Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Juce penzionisan Dedica, stigla Gaggia Magenta Prestige, full automatic .. ukus espressa ocekivan za full auto .. prednosti ove masine su da moze da radi kafu pa mleko ili obratno, i moze da ima i dva mlevenja tj duple doze kafe za dupla pica.
 
^ u zdravlje da te sluzi!
I ja se danas ponvio sa auto aparaticem. Ispunio sebi klinacki san :D
 

Prilozi

  • 0-02-05-d11c93e6e0c4d14b60186dcc68d20a435cf004030d3530ad703abc3fec0789c8_abb13624c65917ea.jpg
    0-02-05-d11c93e6e0c4d14b60186dcc68d20a435cf004030d3530ad703abc3fec0789c8_abb13624c65917ea.jpg
    167.1 KB · Pregleda: 170
Kad se već spominje penzionisanje starih aparata moram da se pohvalim kako je devojka konačno naučila da priprema kafu na manuelnom dual boiler aparatu. :) Tako da Breville Infuser ide u penziju. Pa ako nekome treba, javite se. Nisam siguran da li je baš u skladu sa pravilima ali bolje da ode u dobar dom ovde nego ko zna gde. :D
 
Juce penzionisan Dedica, stigla Gaggia Magenta Prestige, full automatic .. ukus espressa ocekivan za full auto .. prednosti ove masine su da moze da radi kafu pa mleko ili obratno, i moze da ima i dva mlevenja tj duple doze kafe za dupla pica.
I koja je razlika izmedju espresa sa super automatika u odnosuna manuelni. Mislim da vecinu to ovde zanima🙂
 
Kad se već spominje penzionisanje starih aparata moram da se pohvalim kako je devojka konačno naučila da priprema kafu na manuelnom dual boiler aparatu. :) Tako da Breville Infuser ide u penziju. Pa ako nekome treba, javite se. Nisam siguran da li je baš u skladu sa pravilima ali bolje da ode u dobar dom ovde nego ko zna gde. :D

Devojka ili Breville ? :)
 
Razlika u ukusu je primetna, ali mozda nisam merodavan da dajem neki veci sud, zato sto smo na dedica navikli na espresso iz pressurized filtera, pa je to prvo sto nedostaje. Obicni kratki je sasvim korektan bar za ukucane, tako da ko ne ocekuje previse od ovih aparata moze biti zadovoljan.
 
Društvo ako moze neko da da savet, ne znam da li da uzmem gaggia classic 2005 za 170e, ili nov za 250e. U bugarskoj sam video za 250e a svakako idem tamo. E sad ne znam da li je bolje stariji ili noviji model.
 
@Lazaroniie pod uslovom da je zaista sve ok sa aparatom i da je ta cena, onda nov svakako bez ikakvog razmisljanja. Medjutim meni je nesto to preniska cifra za novu Gagiju tako da dobro proveri.
 
Svakako novu gaggia classic, to je odlična cena. Kod nas u radnji je oko 350-400
 
Jel ima na trzistu Srbije neki od ovih italijanskih brendova: Moak, Mauro, Passalacqu? Ako neko voli tamne blendove uz dodatak robuste i nadje nek proba. Cuo sam dobre stvari bas bih voleo da cujem...
 
Pozz, od pre par dana sm postao vlasnik Delonghi ManificaS aparata za kafu. Prvi dan radilo sve perfektno, ali od danas opcija za Kapucino mi ne radi. Non stop pise "preparation underway", i cuje se u pozadini onaj zvuk tok, tok, tok, i tako satima moze, ali kapucina nema pa nema. Radio sam i reset, iskljucivao iz struje, menjao i mleko, cistio onu posudu i sve otvore za mleko, ali nista. Neznam da li je neko imao slican problem, bio bih zahvalan za pomoc, hvala
 
Jel ima na trzistu Srbije neki od ovih italijanskih brendova: Moak, Mauro, Passalacqu? Ako neko voli tamne blendove uz dodatak robuste i nadje nek proba. Cuo sam dobre stvari bas bih voleo da cujem...
Moak sam pio u jednom baru u Rimu. Klasičan espresso od spaljenih zrna, pravi italijanski.

Nešto sveže o kućnim mlinovima kojih nema kod nas:
 
Ja porucio Eureka Mignon Silenzio,sutra mi stize.....kad je bal....:)
 
Pozz, od pre par dana sm postao vlasnik Delonghi ManificaS aparata za kafu. Prvi dan radilo sve perfektno, ali od danas opcija za Kapucino mi ne radi. Non stop pise "preparation underway", i cuje se u pozadini onaj zvuk tok, tok, tok, i tako satima moze, ali kapucina nema pa nema. Radio sam i reset, iskljucivao iz struje, menjao i mleko, cistio onu posudu i sve otvore za mleko, ali nista. Neznam da li je neko imao slican problem, bio bih zahvalan za pomoc, hvala
Preporuka je da odneses u servis onda..ili ih pozovi pa im reci koji je problem, mozda mogu da rese preko tel. ili dodju na adresu...
 
Moak sam pio u jednom baru u Rimu. Klasičan espresso od spaljenih zrna, pravi italijanski.

Nešto sveže o kućnim mlinovima kojih nema kod nas:

Haha pa jest znam, ali hajde imam konzumenta u kuci kome bi se tako nesto dopalo kao ristreto, a navodno je daleko bolje od Lavazze i slicnih, mada to i nije neki standard .

p.s. dopada mi se skroz stil Kyle Rowsell-a, nenapadno, ok skroz
 
Preporuka je da odneses u servis onda..ili ih pozovi pa im reci koji je problem, mozda mogu da rese preko tel. ili dodju na adresu...
Pozvao sam ovlasceni servis u Bg i serviser iskreno se zacudio jer prvi put vidi i cuje oako nesto, ali sta cu, barem kafe pravi, navici cu se bez kapucina:cry:
 
Pozvao sam ovlasceni servis u Bg i serviser iskreno se zacudio jer prvi put vidi i cuje oako nesto, ali sta cu, barem kafe pravi, navici cu se bez kapucina:cry:
Cekaj, aparat je star par dana i ti ces se navici bez kapucina umesto da nosis u servis ili vratiš aparat?
 
Stigao mlin :)
 

Prilozi

  • IMG_20221222_203100.jpg
    IMG_20221222_203100.jpg
    167.8 KB · Pregleda: 119
Cekaj, aparat je star par dana i ti ces se navici bez kapucina umesto da nosis u servis ili vratiš aparat?
Tako je, nov glanc aparat, juce ga nosio u servis privatni, majstor kaze da je fabricka greska sa nekim hladnim lemom jer mali elektroventil koji regulise paru nema napona u sebi. Na zalost, ne mogu vratiti poklon, Nemacka je u pitanju, ima garantni list, (jedino kada rodjaci ponovo dodju iduce godine), a i moram se navici bez kapucina, barem dobru kafu pravi
 
Pa zar ne može da se popravi?
 
Pa zar ne može da se popravi?
Iskreno, zvao sam 3,4 servisera i svi pricaju razlicito, a samo nosio kod jednog. Verovatno i moze, ali ovaj kaze da ce mu oduzeti dosta vremena da locira kvar, a servis mu prepun starijih aparata, tu je zarada kaze, a ovo nov aparat i neznam kako da naplatim, a mnogo vremena, ma sta da se radi, mozda ce i proraditi jednog dana, ha, ha
 
Trenutno koristim Dolce gusto Genio S koji radi odlično sa dolce kapsulama.
Pored toga sam nabavio sa Ali expressa uložak gde mogu da se koriste i nesspreso kapsule. Radi super sa kapsulama iz lidla, costa cafe ... Ali recimo Jacobs i illy koje su aluminijumske kapsule ne otvara kako treba.

Za drugu lokaciju bih sad uzeo nesspreso aparat. Interesuje me iskustvo sa jeftinijim nesspreso uređajima tipa : Inissia ili Essenza mini.
Tačnije me interesuje kako se ponašaju sa aluminijumskim kapsulama, da li otvaraju kako treba ?

Nekad negde na internetu sam pročitao komentar da se ovi jeftiniji uređaji ne ponašaju sa svim kapsulama dobro ali tu informaciju više nigde nisam pronašao niti se sećam o kom modelu je bila priča.
 
Ja koristim Inissia aparat nekoliko godina, radi sa svim kapsulama bez problema, a svašta sam probao. Do sad sve savršeno radi, samo čistim kamenac otprilike 1 u godinu dana.
 
Hvala, tako sam se i nadao. Ipak nespresso aparati rade na 19 bara a dolce na 15, verovatno sam zato imao problem sa nekim kapsulama. Nespresso ima mnogo veći izbor i baš bih voleo da probam razne ukuse.
 
Pozz da se i ja upisem u klub😁dugo smo planirali neki aparat za kafu i na kraju smo uzeli Bosch VeroCup. Posle mesec dana koriscenja vrlo smo zadovoljni i odusevljeni. Espresso ispada odlican i vredi para. Pre toga smo kupili na par dana onaj manuelni aparat za kafu sa drskom ali nam je to ipak oduzimalo dosta vremena i trazilo previse vremena tako da smo ga vratili i uzeli ovaj. Sve preporuke
 
Super. Gde to ima da kupiš koristiš mesec dana pa vratiš zato što je previše komplikovano za korišćenje?
 
Nazad
Vrh Dno