Po Malo" Sto Bi Se Reklo. Divx, Dvd, Net, Photoshop I Sl. Programi Kao I Da Odigram Koju 3d Igricu(pretpostavljam Da Ce Mi Ova Mocna Graficka To Omoguciti Zar Ne?). Svako Misljenje O Ovom Modelu Kao I Asusu U Globalu Je Dobrodoslo..
 
Ne mogu da verujem da niko ne zna posto i mene interesuje taj laptop....a ge ima da se pazari???
 
asus a2532d

Na zvanicnom sajtu direct-linka sam video da prodaju ovaj lapic,ali oni se bave veleprodajom(a cenu ni da spomenu).medjutim,ja imam prijatelja koji tamo radi,a koji je trenutno u inostranstvu pa kad dodje mogu da vidim s njim da se dogovorim oko cene, pa cu javiti. inace ako neko sazna u medjuvremenu cenu neka javi slobodno.
 
Imam tu istu seriju, kupljeno pre godinu i po, samo je procesor 2600+. Generalna oznaka serije je A2500D.

LOSE STRANE:

- ima problema sa ventilatorom - posle nekog vremena ventilator pocne da mu radi non-stop bez obzira na temperaturu i to tako traje do reseta. Meni se to cak i svidja posto onda laptop bude 'ladan i manje mi smeta buka nego kad se stalno pali-gasi. Problem je sto nemas uticaja na tu pojavu. Ovo je dobro dokumentovan problem, prakticno se javlja na svim primercima.
Evo nekih tredova, ima toga jos na tom sajtu:

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=4527&highlight=a2500d
http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=19432&highlight=a2500d

- takodje je cest i problem sa integrisanom zvucnom - crkava, ali ne skroz nego npr. ostane bez baseva, ili radi sa 10% snage i sl. Bio mi je na reklamaciji kad je prvi put crklo ali je ubrzo opet pocelo da zajebava pa sam digao ruke i kupio eksterni sb live.

- najozbiljniji problem, na koji se niko drugi nije zalio, je da se ponekad (recimo jednom u 3 meseca) ventilator zaglavi tako da nikad se nikad ne pali! Kod mene je to dovelo do topljenja plastike ispod procesora i automatskog iskljucivanja laptopa. Srecom nije bilo drugih posledica. Problem sam resio koriscenjem motherboard monitora, medjutim posle nekog vremena iz cistog mira vise nije mogao da nadje temperaturne senzore tako da sam morao da kupim neki drugi monitoring program.

DOBRE STRANE:

- u to vreme nije ni priblizno bilo laptopa sa normalnom grafickom za te pare - na ovome sam odigrao i Doom 3, Half Life 2, Chronicles of Ridick i jos par novijih igara.

- Ima IR, slotove za SD/MMC, odlican TV-out, dosta brz ekran (na racun ugla gledanja koji nije sjajan), ne greje se preterano...

U medjuvremenu sam ubacio hard od 80GB@5400 rpm sa 8MB kesa i mogu reci da nije prevelika razlika u brzini u odnosu na originalni 40GB@4200.

Ako vas zanima jos nesto pitajte.
 
Nazad
Vrh Dno