Šta je novo?

ASIC quality - Lak način za proveru kvaliteta vašeg GPU-a

Samo zato što tražiš da se opredelim uzeo bih ovu što ima manji leakage i manje se greje jer bih se zadržao na vazdušnom hlađenju ali iskreno taj parametar mi ne znači puno već sam objasnio i zašto.
 
A koliko ti zanaci OC ? Mislis da ce bolje da se klokuje ?
 
Karta sa losijim asicom (a cim je nizak asic u pravilu radi na vecem def. naponu) losije se klokuje na zraku.
Mozda postoji izuzetak, ali u velikom broju slucaja se potvrdi ova gore teza.

Jedan primjer uzete 4 x R9 280X dual-x
Karta sa najnizim asicom ima najveci def. napon i najvise se grije na def.taktovima i naravno najlosije se klokuje.

Mozda ima izuzetaka ali ja ostajem pri onome sto sam ja dozivio i to za sada smatram relevantno.
Znaci jos jednom: nizak asic= veci def.napon= vece zagrijavanje= losiji OC na zraku.
 
^ Slazem se. I ja sam to utvrdio testirajuci razne karte.
 
Karta sa losijim asicom (a cim je nizak asic u pravilu radi na vecem def. naponu) losije se klokuje na zraku.
Mozda postoji izuzetak, ali u velikom broju slucaja se potvrdi ova gore teza.

Jedan primjer uzete 4 x R9 280X dual-x
Karta sa najnizim asicom ima najveci def. napon i najvise se grije na def.taktovima i naravno najlosije se klokuje.

Mozda ima izuzetaka ali ja ostajem pri onome sto sam ja dozivio i to za sada smatram relevantno.
Znaci jos jednom: nizak asic= veci def.napon= vece zagrijavanje= losiji OC na zraku.

Probaj sve da staviš na isti napon pa mi reci koja se onda najviše greje.

Što se tiče overklokinga nema veze sa LeakageID odnosno greškom nazvanim "ASIC quality" ali niko ti ne brani da praviš zaključak na osnovu svog iskustva.
 
Poslednja izmena:
Kao sto rekoh sve razlicita iskustva,moj primer je ,probano 20-tak karata r9 290/x i sa najmanjim ASIC-om su najbolji klokeri i najmanje se greju,sto ne mora da znaci da je tacno kod ostalih karata
Po meni asic ama bas nikakvu ulogu ne igra na GPU cip,moguce na memoriju,jer karte sa vecim asicim imaju bolju memoriju tipa hinix,samsung...
 
Probaj sve da staviš na isti napon pa mi reci koja se onda najviše greje.

Što se tiče overklokinga nema veze sa LeakageID odnosno greškom nazvanim "ASIC quolity" ali niko ti ne brani da praviš zaključak na osnovu svog iskustva.

E vidis tu je caka.
Ova sa najlosim asicom radi na 1.225v ( u pitanju je R9 280X dual-x) cim joj spustim ili probam spustit napon recimo na 1.2v puca znaci mora raditi na 1.225v da bi mogla izgurat takt gpu-a 1020Mhz ( to su za dual-x ref. taktovi 1020/1500).
ostale rade na nizem naponi 2x 1.175v i 1x 1.15 sve znaci rade na fabrickim takotvima 1020/1050.

Ja ih posmatram onako kako su stigele iz fabrike sa fabrickim podesavanjima i ova sa najnizim asicom ima najveci napon, sta bi se desilo kad bi sve digao na 1.225v (a ne vidim potrebu za tim jer jedna mora raditi na tom naponu 3 ne moraju) to ne znam, zbog posla koji karte obavljaju nije dobro da rade na tolikom naponu.

Sad na tvoje pitanje mogu dati samo pretpostavku ova sa naponom 1.15v kad bi je digao na 1.225v ona bi se najvise grijala (ali opet kazem ona nema potreba da radi na tom naponu jer zadovoljava referentne taktove sa dosta nizim naponom).
 
Ja licno mislim da w1zzard nije nista pogresio jer to ima vise smisla. Cip je kvalitetniji ako moze da radi na manjem naponu (kao i za CPU). Da li bi kartica generalno trosila vise struje na istom naponu je nebitno, jer kartica trosi manje struje na svom default naponu koji je manji. Da li ostale komponente vise trose je potpuno nevazno jer je GPU taj koji trosi najvise. A sto se klokovanja tice, za vazduh je bitnije da mozes da postignes veci OC na manjoj voltazi, dok za LN2 je to nevazno.
Po nekoj mojoj logici taj leakage ID ustvari regulacija GPU power leak-a, jer bi jedino to imalo smisla za izvlacenje koliko GPU treba da trosi po spec, i koliko je ustvari veca potrosnja i da je to konvertovano u procente. Iskreno, nije da me to toliko interesuje, jer moj 270x sa 82.8% na 1.25V radi na 1300, dok je nekima to default voltaza i ne mogu da predju 1150 sto je meni default klok za GPU.

A neka mene neko posle ubedi da je moj donekle pristojno visok power leak, kako ga neki ovde nazivaju, los a dobar na onoj karti sto ce da se sprzi na vazduhu ako doda se 100mV...
 
Poslednja izmena:
Sta je onda bolje, kad je veci ili kad je manji ASIC quality za overklok jedne graficke?
 
Veći, osim ko ide na tečni azot :D
 
Sta je onda bolje, kad je veci ili kad je manji ASIC quality za overklok jedne graficke?

Koliko puta je potrebno napisati da OC ne zavisi od ASIC quality odnosno LeakageID parametra.

Zavise naponi i hlađenje ali parametar jednostavno ne garantuje OC.

Nema generalne preporuke jer ona zavisi od potreba. Nekom treba karata za mining, nekome za overklokovanje na vazduhu, nekom na vodi, a neko bi silent PC....

Ako ne znaš za koju bi potrebu koristio kartu od gore navedenih onda je najbolje da uzmeš karticu koja ima prosečnu vrednost parametra, ni visoku ni nisku.
 
Poslednja izmena:
0.PNG

i nije neki...
No još nisam probao OC. :D
 
Nazad
Vrh Dno