Šta je novo?

Apple TV+

satell200

Slavan
Učlanjen(a)
01.04.2014
Poruke
1,137
Poena
225
Da li jos neko ima problem sa apple tv+ na LG TV ..

izbacuje mi kad hocu da pustim nesto 0: DRM Certificate Processing error?

internet je yettel optika ..e sad na iphone, PS4,xiaomi tv stick 4k
apple tv+ app mi radi sve kako treba.
 
Tu gresku je izbacivao kada je bilo problema sa serverima, tako da sacekaj malo, nije do tebe...

Ako se nastavi, pisi im, dobra im je podrska bas...
 
Hvala akki ..cekacu ;-)

kad si pomenuo podrsku bas sam ih bio kontaktirao putem chata i stvarno su odlicni tu kolicinu strpljenja da probamo sve ovi nasi nikad nece imati ;-))
posto nije mogao da mi pomogne da resimo problem hteo je da mi zakaze da me neko pozove iz napredne tehnicke e tu se stvorio problem posto u srbiji nemaju tu vrste podrske

slicno je bilo pre neku godinu sa hbogo app na lg tv dok je ovi iz lg i hbo nisu sredili nije radila dva meseca
 
Gledam Apple TV na Roku Express 4K, ali kada pustim video, nema tona.
Ovo se dešava kada probam da gledam prvu epizodu neke serije koja je free, na trejlerima uredno imam i ton i sliku.
Da li neko zna šta je u pitanju i kako da dobijem i ton na epizodama serije?
 
danas primetih da je i apple tv u oktobru 2022 poskupeo ..
sad mesecno je 6.99 $ a godisnja 69.9$ ( bilo 4.99 i 49.99)
 
Može li neko da mi kaže koje su mogućnosti da se gleda (tj. pretplati ili štagod) Apple TV + a da nije preko Iphone-a ili nekog box-a?

Da li može preko VPN-a i slično?
 
Nije ti potreban nikakav VPN za to, samo uključiš pretplatu preko tvog Apple ID naloga koji dopunjavaš preko gift kartice.

Za gledanje na non Apple uređajima


Where to Watch Apple TV+​

Now that you have an Apple ID, you can watch Apple TV+ via the app from any of these devices:

Roku – Apple TV+ has its very own Roku channel so you can stream it without any hassle

Amazon Fire TV – You can download the Apple TV+ app here, or ask Alexa on your Fire TV device with your voice: “Alexa, find the Apple TV app”

Samsung Smart TVs – Stream via the Apple TV App

LG Smart TVs – Stream via the Apple TV App

Web Browser – Of course, there’s always the option to go straight to the source at https://tv.apple.com/ and watch on your computer or laptop.

 
Nije ti potreban nikakav VPN za to, samo uključiš pretplatu preko tvog Apple ID naloga koji dopunjavaš preko gift kartice.

Za gledanje na non Apple uređajima





Imam još ptanja :)

Napravio sam Apple ID i stavio zemlju - Bugarska (nema Srbija). Medjutim, kad probam da pustim trazi mi payment method...i naravno ne može naša kartica.

Da li je dovoljno da dopunim stanje naloga preko Gift carda ?

I gde je najbolje da uzmem gift card i da li je bitno za koju zemlju?
 
Ima Srbija već nekoliko godina, ali trebao si da napraviš američki nalog i kupuješ gift kartice na njihovom sajtu i dopunjavaš na taj nalog.

https://www.apple.com/shop/buy-giftcard/giftcard

Platiš našom karticom koja je za plaćanje na internetu i šalješ sa svog mail-a, koji si koristio za Apple ID, na svoj mail. Najlakše je kad imaš neki Apple uređaj jer tad kupiš preko njihove Apple Store aplikacije, pogotovo ako je na telefonu gde ti je podešen i Apple pay sistem.

Nisam nikad to radio u non Apple okruženju, ali ovo je način koji funkcioniše najnormalnije.
 
Sad sam napravio US nalog ...ali te Apple uvek dočeka negde iza ćoška ako nemaš Apple okruženje... zato ih i mrzim generalno :cautious:

Na PC-ju me prebacuje na RS domen bez obzira na nalog a na PS 4 kaže kako nemam neki nalog u Apple Store-u...

Lepo ću da vidim šta imaju....pa na torrent kao nekada kad je sve bilo jednostavnije :)
 
@slaksm

Pa da je dostupan kod nas ne bih ni postavljao pitanje na forumu nego bih se prijavio ;)

Nadao sam se da ima neki workaround koji ne uključuje kupovinu Iphone-a..
 
Ima Srbija već nekoliko godina, ali trebao si da napraviš američki nalog i kupuješ gift kartice na njihovom sajtu i dopunjavaš na taj nalog.

https://www.apple.com/shop/buy-giftcard/giftcard

Platiš našom karticom koja je za plaćanje na internetu i šalješ sa svog mail-a, koji si koristio za Apple ID, na svoj mail. Najlakše je kad imaš neki Apple uređaj jer tad kupiš preko njihove Apple Store aplikacije, pogotovo ako je na telefonu gde ti je podešen i Apple pay sistem.

Nisam nikad to radio u non Apple okruženju, ali ovo je način koji funkcioniše najnormalnije.

Konačno sam uspeo da namestim AppleTV+...hvala još jednom.

Za one kao što sam ja, što slabo kapiraju, postupak je sledeci...za Apple TV bez Apple okruženja:
Otvori se US nalog. Hoce sa našim telefonskim brojem prilikom otvaranja.
Ali ne treba da se krene odmah da se podešava dalje nalog (ako ne traži) jer onda traži payment options i tu može samo strana kartica i tu krene da te vrti u krug.
Ako ipak zatraži, uneti US adresu za podešavanje naloga, može od bilo kog hotela kao i telefon (ovaj broj ne proveravaju tj. na njega ne šalju autentifikaciju) a za payment options uneti "none".
Onda kupiti gift card...izabere se opcija e-mail i uneseš Apple ID mail. Tu prolazi naša kartica i tu opet traži stranu adresu za billing address (nema Srbija u padajućem meniju) ali ne pravi problem zbog toga...nego posalje gift card na mail tvog Apple ID naloga.
Onda na PC-ju instalirati Itunes i kad se uloguješ na njega sa Apple ID ima opcija "Redeem" gde uneseš kod.

E sad...ja sam pokrenuo Apple TV preko PS4 (nisam hteo da menjam region na Smart TV)...prošlo je bez problema a kao plus sam dobio 3 meseca free trial jer koristim Playstation!
 
Jel' ima nešto novo po ovom pitanju? Probao bih ovaj servis na firetv, a nemam iphone ni apple nalog. Nema neki sharing i sl...?
 
Jel' ima nešto novo po ovom pitanju? Probao bih ovaj servis na firetv, a nemam iphone ni apple nalog. Nema neki sharing i sl...?

Pa mozes da probas kao ja..ovo u gornjem postu... Otvoris nalog bez opcije za placanje i na taj mejl posaljes gift card. A onda na PC instaliras Itunes, ulogujes se sa nalogom i uradis redeem.
 
AppleTV+ poskupljuje, nova cena u Evropi će biti 10 EUR.
Da li planiraju ikada pustiti servis i kod nas?
 
Ne bi tako pricao da si koristio Apple TV+, imaju bas dobar sadrzaj. E sad sto svi preteruju i poskupljuju to je drugi problem, uskoro ce opet biti torrent potrebna alternativa...
 
Ne bi tako pricao da si koristio Apple TV+, imaju bas dobar sadrzaj. E sad sto svi preteruju i poskupljuju to je drugi problem, uskoro ce opet biti torrent potrebna alternativa...
Koristio sam 4 meseca.
Serije i filmovi im jesu kvalitetni.
Svaki..ako nije dobar, makar moze da se gleda.
Ali, doslovno, imaju jedno 20 serija i 60-ak filmova..
Plus, nemaju ni jedan mega hit tipa GoT, Stranger things, Yellowstone, Succession...
A posebno mi idu na zivce sa guranjem filmova i serija koje ne mozes da gledas sa pretplatom, nego kliknes a on ti kaze - rent or buy...
Pa kobajagi..evo..imamo Avatar..ima ali za 20$ extra
Kad povecaju biblioteki x5 bice Ok jer idu na kvalitet ali za sad je jako mala ponuda za tu cenu.
Ali to je tipicni Apple, visokom cenom pravi ekskluzivnost.
 
Jedva čekam da postane dostupan u Turskoj, kod njih će biti brutalno jeftino.

Već je dostupna kupovina i rentanje filmova. Npr. Avatar za iznajmit je 0.13€, a kupovina 0.53€. A najskuplji film na celom Storeu je 0.60€ 😅

IMG_2212.png
 
Jedva čekam da postane dostupan u Turskoj, kod njih će biti brutalno jeftino.

Već je dostupna kupovina i rentanje filmova. Npr. Avatar za iznajmit je 0.13€, a kupovina 0.53€. A najskuplji film na celom Storeu je 0.60€ 😅

Pogledajte prilog 411687

Može da se rentira u lirama a ne može da se pretplati na servis u lirama?
Izgleda uskoro dostupno u Turskoj. Mašala

turk.jpg
 
Može da se rentira u lirama a ne može da se pretplati na servis u lirama?
Izgleda uskoro dostupno u Turskoj. Mašala

turk.jpg
Da, mogu kupovati i iznajmljivati filmove u lirama, a Apple TV+ pretplata nije još uvek omogućena.
Nadam se da će uskoro biti.
 
Da li ima kvalitetne serije ili ne je subjektivna stvar. Za mene lično cele četiri (Za celo čovečanstvo, Silos, Zadužbina i Severance), sve ostalo prosek. A što se tiče pretplate ne vredi komentarisati jer nije dostupan servis kod nas. Kada i ako bude bio dostupan, i kada budemo videli cenu možemo govoriti o tome, ali da ovo ne vredi 10 evra mesečno, ne vredi.
 
Prvi put vidim ovo u modu slike na apple tv, je l to jedino apple placa sertifikat?
IMG_1009.jpeg
 
Da li ima kvalitetne serije ili ne je subjektivna stvar. Za mene lično cele četiri (Za celo čovečanstvo, Silos, Zadužbina i Severance), sve ostalo prosek. A što se tiče pretplate ne vredi komentarisati jer nije dostupan servis kod nas. Kada i ako bude bio dostupan, i kada budemo videli cenu možemo govoriti o tome, ali da ovo ne vredi 10 evra mesečno, ne vredi.
Proveri i ted lsasso odlican je
 
Slika sa drugog foruma

IMG_2892.jpg

Šta je pisac hteo reći? Kakva im je ovo podrška 😅
 
Hteli su da kažu... možda dođemo, ali ustvari nećemo doći. A i kad dođemo, nećemo doći kod vas, nego negde drugo. A i to neće biti oko toga što ste nas pitali, nego nešto drugo naše. Ali pratite nas, da vas i ubuduće zavlačimo ovakvim chat GPT odgovorima :cool:
 
Konačno sam uspeo da namestim AppleTV+...hvala još jednom.

Za one kao što sam ja, što slabo kapiraju, postupak je sledeci...za Apple TV bez Apple okruženja:
Otvori se US nalog. Hoce sa našim telefonskim brojem prilikom otvaranja.
Ali ne treba da se krene odmah da se podešava dalje nalog (ako ne traži) jer onda traži payment options i tu može samo strana kartica i tu krene da te vrti u krug.
Ako ipak zatraži, uneti US adresu za podešavanje naloga, može od bilo kog hotela kao i telefon (ovaj broj ne proveravaju tj. na njega ne šalju autentifikaciju) a za payment options uneti "none".
Onda kupiti gift card...izabere se opcija e-mail i uneseš Apple ID mail. Tu prolazi naša kartica i tu opet traži stranu adresu za billing address (nema Srbija u padajućem meniju) ali ne pravi problem zbog toga...nego posalje gift card na mail tvog Apple ID naloga.
Onda na PC-ju instalirati Itunes i kad se uloguješ na njega sa Apple ID ima opcija "Redeem" gde uneseš kod.

E sad...ja sam pokrenuo Apple TV preko PS4 (nisam hteo da menjam region na Smart TV)...prošlo je bez problema a kao plus sam dobio 3 meseca free trial jer koristim Playstation!
Da se nadovezem na post posto sam imao problem da kupim sa mojom karticom gift card preko apple site-a.

Par dodatnih saveta:
1. Instalirajte Apple Music aplikaciju na svom android telefonu, i preko nje radite otvaranje naloga i redeem gift key-a. Ali trik je da je skinete preko apple sajta https://www.apple.com/lae/apple-music/android-download/, nikako preko google play prodavnice (google im je zabranio redeem opciju izgleda)
2. US adresu i telefonski broj uzmite odavde https://www.prepostseo.com/tool/fake-address-generator)
3. Meni licno nije trazio nikakvo dodatno podesavanja koja su spomenuta u postu iznad tako da odmah nakon pravljenja naloga sam mogao redeem da radim
4. Ja nisam uspeo da kupim gift card preko Apple sajta, odbijao mi je (verovatno zbog US adrese) transakciju preko moje kartice (Mobi banka). Tako da sam kupio gift card preko key shopa https://www.allkeyshop.com/blog/buy-apple-gift-card-compare-prices/. Vodite racuna da kupite US karticu, i da kartica vazi 10$ (druga je cena koju placate, a druga vrednost kartice). G2A bi trebao da je validan sajt, ali svakako imajte na umu da kupujete gift card key od preprodavca (ja licno nisam imao nikad problema, a uzimao vise razlicitih kljuceva za vise razlicitih stvari) tako da do it at your own risk. Nakon sto kupite gift card dobicete key koji mozete da unesete u android Apple Music aplikaciju. Idete na tri tacke gore desno, pa account, i tu imate opciju redeem. Dobicete poruku da ste dopunili credits za X dolara.
5. Zatim se ulogujete na Apple TV+ (najbolje na PS-u ili Samsung TVu jer tu ako sam dobro razumeo imaju 3 meseca trial pa vam tek 4ti mesec naplate) i idete na subscribe, koji ce vam sam skinuti kredite koje ste prethodno dodali na nalog.
 
Nazad
Vrh Dno