Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

I meni je danas stigla Gran Gaggia Deluxe, a već mi je potrebna pomoć. Naime po uputstvu pre prvog korišćenja potrebno je da se propusti voda kroz prazan portafilter kako bi se očistio. Kada startujem aparat on se dugo muči pa onda jedva potekne voda i to samo na jedan otvor. Dešava se čak i da voda procuri iznan portafiltera. Zna li neko u čemu je problem?
Koju si oni posudu za kafu ubacio u portafilter? Trebas vecu. Ne muci se, nego mora da je prvo napuni punu vodom a to potraje posto nema kafe unutra.
 
@masamunea aj mi molim te reci koja je razlika izmedju te dve posude za portafilter koje se dobiju uz aparat. Jedna posuda je bila već u portafilteru, a druga je bila u aparatu spakovana sa nekim gumenim uloškom unutra.
 
Aj molim te objasni kad se to koristi? Nisam čuo za te termine što spominješ.
 
I meni je danas stigla Gran Gaggia Deluxe, a već mi je potrebna pomoć. Naime po uputstvu pre prvog korišćenja potrebno je da se propusti voda kroz prazan portafilter kako bi se očistio. Kada startujem aparat on se dugo muči pa onda jedva potekne voda i to samo na jedan otvor. Dešava se čak i da voda procuri iznan portafiltera. Zna li neko u čemu je problem?
Da odgovorim sam sebi 😊. Otvorio sam portafilter, malo razradio plasticni mehanizam, spakovao sve nazad. Sada mi deluje da radi kako treba.
 
Nije kupon, već obračunat popust na check out-u od 6$. Prodavac
Coffee Club Store
Pogledajte prilog 381706
hvala za info, juce me kod istog vendora izasao jos koji dolar jeftinije preko ne znam ni ja kakvog kupona :D
Planiram za mesec/dva da kupim Gaggia pro classic aparat. S obzirom da nemam budzeta da uzmem sve sto je potrebno od jednom, planiram da porucujem jednu po jednu stvar sa strane. Da li neko moze da mi napise koje su "must have" stvarcice koje bi dobro dosle uz ovaj aparat kao i bilo kakva pomagala sa strane, nisam bas najstrucniji tako da ovo planiram kao prvi iskorak ka boljem espressu :D


hvala
edit: u sustini zanimaju me dodaci ili pomagala za koja znate iz iskustva da bolje idu uz ovaj aparat ili znatno pomazu u koriscenju tipa drugaciji portafilter itd
 
Ma kako nemaš budžet, sve je po dva dolara na AliE. Jedina veća stavka su mlin i aparat. Ja bih savetovao i Akvafor bokal uz to.
 
Za mali 14g portafilter treba i onaj levak na magnet da može da se meša sa WDT inače sve ispada vam korpe.

Ja imam i onaj mrežasti poklopac za portafilter, da ublaži napad prejake pumpe umesto 9bar opruge.
 
Za mali 14g portafilter treba i onaj levak na magnet da može da se meša sa WDT inače sve ispada vam korpe.

Ja imam i onaj mrežasti poklopac za portafilter, da ublaži napad prejake pumpe umesto 9bar opruge.
Puck screen ne obara pritisak.
Samo pomaze pri distributuciji vode po samoj kafi.
 
Za mali 14g portafilter treba i onaj levak na magnet da može da se meša sa WDT inače sve ispada vam korpe.

Ja imam i onaj mrežasti poklopac za portafilter, da ublaži napad prejake pumpe umesto 9bar opruge.
Može li neki link od tog levka na magnet na Aliju? Čisto da znam šta da tražim
 
Puck screen ne obara pritisak.
Samo pomaze pri distributuciji vode po samoj kafi.
Tačno tako, ali pošto su merili oko 12 nestabilnih bar manometrom kad se optereti 15 bar pumpa, trebalo bi da još malo obori nova prepreka, i svakako rasporedi vodu ravnomerno što joj je osnovna funkcija.

9bar opruga svakako i dalje na spisku.
 
Okačiću vam šta sam ja kupio, sa linkovima. Vodite računa da često nude više dimenzija, morate za vašu korpu adekvatan da poručite:

  1. tamper
  2. WDT
  3. levak
  4. mlin (c3)
  5. filter screen (mora da se ošmirgla, stiže ,5mm širi)
  6. vaga
  7. distributor (nije mi još stigao, verovatno ni neće)
  8. šoljice
Ako neko ima link za jeftinu 9bar oprugu, ovo sve što sam našao je po 20-30€. I to bih voleo da probam.
 
Tačno tako, ali pošto su merili oko 12 nestabilnih bar manometrom kad se optereti 15 bar pumpa, trebalo bi da još malo obori nova prepreka, i svakako rasporedi vodu ravnomerno što joj je osnovna funkcija.

9bar opruga svakako i dalje na spisku.
Prepreka ti povecava pritisak, ne obara ga 😊
 
Je l probao neko od vas neke od ovih nasih coffee subscription-a ? Kao na primer espressodirekt ?
Kako vam se cini kvalitet i kako vam dostavljaju ? Je l postoji opcija da ti jednom nedeljno posalju zrna ili jednostavno sve pa ih zamrznete da zadrze svezinu ?
I ako ih zamrzavate kako u kesi ili neki zipbag ili neka posuda?

@nidza kako ti se cine soljice ? Koju velicinu si uzeo ? Te sa duplim staklom izgledaju bruka :D.
 
Prepreka ti povecava pritisak, ne obara ga 😊
I to je tačno, ali povećava ga na strani koja je pre ekstrakcije (sito stavljam preko paka, nakon tamperovanja). Zapravo mogu indirektno da izmerim koliko usporava ekstrakciju.

Našao sam za 4$ 9bar i fino sam se ischatovao sa tehničkom podrškom, ali nisu sigurni da je ista opruga za Classic i Vivu.
 
Je l probao neko od vas neke od ovih nasih coffee subscription-a ? Kao na primer espressodirekt ?
Kako vam se cini kvalitet i kako vam dostavljaju ? Je l postoji opcija da ti jednom nedeljno posalju zrna ili jednostavno sve pa ih zamrznete da zadrze svezinu ?
I ako ih zamrzavate kako u kesi ili neki zipbag ili neka posuda?

@nidza kako ti se cine soljice ? Koju velicinu si uzeo ? Te sa duplim staklom izgledaju bruka :D.
80ml valjda.

Dobre su, imam ih odavno, drugi put sam ih naručivao, razbilo se nekoliko.
 
Okačiću vam šta sam ja kupio, sa linkovima. Vodite računa da često nude više dimenzija, morate za vašu korpu adekvatan da poručite:

  1. tamper
  2. WDT
  3. levak
  4. mlin (c3)
  5. filter screen (mora da se ošmirgla, stiže ,5mm širi)
  6. vaga
  7. distributor (nije mi još stigao, verovatno ni neće)
  8. šoljice
Ako neko ima link za jeftinu 9bar oprugu, ovo sve što sam našao je po 20-30€. I to bih voleo da probam.
Koje sito ide za Gagia Viva Stzle, ne mogu da nađem na aliju?
 
Nema, ja sam OEM naručio u DE i otvorio ga, da ne diram fabrički. Pažljivo otvori i slikaj korake telefonom, može to sve da se vrati nazad, nema potrebe uzimati drugi.
 
14g sa mrežicom:
1679598043113.jpeg

Bez mrežice:
1679598068031.jpeg

Poprilična razlika. Mora sitnije znatno za ekstrakciju bez skrina. Nešto mi je prevelika razlika da bude samo do bolje distribucije vode?
 
Meni je danas stigao puckscreen sa alija.
Ne mogu da provalim koja je str grublja a koja finija, ili je ovaj moj kinez isti sa obe str...( 1.7mm 150micron).
 
Nazad
Vrh Dno