Šta je novo?

AsrRock B650m-hdv/m 2 nema Argb header i druge nedoumice

Genius99

Poštovan
Učlanjen(a)
11.09.2016
Poruke
63
Poena
59
Zdravo svima,

Kupio sam kuciste : Aqirys Procyon koje ima 5 ventilatora povezanih na Argb kontroler, a na maticnoj ploci AsRock B650m-hdv nemam 3pin 5V konektor [argb header].
Da se razumemo nije mi bitan toliko Argb (da svetli) koliko mi je bitno da ventilatori rade normalno.

Da li neko zna kako mogu da povezem ovaj kontroler na ploci? Da li postoji neki adapter nesto? Ne zanima me Rgb, povezao bih i ventove direktno na ploci bez kontrolera ako je moguće?

Unapred hvala na pomoći.
 

Prilozi

  • 20231217_215039.jpg
    20231217_215039.jpg
    307 KB · Pregleda: 41
  • 20231217_214126.jpg
    20231217_214126.jpg
    158 KB · Pregleda: 28
  • 20231217_210946.jpg
    20231217_210946.jpg
    112 KB · Pregleda: 29
Mozes bez problema te tropinske prikljucke direktno na plocu, radice ventilatori bez obzira da li je argb prikljucen ili ne (ako nemas dovoljno FAN prikljucaka mozes uzeti neki fan splitter pa onda kacis 2/3 ventilatora na jedan priklljucak).
Sto se osvetljenja tice, moras da ides na neki eksterni argb kontroler, u zavisnosti od budzeta imas one jefinije kontrolele koji kontrolisu samo argb dok se malo skuplji ponasaju kao Hub preko koga se kontrolise i broj obrtaja i argb.
 
Ne znam za adaptere ali direktno možeš bez problema.
Ploča ima 1 CPU fan konektor i još 3 fan konektora preko, i to od 2 ampera. Znači, procesorski vent (ili ventove) na taj CPU header a resto pomoću splitera rasporediš na ostale...
 
Mozes bez problema te tropinske prikljucke direktno na plocu, radice ventilatori bez obzira da li je argb prikljucen ili ne (ako nemas dovoljno FAN prikljucaka mozes uzeti neki fan splitter pa onda kacis 2/3 ventilatora na jedan priklljucak).
Sto se osvetljenja tice, moras da ides na neki eksterni argb kontroler, u zavisnosti od budzeta imas one jefinije kontrolele koji kontrolisu samo argb dok se malo skuplji ponasaju kao Hub preko koga se kontrolise i broj obrtaja i argb.
Kako direktno, kad nije isti priključak od ventilatora? A da li smem da ubodem ovaj Vdg tropinski priključak? koji ide od kontrolera, na kojem su povezani ventilatori, na ovaj fan konektor 4pinski?
 

Prilozi

  • 20231218_182547.jpg
    20231218_182547.jpg
    135.9 KB · Pregleda: 26
  • 20231218_182710.jpg
    20231218_182710.jpg
    95 KB · Pregleda: 22
Poslednja izmena:
ako hoćeš da spališ ploču, onda može.

na matičnu se kači isključivo 3pin ARGB konektor (kabl označen sa E na slici), a takvog ulaza na tvojoj ploči nema.
moraćeš da se zadovoljiš argb efektima koje pruža sam kontroler, i da njime upravljaš pratećim daljincem.

Clipboard01.png
 
Poslednja izmena:
ako hoćeš da spališ ploču, onda može.

na matičnu se kači isključivo 3pin ARGB konektor (kabl označen sa E na slici), a takvog ulaza na tvojoj ploči nema.
moraćeš da se zadovoljiš argb efektima koje pruža sam kontroler, i da njime upravljaš pratećim daljincem.

Pogledajte prilog 419072
Nije mi bitan Argb, već da ventilatori rade kako treba. Hoce li raditi bez povezanosti sa matičnom pločom? Jer će kontroler biti povezan samo sa napajanjem, da ne vrti non stop ventilatore uvek na istoj brzini? Bez obzira na temperature?
 
Oui

Clipboard02.png
 
Kako direktno, kad nije isti priključak od ventilatora? A da li smem da ubodem ovaj Vdg tropinski priključak? koji ide od kontrolera, na kojem su povezani ventilatori, na ovaj fan konektor 4pinski?
Čekaj, jesu li konektori na samim ventovima, ne na kontroleru, standarni 3 ili 4-pinski? Ne govorim o ARGB.
Ili imaju neki frankenštajn all-in-one konektor?
 
Imaju neki cudan propriety 6-pin konektor koji deli PWM i ARGB signale....
VDG kabl ide na FAN konektor na ploci da mozes da kontrolises brzine ventilatora. ARGB, kao sto rekose gore, kontrolises preko daljinskog koga si dobio.

Edit: u stvari, nisam siguran da ce raditi svetlosni efekti ako se ne poveze kab E (za koji ti nemas prikljucak na ploci) na dijagramu koji je Kokan postavio. Za taj prikljucak bi ti trebao neki argb kontroler/hub. Opciono je.
 
Onda nek pate, kad ne gledaju šta kupuju.
Ne znam ni sam koliko puta sam video postove ljudi koji se zalete sa tim kontrolerima i posle ne znaju kako da povežu ili neće da radi ovo ili ono...a uzeli su neko skarabudženo čudo sa nestandardnim glupostima al' bitno da je šareno...
Uzmite bre normalne ventove i ubacite disko kuglu od kineza i eto vam RGB. Ili se lepo isprsite za kršteni kontroler i ventilatore ako hoćete da vam šljašti i ne pravi probleme...

/rant
 
Onda nek pate, kad ne gledaju šta kupuju.
Ne znam ni sam koliko puta sam video postove ljudi koji se zalete sa tim kontrolerima i posle ne znaju kako da povežu ili neće da radi ovo ili ono...a uzeli su neko skarabudženo čudo sa nestandardnim glupostima al' bitno da je šareno...
Uzmite bre normalne ventove i ubacite disko kuglu od kineza i eto vam RGB. Ili se lepo isprsite za kršteni kontroler i ventilatore ako hoćete da vam šljašti i ne pravi probleme...

/rant
Nisam ja namenski kupio kontroler sa kulerima, već sam ih dobio uz kuciste i ne zanima me da mi sljasti već da radi kad ih već imam. Da ne bacam pare da kupujem druge ventilatore.
 
U tome je problem, ventovi su pravljeni specijalno za taj kontroler koji ide uz to kućište i sve je nestandardno.
 
Imaju neki cudan propriety 6-pin konektor koji deli PWM i ARGB signale....
VDG kabl ide na FAN konektor na ploci da mozes da kontrolises brzine ventilatora. ARGB, kao sto rekose gore, kontrolises preko daljinskog koga si dobio.

Edit: u stvari, nisam siguran da ce raditi svetlosni efekti ako se ne poveze kab E (za koji ti nemas prikljucak na ploci) na dijagramu koji je Kokan postavio. Za taj prikljucak bi ti trebao neki argb kontroler/hub. Opciono je.
Vdg znam i ja da ide na ploci, ali kako da ide na ovoj mojoj kad nema taj priključak.
😀Taj Vdg stavljaju samo na Gigabyte ploče..
 
kontroler poveži na napajanje, na ploču ne kači ništa.
brzinu ventova i efekte konroliši daljincem. drugog izbora nemaš.
Clipboard03.png
 
kontroler poveži na napajanje, na ploču ne kači ništa.
brzinu ventova i efekte konroliši daljincem. drugog izbora nemaš.
Pogledajte prilog 419101
Vazi, tako cu i da uradim hvala kokane i ostalima.
Još da pitam za Ssd imam Kingston Kc3000 1tb Gen4, na ploci ima i za Gen5 logično mi bilo da Ssd ubacim u Gen4? Da nisam mozda pogrešio? Jer sam negde pročitao kad se Ssd instalira u drugi port na maticnoj, smanjuje se navodno brzina protoka grafičke kartice sa 16 na 8?? 🙄 A kad se instalira u prvi port, 5 i 6 SATA konektor se disabluje?
 

Prilozi

  • 20231217_211000.jpg
    20231217_211000.jpg
    302.7 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:
Na ovoj ploči ne bi trebalo ništa da se isključuje, bez obzira gde staviš SSD. Dakle, pljesni ga u prvi slot, radiće na Gen 4 brzinama i to je to...
 
stavi ga u ovaj koji ima ssd hladnjak.
šibaj, strahiniću bane!
 
Da ne otvaram novu temu, da pitam ovde 😊
Na ovoj ploči AsrRock B650m-hdv/m 2 koju koristim, da li ima neke veze mozda ako ubodem graficku u drugi slot? Jer mi je potreban PCIe 4.0 x1 da ubacim zvučnu koju planiram da kupim. Kad je graficka u prvi slot, ona zauzme PCIe 4.0 x1, pa bih je prebacio u drugi, ako će raditi isto?
 
Drugi (mali) slot je PCIe4 x1, treći je PCIe4 x4, tako da možeš u bilo koji od njih.
Koja to zvučna karta zahteva baš Gen4 PCIe...?
 
Kupio bih gejming zvučnu Xonar Ae, kad je graficka u prvi slot zauzme ovaj mali slot za zvučnu.
 
Nazad
Vrh Dno