Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Gledao sam sve klipove, mada ih ima jako malo, nema tu mog konkretnog problema. Zanima me samo da li i grupa tj glava daje pritisak kada se pusti kafa ili samo pumpa?
 
Snimi ti onda neki klip gde se dobro vidi šta se to konkretno dešava kako bi ti ljudi koji znaju to i kojih ovde sigurno ima na forumu mogli pomoći?
 
Slažem se sa bubom.
Ovde su poznavaoci ukusa i pripreme kafe, slabo se ko razume u popravku aparata.
 
Za vikend u Bosni naletio na ove kapsule za toplu cokoladu, nisam vidjao kod nas.
 

Prilozi

  • 20210724_210229.jpg
    20210724_210229.jpg
    183.4 KB · Pregleda: 47
Ja sam poručio Lavazzu Espresso Barista, jel neko viđao ovu kafu kod nas?

Capture.JPG
 
Ljudi nikako ne mogu da izvucem dobar espresso shot. Ne znam vise do cega je. Aparat je Gaggia Classic Pro, koristim neki rucni mlin jer iskreno ne mogu da nadjem da kupim neki normalan. Sa nekom espresso kafom u zrnu ne znam brend, izvucem za nekih 13 sekundi 32 ml. Mlin podesen na najsitnije i kafa kada se samelje izgleda skoro kao ova domaca, ako meljem krupnije vreme ekstrakcije bude jos krace.
Tako resim da probam drugu kafu i kupim vec samlevenu Lavazza Crema E Gusto Classico. Kaze na pakovanju pogodna za sve aparate. Ljudi moji ja ubacio ono samo procuri kroz aparat. Bukvalno treba 5 sekundi ako i toliko. Blagi uzas. Sta radim pogresno :D ?
 
Ocigledno je iprevise krupno (koliko god tebi izgledalo da je sitno). Da li odradis tampiranje kako treba?I koju kolicinu samlevene kafe koristis za shot,tj koliko grama po dozi?
 
I problem je?



mstevanic mislim da sam je video jyce na OTC
Problem je bio taj da je ovamo jedna cev sto vodi od bojlera do grupe zapusila od kamenca.
Ljudi nikako ne mogu da izvucem dobar espresso shot. Ne znam vise do cega je. Aparat je Gaggia Classic Pro, koristim neki rucni mlin jer iskreno ne mogu da nadjem da kupim neki normalan. Sa nekom espresso kafom u zrnu ne znam brend, izvucem za nekih 13 sekundi 32 ml. Mlin podesen na najsitnije i kafa kada se samelje izgleda skoro kao ova domaca, ako meljem krupnije vreme ekstrakcije bude jos krace.
Tako resim da probam drugu kafu i kupim vec samlevenu Lavazza Crema E Gusto Classico. Kaze na pakovanju pogodna za sve aparate. Ljudi moji ja ubacio ono samo procuri kroz aparat. Bukvalno treba 5 sekundi ako i toliko. Blagi uzas. Sta radim pogresno :D ?
Mene muci nesto slicno. Uvece podesim sve lepo i kafa bude top. Ujutru ustanem i prva kafa proleti za 5 sekundi, a niko nista nije pipao preko noci, niti zna bilo ko oko toga. Znaci ista granulacija, ista kafa, ista gramaza, ista temperatura vode, isto tampiram sve i ujutru proleti samo. Pocinjem da sumnjam da preko noci ta samlevena kafa sto ostane u mlinu izgubi svojstva.
A savet za tebe, povecaj gramazu kafe ako vec i samlevena Lavaca proleti brzo. I tampiraj jos jace.
 
Poslednja izmena:
Naravno da samlevena kafa preko noci izgubi svojstva...

@immortal dve najvaznije stvari: kafa, mlin. Koliko vidim nit je mlin dobar, nit je kafa sveza. Probaj da doziras mnogo vise usporices protok ako mislis da ti je to resenje...

Poslednjih mesec koristim E65S GBW mlin koji ima hopper. Ako napravim kafu, i posle 2 sata napravim drugu a ne sameljem sekundu-dve da izbacim kafu od pre koja je stajala u izlaznoj cevi 1-2g shot je brzi za 10-15%
 
Vezano za kafu, stajanje i gubljenje svojstva: ista stvar je i kad kafa stoji u zrnu, samo malo vise vremena treba da prodje, oko nedelju dana, do 10, zavisi od kafe.
Kad nacnem kesu od kilogrema, stavim u one metalne konzerve od 250gr i u frizider. Kod otvaranja kafe, nastelujem mlin da 16gr mlevene kafe prodje za 26-29sekundi (od kad se pojavi kafa, ne od ukljucivanja aparata; to sam od skoro promenio i bolja je kafa) i dobijem oko 36-40gr kafe (kineska vagica, precizna da ne kazem kako).
Nakon tih nedelju dana, obavezno sledi stelovanje mlina, ako hocu da dobijem slican rezultat.
U pitanju je GCP i Kinu
 
U cemu i gde cuvate kafu u zrnu nakon otvaranja? Jurim da kupim neku posudu, teglu i nemam ideju sta da uzmem i gde da stoji...
 
Nema potrebe, drzis u kesi u kojoj je kafa stigla
 
Pocinjem da sumnjam da preko noci ta samlevena kafa sto ostane u mlinu izgubi svojstva.

Naravno da samlevena kafa preko noci izgubi svojstva...
Prvo ni kamen nije isti svaki dan a kamoli kafa. Lavazza HoReCa standard je da se ne koristi MLEVENA kafa 6 sati posle mlevenja.
Drugo, recimo, Kafeterija ima 6-8 mlinova. Ko ce da vadi kafu iz tih mlinova svake noci. Ne mislim samo na njih. Na bilo koga.
Trece zašto juventus89 tek sada "primecuje"? Valjda bi primetio i pre 2-3 godine da je kafa "od sinoc" BLJAK. Ima problem sa aparaturama a ne sa kafom.



U cemu i gde cuvate kafu u zrnu nakon otvaranja? Jurim da kupim neku posudu, teglu i nemam ideju sta da uzmem i gde da stoji...
Isto :) Kod nas mozes naci samo nesto ovako. https://www.emmezeta.rs/staklena-posuda-lola-1l-647658.html Stakleno ili limeno. Ako nesto nadjes ti se pohvali.
PS: emmezeta je samo primer. Inace sto vidis na njihovom sajtu nema veze sa prodavnicom, Prosto nema dosta artikala sa sajta.


Nema potrebe, drzis u kesi u kojoj je kafa stigla
Zna i on da nema potrebe zato i pita
U cemu i gde cuvate kafu u zrnu nakon otvaranja?...
 
Poslednja izmena:
Prvo ni kamen nije isti svaki dan a kamoli kafa. Lavazza HoReCa standard je da se ne koristi MLEVENA kafa 6 sati posle mlevenja.
Drugo, recimo, Kafeterija ima 6-8 mlinova. Ko ce da vadi kafu iz tih mlinova svake noci. Ne mislim samo na njih. Na bilo koga.
Trece zašto juventus89 tek sada "primecuje"? Valjda bi primetio i pre 2-3 godine da je kafa "od sinoc" BLJAK. Ima problem sa aparaturama a ne sa kafom.




Isto :) Kod nas mozes naci samo nesto ovako. https://www.emmezeta.rs/staklena-posuda-lola-1l-647658.html Stakleno ili limeno. Ako nesto nadjes ti se pohvali.
PS: emmezeta je samo primer. Inace sto vidis na njihovom sajtu nema veze sa prodavnicom, Prosto nema dosta artikala sa sajta.



Zna i on da nema potrebe zato i pita

Ovako nesto sam video, ali je preskupo:

Imali su u carinskoj prodavnici slicno, ali je prodato i ne dobijaju, a bilo je podosta jeftinije....
 
Ako nadjes nesto po normalnoj ceni javi mi na PM. Molim te.

Eh a kojoj carinskoj prodavnici. Gde.
 
Cisto da znas cesto u tim prodavnicama (NBG, Nova Karaburma i Borca) prodaju robu sa isteklim rokom. Ako nema nikakav datum onda je sigurno istekao. I to im ne promakne pa da kazes da je istekao rok vec standardna praksa da uvaljuju bajatu robu. Jednom sam kupio neki suncokret u roku a bio je bajat tj budjav...To vazi i za proizvode koji imaju rok trajanja a nisu hrana ili pice...
 
Ja na svemu gledam rok, nisam do sada primetio to sto pricas.

Ovde je svakako rec o posudi za kafu, rok ne postoji.
 
Prvo ni kamen nije isti svaki dan a kamoli kafa. Lavazza HoReCa standard je da se ne koristi MLEVENA kafa 6 sati posle mlevenja.
Drugo, recimo, Kafeterija ima 6-8 mlinova. Ko ce da vadi kafu iz tih mlinova svake noci. Ne mislim samo na njih. Na bilo koga.
Trece zašto juventus89 tek sada "primecuje"? Valjda bi primetio i pre 2-3 godine da je kafa "od sinoc" BLJAK. Ima problem sa aparaturama a ne sa kafom.




Isto :) Kod nas mozes naci samo nesto ovako. https://www.emmezeta.rs/staklena-posuda-lola-1l-647658.html Stakleno ili limeno. Ako nesto nadjes ti se pohvali.
PS: emmezeta je samo primer. Inace sto vidis na njihovom sajtu nema veze sa prodavnicom, Prosto nema dosta artikala sa sajta.



Zna i on da nema potrebe zato i pita

Problem je sto nekada 10 dana ne kuvam, a za
to vreme stoji kafa i prvo kuvanje bude top kafa. A nekada proleti. Mislim da me ipak zeza temperatura vode u bojleru.
 

Logično se vidi da imaš "kvar".​




NOTE za moderatore: Iznad rečenica je bold i ne može da se pretvori u Normal. Tako je godinama. Ispravite BUG.
 
Nazad
Vrh Dno