Šta je novo?

apple menja datum fotografija

nnenii

Zapažen
Učlanjen(a)
22.02.2022
Poruke
2
Poena
21
Ja se izvinjavam sto pokrecem novu temu, ukoliko postoji tema sa ovim problemom molim vas da me uputite jer ja zaista ne mogu ili neumem da nadjem! Unapred hvala na razumevanju!
Moje pitanje je vezano za prenos fotografija sa iphone telefona na eksternu memoriju.
Imam MacBook i preko njega jedini nacin da prenesem fotografije je da prvo sinhronizujem u aplikaciju Photos i tu u tom programu je sve uredu, medjutim kada iz Photos programa iskopiram te iste slike na eksternu memoriju meni se sve slike istumbaju jer mnogim slikama se datum kreiranja promeni u datum tog kopiranja kao da su tog trenutka kreirane.
Da li se to jos nekome dogadja, da li ima neko resenje za ovaj problem?
Hvala
 
Mozes da prebacuje slike i preko AirDrop funkcije, a kablom tako sto pokrenes Image Capture u okviru macOS-a, oznacis koje fotografije zelis da prebacis i odaberes folder.
Mislim da ciak i ovoj kombinaciji, koju pominjes, trebas da pogledas exif tih slika, u okviru programa koji koristis za pregledanje, tu bi trebalo da su apsolutno sacuvani podaci i da nisu menjani.
 
Mozes da prebacuje slike i preko AirDrop funkcije, a kablom tako sto pokrenes Image Capture u okviru macOS-a, oznacis koje fotografije zelis da prebacis i odaberes folder.
Mislim da ciak i ovoj kombinaciji, koju pominjes, trebas da pogledas exif tih slika, u okviru programa koji koristis za pregledanje, tu bi trebalo da su apsolutno sacuvani podaci i da nisu menjani.
Hvalaaa puno! Probacu👍🏻
 
Nazad
Vrh Dno