Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Gde kupujete filtere za filter kafu? roditelji su "narkomani" koliko piju i sa 150 din u lidl/dm sada sam osudjen da dajem oko 500din za 100 filtera. Znam da zvuci zanemarljivo, ali to oni placaju od penzije pa se bune.

U jbt sad vidim Moccamaster 100 komada 800 din. i to KP.

Da li neko zna gde mogu lokalno nabaviti ili naruciti zamensko crevo poput ovog?

Gde kupujete filtere za filter kafu? roditelji su "narkomani" koliko piju i sa 150 din u lidl/dm sada sam osudjen da dajem oko 500din za 100 filtera. Znam da zvuci zanemarljivo, ali to oni placaju od penzije pa se bune.

Ja sam platio 1400 din 80 komada u Artistu, tj to je 2 pakovanja x40, bezobrazni su svi kod nas, nigde i nema jeftinije, sad kad budem putovao uzeću za tipa 5-6 evra sto komada ko čovek, tako sam prošle godine u Austriji, uzeo dva pakovanja i trajalo mi par meseci. Nego u međuvremenu još više digli cene ovi naši, nema nigde nešto jeftinije.

Ja koristim ove:

100 komada 4-5€, još je to Moccamaster tako da se oni obični mogu naći i jeftinije...

Da li moze preporuka za rucicu za gaggia viva... imam samo fabricku,vreme je da se uzme nesto :)

Da li neko zna gde mogu lokalno nabaviti ili naruciti zamensko crevo poput ovog?
Priznaj, potrebno ti je za gaggiuino? :D

Ja sam uzimao ovde https://hobart.rs/proizvodi.html, zovi pa vidi jel imaju (meni su porucivali)

Pozdrav ljudi na kraju se uzek nespresso citiz & milk pa me interesuje gde uzimate kapsule i koje su vam najbolje.

Pozdrav ekipa, planiram da uzmem
Aparat za kafu DeLonghi Dedica EC 685.W 15 pa ako moze neki savjet da li neko ima itd,da li se isplati za okej espreso kafu, ne daju mi se sad neke extremne pare za aparat, hvala puno

Ja kupio delonghi ecp31.21 i skroz zadovoljan, tako da nemas što da brines. Moje misljenje.

Stigla mi nova Bezzera Strega i Eureka Mignon XL. Prelazim sa Sage Barista Express aparata i ispunjena su mi sva očekivanja. Smanjena je neprijatna kiselost, više slatkoće se oseća. Poluga je veoma zabavna za korišćenje, posle podizanja prestaje da radi pumpa (vibraciona ali nije strašan zvuk) i čuje se samo curkanje kafe. Namerno nisam išao na single dose mlin, želim da pojednostavim proces.

Mane:
  • dobija se plastični tamper 57mm - bruka. Dok mi ne stigne novi sa Alija, moram da se mučim
  • korpe su 10g za single i 20g za double, to mi deluje preveliko, i ne dobija se "goli" portafilter
Imate li preporuke za bottomless portafilter i korpe?

Možda ovaj Lelitov, ako bi odgovarao, treba istražiti to svakako.

Isto tako ako ne bi hteo da čekaš dugo za tamper, može se naći i ovaj preko kp-a, sa oprugom, deluje kul.
Neki ovde su imali negativne susrete s Maxom ali kapiram da isto to možeš i od Coffee Queen naručiti, svakako nabavljaju na istom mestu u Mađarskoj, AVX. Istražiti njihov sajt je pametna stvar, oba prodavca znaju da lupe veću cenu bez obzira što recimo na sajtu stoji popust 20%.

Stigla mi nova Bezzera Strega i Eureka Mignon XL. Prelazim sa Sage Barista Express aparata i ispunjena su mi sva očekivanja. Smanjena je neprijatna kiselost, više slatkoće se oseća. Poluga je veoma zabavna za korišćenje, posle podizanja prestaje da radi pumpa (vibraciona ali nije strašan zvuk) i čuje se samo curkanje kafe. Namerno nisam išao na single dose mlin, želim da pojednostavim proces.

Mane:
  • dobija se plastični tamper 57mm - bruka. Dok mi ne stigne novi sa Alija, moram da se mučim
  • korpe su 10g za single i 20g za double, to mi deluje preveliko, i ne dobija se "goli" portafilter
Čestitam, oba uredjaja vrhunska!
Napisi koju rec kako je izbor pao bas na stregu, bilo bi zanimljivo...retko je za čuti da neko ima spring lever masinu.

Kod 57mm si nažalost dosta ograničen sa izborom.
Znam da je bilo žalbi na lelit filter jer se zidovi sužavaju i ne dozvoljavaju dovoljan tamping (valjda)...

Sećam se da je ovaj bio preporuka, ne znam da li se šta promenilo:

Uzmem kafu od 7am roasters, rekoh nisam njih probao, košta 2500 din za 200g (naravno), ali uzdam se da vredi.
OK je kafa, ali zaista ne vidim razlog zašto pobogu košta toliko. Možda je do moje metode spremanja, ali probao sam najrazličitije v60 recepte, plus Switch hibridne varijante i opet mi je samo - ok.
Ako je neko još probao njihove kafe nek se javi s utiscima, da vidim da li ja ludim, ili ima možda nekog zrna smisla u ovome :D

Kod 57mm si nažalost dosta ograničen sa izborom.
Znam da je bilo žalbi na lelit filter jer se zidovi sužavaju i ne dozvoljavaju dovoljan tamping (valjda)...

Sećam se da je ovaj bio preporuka, ne znam da li se šta promenilo:
Pogrešno si me razumeo, plastični tamper je 57mm, tačnije 56.6, dok je portafilter klasičan 58mm. Ovo sam naveo kao primer debilizma, ne samo što je jeftin i od plastike, već je i neupotrebljivo mali.

Čestitam, oba uredjaja vrhunska!
Napisi koju rec kako je izbor pao bas na stregu, bilo bi zanimljivo...retko je za čuti da neko ima spring lever masinu.
Dugo sam razmišljao da li uzeti Lelit Bjanku koja je skoro pa savršen E61 aparat, ali srce mi je naginjalo ka aparatima sa ručkom. Profitec Pro 800 je značajno skuplji, kao i Londinium mašine, a osim vibracione pumpe nisam nalazio mane Stregi i konačno presekao i kupio. Namerno sam uzeo i Mignon XL, nisam hteo da idem na single dose varijante (DF64 ili 83v, čak mi je i Mazzer Philos bio u opticaju). Portafilter u mlin, čak trenutno ne radim ni WDT jer nemam funnel niti distributor a ni pravi tamper (koristim bedni plastični koji je došao uz aparat, dok mi ne stigne naručeni).

Ja sam oduševljen, sam osećaj povlačenja ručke i curkanja kafe posle podizanja je fantastičan. Skoro pa je nemoguće napraviti lošu kafu, čak i kad je pogrešno samlevena pa ide prebrzo, rezultat je dobar. Na Barista Express spremanje mleka je trajalo 40ak sekundi, ovde iznova učim jer sve traje ukupno 10 sekundi i nema vremena za cinculiranje :) Jedna od prednosti aparata je i brzo zagrevanje pošto ima aktivno grejanje (cartridge heaters) tako da je spreman za upotrebu posle 15 minuta (Profitec Pro 800 traži 35-40 min). I na kraju mi se sviđa i jednostavnost, koristi pressurestat (nisam siguran da li je presostat ispravan prevod?) i nema kompjutera tako da se nadam da je jednostavna za servisiranje. Mnogi su radili PID mod ali opadajući temperaturni profil koji postoji mislim da je dovoljan i da je glavna prednost lever mašina.

Dugo sam razmišljao da li uzeti Lelit Bjanku koja je skoro pa savršen E61 aparat, ali srce mi je naginjalo ka aparatima sa ručkom. Profitec Pro 800 je značajno skuplji, kao i Londinium mašine, a osim vibracione pumpe nisam nalazio mane Stregi i konačno presekao i kupio. Namerno sam uzeo i Mignon XL, nisam hteo da idem na single dose varijante (DF64 ili 83v, čak mi je i Mazzer Philos bio u opticaju). Portafilter u mlin, čak trenutno ne radim ni WDT jer nemam funnel niti distributor a ni pravi tamper (koristim bedni plastični koji je došao uz aparat, dok mi ne stigne naručeni).

Ja sam oduševljen, sam osećaj povlačenja ručke i curkanja kafe posle podizanja je fantastičan. Skoro pa je nemoguće napraviti lošu kafu, čak i kad je pogrešno samlevena pa ide prebrzo, rezultat je dobar. Na Barista Express spremanje mleka je trajalo 40ak sekundi, ovde iznova učim jer sve traje ukupno 10 sekundi i nema vremena za cinculiranje :) Jedna od prednosti aparata je i brzo zagrevanje pošto ima aktivno grejanje (cartridge heaters) tako da je spreman za upotrebu posle 15 minuta (Profitec Pro 800 traži 35-40 min). I na kraju mi se sviđa i jednostavnost, koristi pressurestat (nisam siguran da li je presostat ispravan prevod?) i nema kompjutera tako da se nadam da je jednostavna za servisiranje. Mnogi su radili PID mod ali opadajući temperaturni profil koji postoji mislim da je dovoljan i da je glavna prednost lever mašina.

Ja bih napisao sam jednu reč.
Perverzija.

Uzmem kafu od 7am roasters, rekoh nisam njih probao, košta 2500 din za 200g (naravno), ali uzdam se da vredi.
OK je kafa, ali zaista ne vidim razlog zašto pobogu košta toliko. Možda je do moje metode spremanja, ali probao sam najrazličitije v60 recepte, plus Switch hibridne varijante i opet mi je samo - ok.
Ako je neko još probao njihove kafe nek se javi s utiscima, da vidim da li ja ludim, ili ima možda nekog zrna smisla u ovome :D
Ja sam pio espresso kod njih i bila mi je dobra. Doduše, ne sećam se koja je bila (neka kolumbija).

Nisam se još uvek odvažio da uzmem zrna da probam za chemex kod kuće.

Toliko sam bio svojevremeno platio aroma nativo seriju iz male radionice kafe i to vredi svaki dinar.

Neka od najboljih zrna sam probao baš u Maloj radionici, mislim da je najbolja kafa bila neka Kolumbija od tipa tri soma :) Imala je aromu fermentisanog voća.
Svakako, iako je bila sjajna, na pamet mi ne pada da to kupujem često. Davao sam i po dve hiljade i nešto za njihove kafe koje su mi ipak bile ok, ali not worth it.

Nisi pogresio u izboru, nema bolje sprave od spring levera, a pogotovu Bezzera (strega znaci veštica, a i izgleda kao da jaše metlu kada gledaš iz profila).
A za Eureku ti i ne treba WDT(i ja je imam), samelje ga tako da nema grudvica.

Nazad
Vrh Dno