Šta je novo?

Aplikacije, Sajtovi i Servisi za Streamovanje

KameniDabar

Poštovan
Učlanjen(a)
23.12.2017
Poruke
12
Poena
54
Danas svi zudimo za besplatnim ili jeftinim streaming uslugama, pa eto navescu neke po mom misljenju zanimljive i pouzdane.

1) Live TV

Za Live TV postoji nekolko varijanti a to su paid i free source-ovi. Glavno za Live TV jesu .m3u liste. Problem sa ovima jeste sto se stalno updatuju i kreiraju nove, dok se stare gase. Tako da ako trazite stabilne sourceve tesko da cete moci da pogledate celu utakmicu ili premium film bez buffera. Po mom misljenju najkvalitetniji free jeste freeworldwideiptv.com. Na ovom se mogu naci "SkySport", "BeinSports" i "ArenaSport" za one ljubitelje sporta, takodje ima i dosta decjih kanala kao sto su "Boomerang", "CartoonNetwork", "Disney" kolekcije kao i "Nick" kolekcije. Premium filmskih kanala nema ne znam koliko ali tu su "Fox","HBO","Cinemax" i "CineStar" kolekcije. Lepota ovih sourceva ipak je u raznovrsnosti nacionalnih i tematskih kanala, ovi ukljucuju veliki broj Ex-Yu kanala, tako da ako vam ne smeta redovno updateovanje lista mozete sacuvati koji dinar i otkazati IPTV ili Kablovski servis.
Ako ipak zelite da ulozite koji dinar sledeci vam mogu posluziti :
- KlikTV i Telegraf Daljinac - Ove dve aplikacije dolaze po pristupacnoj ceni od 200din. ili 150din. sedmicno, sa tim sto izbor kanala nije bas veliki. Oba servisa uklucuju preko 120 dostupnih kanala, s tim sto su mnogi bespotrebni vecini ljudi, to su kolekcije Pinkovih kanala kao i 6-7 zadruga kanala za koje prvi put cujem. Odabir izmedju ova dva je jednostavan, ako zelite da obezbedite deci ovaj servis i volite tematske kanale izaberite Telegrafovu opciju, a ako ste ipak ljubitelj sadrzaja za odrasle i sport vam je bitniji izberite KlikTV. Ali kao i uvek postoji neko ogranicenje a to je gledanje na vise uredjaja istovremeno, sto je prosto nemoguce sa ovim servisima.
- Premium .m3u liste - Isto kao i za free vrstu .m3u lista vazi da sadrzi izmedju 6000-9000 kanala u zavisnosti od servisa, s tim sto su serveri dosta stabilniji i sadrze veliki broj HD, FHD i UHD kanala. Cene ovih variraju i uplata novca tokom trajanja usluge vrsi se nakon unosenja licnih podataka, sto za neke moze predstavljati problem. Ove premium liste za razliku od onih besplatnih sadrze EPG, kao i veliki broj VOD naslova. Jedan od najboljih providera po mom misljenju jeste MagicIPTV, koji sadrzi preko 4000 HD kanala, EPG i VOD za $160 po 12 meseci. I sam sam njihov korisnik, sadrze zaista kvalitetne streamove i dobar TV BOX.

2) Streaming Web

Na webu postoji zaista mnostvo sajtova za streaming filmova, anime filmova, crtanih filmova i serija. Znajuci ovo podrucje primetio sam veliki broj scam sajtova i svojih nekoliko saveta kao i preporuka podelicu po kategorijama.

-- Anime

Anime podrucje trenutno je jedno od najrizicnijih sto se tice streamovanja, jer su se skorije iskopirali mnogi popularni sajtovi na koje je ubacen malware. Preporuka jeste izbegavanje 9anime i kissanime streamove sem onih koje cu navesti. Kada gledate anime u koliko imate ponudu izbora izmedju sourceova birajte RapidVideo jer je po mom misljenju jedan od pouzdanijih.
Glavni sajtovi na kojima treba gledati jesu 9anime.is i kissanime.ru, sve ostale njima slicne pokusajte da izbegnete jer u sebi kriju ili malware ili neku cvakicu koja vam moze napraviti probleme.

-- Crtani Filmovi

Slicno podrucje kao i prethodno jeste podrucje Crtanih Filmova, na kome postoji veliki broj laznih ili virusnih sajtova sa tim da je teze naici na te. Moguce je naci veliki broj besplatnih ali i sajtova na pretplatu. U koliko ne zelite da dajete novac zbog gledanja klasika iz detinjstva ili modernih komedija kao sto je "South Park" glavni izbor jesu 9Cartoon i KimCartoon. KissCartoon jeste jedan od najstarijih izvora koji je zamenjen KimCartoonom zbog prevelikog broja kopija. Moj licni predlog jeste izbegavanje KissCartoon sajtova ciji se domeni zavrsavaju sa .io .eu .net i tome slicnim.
Medjutim ako ste nostalgicni ljubitelj naslova kao sto su "Atomski Mrav" ili "Draguljce", a pritom zivite u SAD ili imate pretplatu na VPN moja licna preporuka jeste Boomerangov servis na pretplatu, koji sadrzi preko 10,000 starih i novih naslova.

-- Filmovi i Serije

Kada su u pitanju filmovi i serije postoji veliki broj besplatnih ali i servisa na pretplatu. Jednostavan savet pri potrazi za ovima jeste izbegavanje guglanja pojmova kao sto su "Free HD Movies" ili "No Cost Premium Movies" najcesce vode ka malware-u. Postoji dosta domacih ali i stranih sajtova na ovom podrucju. Od domacih smatram najboljim one klasicne, ali ipak vredne posete a to su "Filmovizija" i "Leptirica", na ovima ipak pojava najnovijih prevedenih filmova nije tako cesta. Medjutim na stranim update-ovanje je redovno a to jesu "PopCorn Time", "PopCornFlix" i "Crackle".
Ako ipak zelite da ulozite neki dinar u streamovanje filmova tu su "Pickbox", "Netflix", "Hulu" i "HBO OD". Streamovi prethodno navedenih uvek su aktivni i visokog kvaliteta, sa tim da ce vam za Hulu trebati VPN ili americka IP adresa.

Cak i ako koristite neki od prethodno navedenih predpostavljam da ce nekima trebati titlovani filmovi pa eto za to sam spremio i nekoliko SubTitle sajtova. Glavni i najbitniji jesu "OpenSubTitles" i "YifySubTitles".
 
Evo ja kako to radim.
1) Live TV
Oslanjam se na te ''premium .m3u liste" jer sam u takvoj situaciji da nemam kvalitetnih kablovskih operatera u mestu gde sam ja a placanje za Total mi je previse. A i ne gledam TV toliko.
E sad sto se tice kvalitetnih listi ovog tipa, postoje, i posto imam iskustvo s ovim, ono mi kaze da liste sa 1000+ kanala nisu tako kvalitetne. S tim da ja ne placam pretplatu za ovakve liste, postoji i drugi nacin dolaska do njih, ali to je vec druga tema.
2) Anime, filmovi i serije
U poslednje vreme slabo gledam filmove i serije, uglavnom samo anime. Ne strimam video, nego princip torrent, skini pa gledaj. Koliko ja znam, striming sajtovi ne nude takav kvalitet kao neki torrent sajtovi, tipa kvalitetne 1080p ripove i slicno. Rutracker mi zavrsava posao u 98% slucajeva. Cak ima i bolje ripove nekih serija i od nekih anime trackera.
I to je to od mene ;)
 
Evo mene opet, jedan savet kad pravite .m3u liste jeste da koristite IPTV Tools sajt, a ajde da izmamimo kolegu scylla, da nam oda tajnu za premium .m3u ;)
 
HAhaha sto ja, kad je tu kolega salacue, i strucniji od mene ;) Ima tu jos par clanova, koji su sa drugog foruma i dosta iskusniji i strucniji od mene.
A moj savet je da ne koristite te IPTV Tools sajtove ili aplikacije, sta god.
 
Da li neko zna kakav je boomtv.club ? Da li dolazi do prekida strima?
 
Prvi put cujem za ovaj freeworldwideiptv.com sajt, i sad kad sam probao, mogu reci da zaista lepo radi, sa izuzetno lepom slikom.
 
Uzeo sam probni period na boomtv.club,probao na samsung tv-u,i na android iptv aplikaciji. Televizija uopste ne radi(postoji lista od preko 2k kanala ali izbacuje connection failed i sl. i nijedan ne radi),dok filmovi i serije(pustio game of thrones da proverim) rade normalno i sa srpskim prevodom. Tehnicka podrska odgovara u roku od 1-2h,ali bez ikakvog resenja za tv kanale,vec mi nude opet upustvo za ubacivanje liste kanala. Tako da ovaj striming ne radi kompletno...

Inviato dal mio Lenovo P2a42 utilizzando Tapatalk
 
Ma vidis da ljudi nemaju iskustva ;)
 
Inace Scylla, mozda me nisi razumeo kada sam rekao IPTV Tools. Mislio sam na programe koji proveravaju aktivnost linkova. Ako nadjete neku dobru listu, onda on proveri sta radi, a sta ne. Tako da po mom misljenju korisno. ;)
 
Pa korisno, ali i ne bas. Nisam bas u toku oko tih alata koji proveravaju aktivnost jer ih ne koristim, ali se secam da su neki alati sve linkovi slali ka nekom serveru, verovatno autoru tog alata, pa je covek imao sve vase liste :D
 
Jeste postoje ti da ih nazovemo Scam programi, jer ako neko ima pristup vasim listama, moze da se konektuje i ako postoji limit tipa 3 konekcije, ode mast u propast.
 
Ako ima neko neki dobar nacin za nalazenje IPTV .m3u listi, neka napise. :)
 
Nazad
Vrh Dno