Šta je novo?

Arkadni kabineti II

Nešto malo više od 300e
Ali sam išao preko prijatelja za nabavku (preko) pa me nisu odrali za carinu, porez i slično
Kutija kod nas, od jednog lika sa domaćih oglasa. Platio sam kurirsku skuplje nego samu kutiju
Moj prethodni rad, otišao prijatelju, po ceni materijala, bez "ruku":
CT 01.jpgCT 02.jpg
Ovo sam radio u fulu, od početka.
Zanimljiva postavka, jednostavna za gradnju.
Ne sme se zaboraviti na to da ekran mora biti pod uglom pa sam omogućio uz par šrafova je ugao promenljiv.
 
Poslednja izmena:
Ja sam verovatno najmlađi ovde. U mojoj generaciji nema ljubitelja retro igrica. Navikli su se na pucačine, grafiku, multiplayer...
Ponekad odigram neku retro igru obično N64 ili SNES, moje omiljene. Starije od toga mogu da igram ali ih ne volim previše.
Evo poruka, čisto da znaš da postoje takvi.
Odlično, ali nisi napisao da li primećuješ lag u emulatorima u odnosu na stvarnu mašinu? (ako si nekada probao da igraš na originalnom hardveru, po mogućnosti na nekom crt tv-u ili modernom tv-u sa malim lag-om)
 
Nešto malo više od 300e
Ali sam išao preko prijatelja za nabavku (preko) pa me nisu odrali za carinu, porez i slično
Kutija kod nas, od jednog lika sa domaćih oglasa. Platio sam kurirsku skuplje nego samu kutiju
Moj prethodni rad, otišao prijatelju, po ceni materijala, bez "ruku":
Pogledajte prilog 314689Pogledajte prilog 314690
Ovo sam radio u fulu, od početka.
Zanimljiva postavka, jednostavna za gradnju.
Ne sme se zaboraviti na to da ekran mora biti pod uglom pa sam omogućio uz par šrafova je ugao promenljiv.
Koja je visina ovoga? Deluje mi jako nisko preko slike
 
Visina je bila sa nožicama 80-85, podesiva
Visina džojstika je 75, mislim na vrh
Podesio sam visinu aparata spram svoje visine, 176 što je verujem, prosečna za naše podneblje pa kad sedim, udobno je za položaj ruke i vidljivost monitora.
Možda je visina (stakla) mogla biti nešto manja.
Opet, tada bi se sedelo prenisko. Govorim zbog visine naših običnih stolica.
Mislim samo da sam preterao sa nagibom "radne površine" tj tastera i džoja.
Trebalo bi da je manji taj nagib, malo više zamara ruke.
 
Još jedan skoriji aparat, koji sam radio još jednom prijatelju.
Zver sa RPI4 sa moćnom i super brzom karticom.
Kvalitetni 2.1 zvučnici ( na slici nisam još stavio zaštitne mrežice)
Gomila emulatora, hiljade igara.
Neprevaziđeni magnetni džojstici. Strašno kvalitetni, super izdržljivi a opet maksimalno precizni.
Ko je igrao recimo PP Hammer na Amigi zna šta preciznost podrazumeva.
Jedan klik, jedan piksel-bukvalno.
Kratak hod. Potrebno je navići se ako ste koristili Sanwa i kopije.
I cena im je sasvim "lepa" pogotovo ako se plaća šiping i carina. Ali brate-vrede.
Vrlo široka "radna površina" udobna za dva igrača bez puno guranja
SLIM 02.jpg

Ostaje mi još da sebi napravim jednu lepotu
Skupljam delove...
 
Nešto malo više od 300e
Ali sam išao preko prijatelja za nabavku (preko) pa me nisu odrali za carinu, porez i slično
Kutija kod nas, od jednog lika sa domaćih oglasa. Platio sam kurirsku skuplje nego samu kutiju
Moj prethodni rad, otišao prijatelju, po ceni materijala, bez "ruku":
Pogledajte prilog 314689Pogledajte prilog 314690
Ovo sam radio u fulu, od početka.
Zanimljiva postavka, jednostavna za gradnju.
Ne sme se zaboraviti na to da ekran mora biti pod uglom pa sam omogućio uz par šrafova je ugao promenljiv.

De reci mi leba ti koju si kurirsku koristio jer znam da niko neće da vozi kabinete više ?
 
De reci mi leba ti koju si kurirsku koristio jer znam da niko neće da vozi kabinete više
Ubi me ako se sećam, AKS ili Beks. Prodavac je angažovao službu.
Platio sam 2900. Preko 50 kg, pa svaki kg ide plus cena pa još za gabaritnu pošiljku +xyz din.
Znam da mi je kurir rekao da sam "dobro prošao" sa cenom i da ne prevoze takve pošiljke. Nisam ni znao za to.
Beše to u aprilu
 
Poslednja izmena:
Ubi me ako se sećam, AKS ili Beks. Prodavac je angažovao službu.
Platio sam 2900. Preko 50 kg, pa svaki kg ide plus cena pa još za gabaritnu pošiljku +xyz din.
Znam da mi je kurir rekao da sam "dobro prošao" sa cenom i da ne prevoze takve pošiljke. Nisam ni znao za to.
Beše to u aprilu
Ajd probaj molim te da se setiš tačno, meni ni jedni ni drugi nisu hteli da voze kabinet prošle godine sa pričom da više ne prevoze takve stvari. I usput ako neko zna da neka kurirska služba prevozi velike stvari neka mi dojavi
 
Poslao sam poruku čoveku od koga sam kupio kutiju, nadam se da će odgovoriti pa javim šta se dešava.
Btw, od skora vozim jednu stariju Merivu u koju mi taj Shark kabinet staje bez problema, sa zatvorenim petim vratima
 
Poslednja izmena:
Poslao sam poruku čoveku od koga sam kupio kutiju, nadam se da će odgovoriti pa javim šta se dešava.
Btw, od skora vozim jednu stariju Merivu u koju mi taj Shark kabinet staje bez problema, sa zatvorenim petim vratima
E super, hvala puno. Btw. taj Shark je manjih dimenzija ovi standardni nema leba da stanu ni u jedan auto, eventualno možda neki pick-up veći al čisto sumnjam. Ovi što rade kombi prevoz naplaćuju boga oca kao da prevoze zlatne poluge
 
Još jedan skoriji aparat, koji sam radio još jednom prijatelju.
Zver sa RPI4 sa moćnom i super brzom karticom.
Kvalitetni 2.1 zvučnici ( na slici nisam još stavio zaštitne mrežice)
Gomila emulatora, hiljade igara.
Neprevaziđeni magnetni džojstici. Strašno kvalitetni, super izdržljivi a opet maksimalno precizni.
Ko je igrao recimo PP Hammer na Amigi zna šta preciznost podrazumeva.
Jedan klik, jedan piksel-bukvalno.
Kratak hod. Potrebno je navići se ako ste koristili Sanwa i kopije.
I cena im je sasvim "lepa" pogotovo ako se plaća šiping i carina. Ali brate-vrede.
Vrlo široka "radna površina" udobna za dva igrača bez puno guranja
Pogledajte prilog 314761

Ostaje mi još da sebi napravim jednu lepotu
Skupljam delove...
Svaka čast!
Koliko ovakvo zadovoljstvo na kraju izađe?
 
Konkretno, BEZ mog rada koji uključuje sve osim samog isecanja drveta,
dakle od projekta do krajnjeg rezultata-ova crna zver je koštala 600e
Pri tome su ugrađeni polovan monitor i zvučnici.
Samo ovi džojstici (nisu kineski) u kompletu sa enkoderima, kablovima i tasterima su 80e. Bez poreza, šipinga i carine.
Evo spiska komponenata, moguća su manja odstupanja:

9000 rpi 4
250 poštarina
2000 kućište+kuleri
250 poštarina
1500 Originalni trafo
250 poštarina
3300 micro SD 128 sandisk extreme ( odlični)
250 poštarina
500 kabl VGA ili HDMI
10000 dobar monitor 24" polovan, obavezno VESA standard
500 poštarina za monitor
9600 džojstici magnetni (bez poštarine i carine)
5000 zvučnici 2.1 solidniji (bez pooštarine)
500 master prekidač sa osiguračem
1000 šuko razdelnik sa 3m kabla
500 led kuler 12 cm
4000 pleksi 3 mm za ekran
4000 folija karbon
1700 crna pvc traka 10m
1000 mrežice za 3 zvučnika
1000 kablovi, buksne, kleme...
200 vezice
100 termo bužiri
100 silikonski lepak
200 kjučevi i bravica
3000 šrafovi, ugaonke, tiple drvene, lepak, štrafovi, šarke...
500 nogice
4500 iverica
8000 sečenje, isecanje žljeba za pvc lajsnu...

I sasvim sigurno sam nešto zaboravio

Pa još ako ukrasiš sa led trakama, pa žetonjerka i vratanca ako želiš, pa može i track ball (planiram za svoju arkadu) i još nalepnice za bokove, reklamu...

A rad? To je dobro pitanje!
Projekat, nabavke, kupovine sitniša-uvek nešto zaboraviš, sklapanje, farbanja, šrafljenja, ugradnja, testiranja, lepljenje folije
( dizajn sopstveni ako znaš da radiš i štampu-ne računam)
instalcija softvera (moraš da znaš bar minimum) ako ne-tutorijali, tutorijali, tutorijali ili gotovi imidži...
Ima tu zanimacije od nedelju dana pa i mesec dva ako računaš šiping custom komponenata...

Tako da evo, pitam i ja: koliko vredi rad na jednom kabinetu?
Mnogo ljubavi, volje, znanja, truda, vremena, alata, prostora-sasvim sigurno.
Mereno kešom-mizerno
 
E super, hvala puno. Btw. taj Shark je manjih dimenzija ovi standardni nema leba da stanu ni u jedan auto, eventualno možda neki pick-up veći al čisto sumnjam. Ovi što rade kombi prevoz naplaćuju boga oca kao da prevoze zlatne poluge
Javio se čovek.
Slao je Beksom.
Kaže da samo oni i Aks hoće da prime gabaritne pošiljke. Govori u sadašnjem vremenu jer i dalje šalje aparate ali ipak treba proveriti...
 
Javio se čovek.
Slao je Beksom.
Kaže da samo oni i Aks hoće da prime gabaritne pošiljke. Govori u sadašnjem vremenu jer i dalje šalje aparate ali ipak treba proveriti...
Odlično, hvala puno za info. Pokušaću da doteram neki kabinet pa ću baš javiti jel sam uspeo

@ArcadeFun

9000 rpi 4
3300 micro SD 128 sandisk extreme ( odlični
10000 dobar monitor 24" polovan, obavezno VESA standard
9600 džojstici magnetni (bez poštarine i carine)
5000 zvučnici 2.1 solidniji (bez poštarine)
3000 šrafovi, ugaonke, tiple drvene, lepak, štrafovi, šarke...
8000 sečenje, isecanje žljeba za pvc lajsnu...

Uhh iskreno mnogo si para dao nepotrebno, sa svim ovim si mogao znatno jeftinije da prodješ. Računam da je tvoj kabinet mogao da košta 200e jeftinije bez problema
 
Poslednja izmena:
Uhh iskreno mnogo si para dao nepotrebno, sa svim ovim si mogao znatno jeftinije da prodješ. Računam da je tvoj kabinet mogao da košta 200e jeftinije bez problema
Otvoren sam za sugestije.
Ako imaš savete, preporuke za prodavce, prodavnice, modele itd-zahvalan sam

Džojstike takve nisam našao na drugom mestu za manje para. Ponavljam-nisu Kinezi, nemaju feder nego permanentni magnet.
Ugrađujem ja i Kineze, od 35-40e komplet
Monitor-možda. Kupac je izabrao ovaj i sam naručio.
Zvučnici su takvi kakvi jesu, opet kupac izabrao, 2.1 snažan bas, sjajni visoki tonovi. Ne savetujem nešto što zvuči kao šuplja kanta
Obrada drveta tj sečenje-CNC ili ručno rezanje ubodnom i žljebljenje? Ne znam, nemam mašine za takve stvari pa to moram da platim.
Kartica? Da. Moguće sa AliEx-a
 
Poslednja izmena:
Otvoren sam za sugestije.
Ako imaš savete, preporuke za prodavce, prodavnice, modele itd-zahvalan sam
9000 rpi 4 + 3300 micro SD 128 sandisk extreme

RPi je po meni totalno nepotreban u celoj priči jer isto to što ti pruža on pružiće ti i neki quad-core PC ili Xbox 360 sa CoinOps-om koji koštaju duplo jeftinije a i dodatno se eliminiše potreba sa bilo kakvim SD Card-om i sl. jer HDD od 500GB polovan solidno očuvan je lako naći po pristojnoj ceni

10000 dobar monitor 24" polovan, obavezno VESA standard

LCD monitor bilo jeftiniji ili skuplji ne pravi apsolutno nikakvu razliku jer ga nećeš koristiti za profi dizajn grafički, 3D/Video produkciju i sl. već za običan prikaz pixela i eventualno dodatnih filtera koji izgledaju dobro i na LCD monitoru od 20e

9600 džojstici magnetni (bez poštarine i carine)

Ne postoji kvalitetniji džojstik na svetu po meni i mnogima od Seimitsu LS-32 koji su ugradjivani u Street Fighter II originalne kabinete svojevremeno kao i shmup kabinete. Cena po komadu nikada ne prelazi 25-30e, sve ostalo je čisto bacanje para.

5000 zvučnici 2.1 solidniji (bez poštarine)

Svaki polovni 2.1 zvučnici tipa Creative, Altec Lansing završavaju posao a koštaju po 15-20e

3000 šrafovi, ugaonke, tiple drvene, lepak, štrafovi, šarke...

Sve ovo po buvljacima i kojekude ima jeftinije

8000 sečenje, isecanje žljeba za pvc lajsnu...

Svaki stolar sa ručnim cirkularom bi ti isekao šta treba duplo jeftinije, pretpostavljam da si skidao fajlove sa neta pa nosio na CNC sečenje, totalno nepotrebno i veliki trošak

Ovo su samo stvari koje su mi ovako na prvu loptu zapale za oko, možda ih ima i još
 
Poslednja izmena:
Odlična zapažanja!
Opet, sa sada desetak aparata iza sebe (nisam koristio XBox kao "mozak") mogu da kažem sledeće:
Sem Shark, koji je možda i najjeftiniji koji sam napravio, bar po izboru komponenti-sve su custom kabineti.
Svaki je tražio svoje uslove. Svoje planove, prilagođavanja, rešenja.

Monitor može za 10-15e.
Pitanje je zapravo šta želiš ako je praviš za sebe ili šta želi kupac ako praviš za njega.
Ja bi sebi najradije uzeo neki LCD TV recimo 32" i to 4: 3 odnos slike, savršen za retro igre.

Zašto RPI? Zato što je malen, ne čupa mnogo struje, lak za ugradnju, ne treba ti tastatura i miš kad konfigurišeš svoju igračku postavku.
Šta više, ako imaš gotov image (sjajno i toplo preporučujem) ne trebaju ti uopšte.
Radiš sve što i sa PC-jem koji je mnogo veći i koji te ograničava u projektovanju arkade. Ne samo zbog prostora.
Uz pomoć Wi Fija možeš sebi ili klijentu, ako nema nikakvo iskustvo ili prosto želju da se time bavi-
daljinski da otklanjaš probleme, apdejtuješ, dodaješ ili skidaš igre i šta ja znam šta već.
To inače ne radim ali navodim kao mogućnost.

Džojstici-od sedamdesetih, kad sam kao klinac probao Atarijeve plastikanere pa do danas, mogu da igram sa svakakvim džojsticima. Potrebno je samo adaptirati se.
Ništa ne fali kineskim kopijama ni tim originalnim japanskim.
Možda će trajati malo više, možda malo manje.
Opet-zavisi ko šta želi, koji džoj mu odgovara, za kakve igre, koliko želi da da keša.
Ja lično želim super precizni, delikatan a opet snažan i ultra trajan džoj.
Prijatelj je hteo takav i takav smo i ugradili.
Takve sam i sebi kupio. Koštali su. Ali nisu reper kojim se treba bilo ko voditi. Subjektivna stvar. Ima ih samo na tom kabinetu
I na mom budućem.

Zvučnici?
Da, može polovni za 10-15e.
NE preporučujem. Zvuk je očaj. Probao sam i samo sam bacao pare.
Ne zaboravi da je kabinet veeeeelika rezonantna kutija. Nepravilne unutrašnjosti. Da unutra nema vate za prigušenje "loših" frekvencija.
Stavi zvučnike takve klase.
Ako želiš da "grme" i da imaš pravi osećaj, jer se slabo čuju-kad i pojačaš do panja-dobijaš užas.
Ovako, sa snažnijim i kvalitetnijim-uživaš u igri a da ne budiš komšiluk

Šrafovi, ugaonke itd?
Tako je, mnogo je.
Treba ti bar dvadesetak ugaonki, stotinak hol šrafova 1,5 pa i dužih. Treba ti brdo šrafova, od onih sa zaobljenim vrhom za džojstike pa dalje, matice, platne, šarke...
Nećeš ugrađivati stare, zarđale, krive.
Treba ti nekad lak, četkica, auto lak. Treba ti kalafonijum, treba ti kit za drvo, treba ti nekad kit za metal.
Treba ti nekad brusilica pa brusni kamen. Treba ti bušilica pa nekad pukne burgija. Treba ti cirkular za mini frezu za žljeb. Pa pukne.
Treba ti provodnika ovakvih i onakvih. Možda ti puknu buksnice, možda samo spadnu, kao gomila kineskih sa kojima radim.
Kupi par desetina. Treba lepak za drvo. Univerzalni lepak. Sve je to potrošni materijal. Sve to plaćaš, nisi našao na ulici, zar ne?
I dinar po dinar-počešeš se po glavi.

Na kraju za sečenje-majstori deru. Ako ti nije poznanik, prijatelj.
Ako nemaš svoj cirkular-uveri se sam.
Retko kad imaš prave linije. Ko što vidiš-mnogo krivih. To cirkular ne radi. Samo CNC ili ubodna. A ona ume da kida. I najbolja. A ruka čak i majstorska-nije bezgrešna.
Pa onda šmirglanje i popravka.
Majstori mrze i obožavaju krive linije uopšte. Zašto? Zato jer su najteže i najskuplje

Hoću da kažem da se SVE to računa.
Sve je sitnica ali kad staviš baš sve na papir, vidiš da to nije baš toliko koliko si ti zamislio
A kad radiš custom, kad je svaki aparat druga priča, pa se iskomplikuje svaka moguća glupost...
Dosta puta sam se opekao i olako formirao cenu. Sem ako ne radiš serijski, fabrički, sa unapred gotovim kitom-vrlo lako previdiš mnogo stvari.

I još nešto:
pogledajte i analizirajte gotove, stare i kvalitetne kabinete.
Pravljeni su tako da se svemu može prići i sve lako popraviti i zameniti.
I time se vodim. A to strahovito komplikuje stvari i time povećava cenu.
Samo jedan aparat sam napravio tako da bude ekonomičan ali na uštrb održavanja tj pristupa. I danas mi je žao zbog toga.

Kao što mi je žao ako sam ugušio. Pokušavam da prenesem svoja iskustva i kao obožavaoca i kao kreatora.
Ovaj hobi nudi beskrajno uživanje i zabavu. Može da bude sa jeftinijim rešenjima ali i skupljim.
Stvar je izbora.
 
@ArcadeFun

Naravno da je na kraju dana sve stvar izbora, razumeo sam da ako praviš kabinete za prodaju (gledao sam iz tog ugla sve) gledaš da prodješ što jeftinije iz razloga da bi mogao em brže da ih prodaš a i više novca da zaradiš nakon što naplatiš svoj deo. Ako ga praviš za sebe možeš da spucaš i 1000e, nikakav problem ako ti to nešto pričinjava zadovoljstvo, ako ne žališ ni dinara i hoćeš maxi kvalitet.
 
Nije baš arkada, ali je valjda dovoljno blizu... Neka firma u Japanu pravi nove flipere:
 
Nije baš arkada, ali je valjda dovoljno blizu... Neka firma u Japanu pravi nove flipere:


Stern kao jedna od najvećih kompanija nikada i nije prestao da ih pravi, redovno izbacuju nove modele i prate uglavnom nove filmske franšize. Jedina je razlika u tome što fliperi izlaze u znatno manjim tiražima nego li ranije i što koriste moderniji hardware i software ali suština je ista. Oni su bukvalno jedini proizvodjač koji je ostao...Bally, Williams, Gottlieb, Data East...sve se to ugasilo
 
E sjajno što otvoriste i ovu priču
Sledeći izazov mi je svakako da napravim fliper, naravno-virtuelni.
Ima li nekoga da se oprobao u tome?
Postoji dosta tutorijala ali opet, iz prve ruke?
Ako neko jeste ili zna nekoga ko jeste-molio bi za kontakt ili mišljenja
Hvala!
 
E sjajno što otvoriste i ovu priču
Sledeći izazov mi je svakako da napravim fliper, naravno-virtuelni.
Ima li nekoga da se oprobao u tome?
Postoji dosta tutorijala ali opet, iz prve ruke?
Ako neko jeste ili zna nekoga ko jeste-molio bi za kontakt ili mišljenja
Hvala!
Ortak ih pravi i prodaje, prilično se izveštio u tome. Ne znam da li je još uvek ovde na forumu, probao sam da ga tagujem ali bezuspešno. Ono što znam jeste da je sve velika investicija pa sad kako ko se odluči...
 
Cuo sam i ja za red zone. Imaju dobru pricu. Ja sam poceo da pravim arkadni kabinet al sam se trenutno zaustavio samo na prototipu,jer sam bas dosta dugo trazio dizajn koji ce da bude prihvatljiv siroj masi. Mislio sam sa rp3+ da odradim ovo jer ga imam trenutno I stigle su mi palice 35e. Ostalo mi je da uzmem tv,ja sam mislio da ugradim 32” jer racunam da je komotnije za 2 igraca. Ostala mi je dilema cime da farbam mdf jer sam citao da neki sprejevi koje koriste na netu ostavljaju tragove. Takodje sam smislio da mi bokovi i front budu lepljeni pvc stampanom folijom a stampano staklo na vrhu. Kacio bi se na zid i ovde sam izradio prototip od kartona u razmeri 1:1 al sam tu stao. Vreme mi je deficitarno. Ako ima neko sugestije vrlo rado bih ga saslusao.
 

Prilozi

  • E3CA09CA-0520-43B0-8860-9C38136A410F.jpeg
    E3CA09CA-0520-43B0-8860-9C38136A410F.jpeg
    280.5 KB · Pregleda: 50
  • 6D383A20-1E0B-4F32-A55F-F46FC01790BC.jpeg
    6D383A20-1E0B-4F32-A55F-F46FC01790BC.jpeg
    298.2 KB · Pregleda: 54
Ako smem da malo iskomentarišem:
Ako već stavljaš RPI, bolje 4 uzmi. Pogotovo jači, sa 4GB. Oseti se razlika a za samo par hiljada dinara više.
Što se tiče oblika kutije, iskustvo me uči da svakako izbegavaš oštre uglove na ivicama (znam da je ovo samo model)
Stavljaćeš verovatno PVC lajsnu pa uvek malo zaobli te oštre prelaze.
Jedinstven oblik koji pali mase ne postoji osim klasičnog, stojećeg, retro kabineta i to u raznim oblicima. Meni nekako najlepši onaj DEFENDER tip, sa malo zaobljenijim uglovima i žetonjerkom koja nije odmah ispod radne površine nego niše.
TV 32" je stvarno moćan, vidim da R.Z. ugrađuje na svoje viseće kabinete. Nisam nikad tu dijagonalu ali bi probao. Ja dajem izbor za svoje custom kabinete. Do sada su mi tražili najviše 27" monitor. I nudim opciju polovnih ili novih monitora bez ili sa garancijom-koliko i prodavnica daje.
Medijapan ako ima sjajan, glatki završni sloj-ne treba ti farbanje. Isto važi za ivericu. Malo skuplje ali mnogo olakšava posao.
Izaberi boju i to je to. Ako stavljaš nalepnice sa dizajnom ili blanko pvc foliju-onda ti ni boja materijala nije bitna
 
Hvala za savet. Sto se tice medijapana,ja sam mislio sirov pa da se farba a ivericu nisam uzimao u obzir jer nisam video da iko radi kabinete sa ivericom. Za tv se slazem da je vece bolje,pogotovo ako igraju dva odrasla pa da komotno mogu da stanu jedan pored drugog. RP4 umesto 3 jeste bolji svakako ali sam probao i ovako super radi. Za dizajn sam vagao i vagao i nekako odlucio da je bolje tj manje mesta zauzima viseci dizajn od kabineta sa postoljem. Voleo bih da vidim neke tvoje izrade pa ako mozes kontaktiraj me u inbox.
 
Ljudi, stigla mi je Pandora Saga 14 sa 64gb karticom (deklarisano 10000igara) mada mi je to nešto sumnjivo. Za taj broj igara stavljaju 128gb ali ajde. Međutim,
ludo se ponaša. Nekad posle intro-a sama šalta i selektuje ludačkom brzinom koješta, čak i kad nisu priključeni džojstici, nekad samo bleji a selekt nije moguć
Takođe dugmence za selekciju-mrtvo.
Pretpostavka je da je softver pukao tj. kartica.
Takođe, ne mogu da nađem immage za download. Možda znate da negde ima da se skine?
Koliko sam ja tražio-nema ali opet...
Ili, ako je neko voljan, ko ima Pandoru sličnih/istih karakteristika-da mi presnimi imidž sa svoje na moju karticu?
Hvala
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno