Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Hm, to za prastanje bi trebalo da bude obrnuto...Ali ako si imao 83mm konus a sad presao na 64mm flat mozda i ima smisla. Znam da moj 98mm ne prasta nista. Ali svakako odlicna kupovina uzivaces. Koliko vidim sa slike imas i dobar wdt tool, tako da ne sumnjam mnogo u tvoju pripremu bez brige :) Salji neki video kad stignes.
Ma kad mislim prašta mislim više na to da je lakša priprema kafe jer u odnosu na prethodni mlin mnogo manje "clamp-uje" stoga mi je wdt minimalan.
^^^ ma WDT tool mu je odlican :)
Nema bolji 👍👍
Koliko para matori?
Saljem ti u privatnoj poruci.
 
Pozdrav dobri ljudi, citam unazad temu i ne mogu da nadjem odgovore. Hteo bih da uzmem neki full automatik, ali s obzirom da nemam neki poseban budzet (~150E, dve bebice pojedose sve 😅), ostaju mi samo kao opcija polovni aparati i tu dolaze moja pitanja:
  • Vrede li uopste polovnjaci?
  • Ukoliko vrede, kod kog prodavca je provereno kupiti, ima ih dosta na KP?
  • Takodje ukoliko vrede, koji model preporucujete, moze i nesto preko ovog budzeta ako vredi dodati?

Hvala unapred
 
Moze (domaci) recept?
Moze naravno....porucis sa Alija igle za akupunkturu,ja sam koristio 0.35x50. Nadjes neko lepo parce drveta (ako hoces da izgleda lepo) izbusis burgijom rupice,i tu lepo uglavis igle. Mozes da napravis sam neki svoj oblik kako ces da rasporedis igle,ali uglavnom svaka kombinacija lepo radi posao. E sad ako hoces da olaksas,mozes umesto drveta koristiti plutani cep,ali meni je drvo zakon,jos kad se izlakira,mnogo lepo izgleda....
 

Prilozi

  • Screenshot_20211227-191355.jpg
    Screenshot_20211227-191355.jpg
    84.5 KB · Pregleda: 174
Nema dalje. Skupljaj kablove gasi internet 😂
 

Prilozi

  • 3256F18A-5ACE-4D53-8E89-AACB613BACE5.jpeg
    3256F18A-5ACE-4D53-8E89-AACB613BACE5.jpeg
    166.3 KB · Pregleda: 147
  • 71AC680B-D895-4C5D-9383-1AE750565B23.jpeg
    71AC680B-D895-4C5D-9383-1AE750565B23.jpeg
    108.7 KB · Pregleda: 160
Stigao mi deda mraz, doneo eureka oro single dose 😁

This is relevant to my internets :)

Ako praviš V60, french press ili nešto slično što zahteva osetno krupnije mlevenje, koliko okreta točkića je potrebno da se pređe od espreso do te krupnije granulacije? Deluje mi da bi to mogao da bude problem kod Eureke - previše okreta, pa se zabrojiš, ne vratiš dobro, i onda sutra opet štelovanje espresa od nule...
 
Stigao mlin.....utisci ekstra pozitivni! Konacno mogu da furam unpresurized ko covek :)Za ovu lovu ja ga #* ako ima bolje :)
 

Prilozi

  • PXL_20211227_195559501.jpg
    PXL_20211227_195559501.jpg
    149.4 KB · Pregleda: 125
  • PXL_20211227_195547663.jpg
    PXL_20211227_195547663.jpg
    158.5 KB · Pregleda: 111
  • IMG_20211228_180012.jpg
    IMG_20211228_180012.jpg
    163.4 KB · Pregleda: 120
Daj sliku kafe u soljici a mlinu svaka cast 😃
 
This is relevant to my internets :)

Ako praviš V60, french press ili nešto slično što zahteva osetno krupnije mlevenje, koliko okreta točkića je potrebno da se pređe od espreso do te krupnije granulacije? Deluje mi da bi to mogao da bude problem kod Eureke - previše okreta, pa se zabrojiš, ne vratiš dobro, i onda sutra opet štelovanje espresa od nule...
Iskreno samo pijem espresso tako da nebih znao odgovor na tvoje pitanje (iz prakse).
Na internetu govore da je potrebno navodno tri puna kruga.

Sto se tice vracanja na espresso lako je, vrtim do trenutka kad se cuju nozevi i vratim na broj koji je bio i to je to.
 
Malo istorije moka pota.

 
Pozdrav dobri ljudi, citam unazad temu i ne mogu da nadjem odgovore. Hteo bih da uzmem neki full automatik, ali s obzirom da nemam neki poseban budzet (~150E, dve bebice pojedose sve 😅), ostaju mi samo kao opcija polovni aparati i tu dolaze moja pitanja:
  • Vrede li uopste polovnjaci?
  • Ukoliko vrede, kod kog prodavca je provereno kupiti, ima ih dosta na KP?
  • Takodje ukoliko vrede, koji model preporucujete, moze i nesto preko ovog budzeta ako vredi dodati?

Hvala unapred
Ja kad sam kupovao pre dve godine, slican mi je budzet bio, citao sam ovde sta kazu, gledao po jos nekim forumima i na kraju sam se odlucio za DeLonghi, uzeo Maginificu Esam 03.110., kod jednog prodavca na Vozdovcu za 135e sa 6 meseci garancije-bio je bas ocuvan aparat (inace vidim da i sad ima jednu na prodaju). Dobru kafu mi pravi, mada ja i nisam neki zahtevan, jednostavan je za koriscenje, sam mozes da podmazujes i menjas O ringove, vrlo je jednostavno, prilicno je dobro resen unutra, i delova ima svuda za slucaj da se nesto pokvari. Kasnije sam uzeo za caleta jos jedan takav od prodavca iz Pozarevca, bio je dosta jeftiniji, mozda 90-100e, ali kad sam otvorio unutra je bio prepakovan, bilo je nekih delova koji su iz starijih modela, medjutim i kod njega super radi a on ga jos vise koristi. Sve u svemu, meni ovo deluje kao izdrzljiv aparat i isplati se uzeti polovan pogotovo ako se nadje ocuvan. Mislim da ih mozes naci, ima i u NS-u isto radnja koja daje garanciju 6 meseci. U oglasima koliko videh na brzinu, novi kostaju od 320e pa na gore.
 
Jel ima negde u BG, NS da se proba kafa tako iz dorbe kombiancije mlin i aparat?
Uz pravu kafu to bi trebalo da je bolje nego u većini kafića.
Lomim se dal pljunuti 1000-1500 na neki bolji Jura, DeLonghi ili uzeti mlin i aparat.
 
Svrati do mene da probas 😁
 

Prilozi

  • 64A0DDA7-7742-48AA-ACDA-510891409996.jpeg
    64A0DDA7-7742-48AA-ACDA-510891409996.jpeg
    157.2 KB · Pregleda: 94
Jel ima negde u BG, NS da se proba kafa tako iz dorbe kombiancije mlin i aparat?
Uz pravu kafu to bi trebalo da je bolje nego u većini kafića.
Lomim se dal pljunuti 1000-1500 na neki bolji Jura, DeLonghi ili uzeti mlin i aparat.
Ja bih mlin+aparat. Pogotovo za tu lovu,mozes sklopiti odlicnu kombinaciju,posle koje ce ti bilo koja kafa u kaficu biti losa...
 
Jel ima negde u BG, NS da se proba kafa tako iz dorbe kombiancije mlin i aparat?
Uz pravu kafu to bi trebalo da je bolje nego u većini kafića.
Lomim se dal pljunuti 1000-1500 na neki bolji Jura, DeLonghi ili uzeti mlin i aparat.
Drugar je pre dve godine dovukao iz madjarske catler 8013 za nekih 650 eura i aparat pravi odlicnu kafu.
Za istocnu evropu se zove catler a valjda za ameriku i uk se zove breville.
Trebalo mu je malo vremena da udje u stos kako da dobije dobar espreso ali je na kraju to dobro savladao.
Pogledaj malo recenzije za ovaj aparat na netu pa sam prosudi.
Ako neces da bacas puno para.
 
Iskreno samo pijem espresso tako da nebih znao odgovor na tvoje pitanje (iz prakse).
Na internetu govore da je potrebno navodno tri puna kruga.

Sto se tice vracanja na espresso lako je, vrtim do trenutka kad se cuju nozevi i vratim na broj koji je bio i to je to.
Hvala, tri okreta nije strašno, a i tvoja metoda za vraćanje na espreso granulaciju ne može da omane :)

Sad još da uspem da ga kupim, i mislim da sam našao svoj "endgame" mlin.
 
Zdravo svima. Kupio sam ovaj najmanji Nespresso Essenza Mini D30 aparat, pa me zanima zna li neko koje biste mi visekratne punjive kapsule preporucili da nabavim jer planiram da kupujem kafu na kilo i sam eksperimentisem sa ukusima. Hvala unapred.
 
Drugari,jedno pitanjce...da li neko od vas koristi puck screen? I da li je potrebno krupnije mlevenje u slucaju kada se koristi isti?
 
Koristio sam BPlus sa Decent-om, drugari ovde koriste jeftinije verzije sa Taobao bez problema. U sustini zavisice opet od kafe, ali i ako ima pomeranja nece to biti nesto drasticno. Ako ti je cilj da manje cistis showerscreen uzmi neki tanji i furaj.
 
Pozdrav, treba mi preporuka za dobar automatski aparat do 1200€. Ja sam razmisljao o Miele, ili La Cimbali koji je vise profesionalni aparat za kafice i slicno. Za La Cimbali sam negdje cuo da imaju aparate i za kucnu upotrebu. Sta vi mislite i da li imate vi neku preporuku? Unaprijed hvala
 
Drugari,jedno pitanjce...da li neko od vas koristi puck screen? I da li je potrebno krupnije mlevenje u slucaju kada se koristi isti?
Ja koristim od 150 mikrona. Većinom komercijalne Lavazza kafe idu u aparat. Nema neke drastične razlike, niti usporava ekstrakciju. Nisam probao od 50-100 mikrona, tu možda ima razlike. Kada koristim puck screen kanali maltene ne postoje i naravno shower screen ostaje više čist.
 
... Nema potrebe da se koristi kod dobrih, pro, aparata jer imaju ujednacen pritisak, horizontalni.
To je za ove nase aparate, pod uslovom da koristimo non-pleasured portafilter.

Živi se i bez toga. A ako se ovako nastavi za 10-tak god. bice dvatesetak tools dodataka. Tako da cemo pre pripreme kafe morati da koristimo neki sedativ.


Stećna, svima, Nova godina.
 
Nazad
Vrh Dno