Šta je novo?

app store HELP

shanac

Cenjen
Učlanjen(a)
14.10.2011
Poruke
263
Poena
169
moze li se na neki nacin registrovati na itunes store iz srbije, tj da se navede srbija.. ja sam milion puta probao i nista, pa sa stavljao Hrvatsku ali mi samo izbacivalo nemoguce je trenutno napraviti account..
Pomoc? Hvala.
 
Srbija nikako, možeš na Hrvatsku ako hoćeš da kupuješ našim karticama ili staviš USA ako hoćeš da kupuješ preko qVauchera.
 
ali opet, kad stavim hrvatsku trazi mi adresu i br.telefona, i sve ja to nadjem random.. al opet kaze da trenutno ne moze.. ja sam cackao na netu malo oko toga i opet nista nisam mogao konkretno da pronadjem...
 
Kako ne moze Srbija, ja imam account iz Srbije, i stavio sam kao zemlju Srbija, cak sam ga i upgrade na developer account, mogu i da kupujem kao i da prodajem na appstore-u.
 
@nnnn, ne znam kada si ti otvorio nalog na AppStore, kada sam ga ja otvorio, pre mozda 3-4 meseca, nije bilo Srbije u ponudi. Izabrao sam Hr, sa ostalim tacnim podacima i kreditnom kraticom iz Srbije i skidao/kupovao sam aplikacije bez problema.
 
Na jesen kad sam kupio iMac za firmu, otovorio obican, ne znam da li je App store nalog ili ne sve u svemu apple account, bila srbija u ponudi. Kada sam hteo da uzmem developer, morao sam da im posaljem faksom scan pasosa. I to je to sada mogu i da kupujem na app store, znam jel sam kupio liona.
 
@nnnn, ne znam kada si ti otvorio nalog na AppStore, kada sam ga ja otvorio, pre mozda 3-4 meseca, nije bilo Srbije u ponudi. Izabrao sam Hr, sa ostalim tacnim podacima i kreditnom kraticom iz Srbije i skidao/kupovao sam aplikacije bez problema.

sve isto, samo pre mozda godinu dana...
 
Nnn, daj skrinshot...

Prema ovome nema Srbije, pa saznali bi vec sigurno.

AppleStoreAvailability.png


Spisak zemalja sa datumom dodavanja:

http://en.wikipedia.org/wiki/ITunes_Store#Internationalization

Nema Srbije, tragično ali tako je. Da se preselimo u El Salvador ili možda Gvatemalu? :p
 
Poslednja izmena:
Evo screen u attachmentu. Malocas sam ga uvatio.

Provalio sam u cemu je fora, ja sam pravio appleID sa developer strane, a tu je ponudjena Srbija.
 

Prilozi

  • apple.jpg
    apple.jpg
    187.6 KB · Pregleda: 123
savet: ako bilo kome nece da se registruje odmah, a uneo je broj kreditne kartice, samo da znate da skida po svakom pokusaju po 1 dolar, ja sam probao 5 puta a nisam znao, i zvao me lik iz banke i obavestio me da mi neko stikuo 5 dolara 1 po 1.
mnogo sam ispizdeo. sad samo imam account za free stvari.
 
nisam proveravao, ali oni ti vrate taj dolar cim se utvrdi da je tvoja karta OK. samo ga `pozajme`.
 
Nazad
Vrh Dno