Šta je novo?

AOC Q27G2E (nedostatak funkcija)

Glenn

Čuven
Učlanjen(a)
16.07.2008
Poruke
5,271
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 9 5900X, MasterLiquid 120
Matična ploča
AORUS ELIT
RAM
64GB
GPU
3070 STRIX
Storage
970 EVO Plus 2TB, 980 PRO 2TB
Zvuk
Z906
PSU
RM750X
Monitor
Gigabyte M32U & HP 27i
Miš & tastatura
G502 Lightspeed & G613
Mobilni telefon
Xiaomi 13
Pametni uređaji
Otirač RMCPA 00022 40x60cm
Steam
Punk
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Uzeo sam danas AOC Q27G2E i nikako ne mogu naci sharpness funkciju. Ima nekoliko opcija za koje nema info sta tacno rade osim sto vizuelno nagadjam, ali ne kontam kako sharpness nedostaje.

Nije sad da je mutan, ali poredim ga sa HP 27i, P2414h ili sa telefonom i fali poprilicno oštrine. Medjutrim, kada prebacujem HDR modove, svi oni (osim gaming moda) imaju dodatni sharpness. Neko vise neko manje, ali kada se koristi HDR, ne mogu ga kalibrirati, ostale funkcije budu pogasene.

Zna li neko slucajno ima li AOC kakav software da u njemu ima sharpness opcija posto na njihovoj stranici nema konkretno cemu njihov software sluzi.

image.png
 
Nema ništa u OSD meniju ?
 
Mislim da nema. Ti meniji menjaju fizičke dugmiće ili osd monitora. Znam da su određeni modeli AOC-a bili bez sharpness opcija (možda jer su VA pa će im sharpness još više pokvariti sliku? :D ). Vidi na kraju krajeva da li iz nV Control panela možeš da odradiš nešto oko "oštrenja".
 
Ovo je moje prvo susretanje sa monitorom koji nema sharpness opciju. Tako da su svi do sada VA, TN, IPS itd modeli, imali.

A ima on taj sharpness apliciran (znaci samo pojaca sharpness, ne mogu stimati) u HDR modovima i izgleda puuuno bolje, ali nema nacina da se kalibrira kada je HDR ukljucen. Sve je zakljucano sto se boja i kontrasta tice. Pa mene sada zanima da li se kako preko AOC softwarea moze ukljuciti taj sharpness iz HDR profila na custom/normal profili, ili, da li se mogu otkljucati postavke kada je HDR upaljen.
Oni imaju sharpness na nekim modelima ali ne znam zasto je izostavljen na drugim. Nije stvar koliko kostaju. Znaci ove opcije u OSD-u uopste nema:

image.png


image.png


Malo me nervira sto mi ne nalazim ni fleshovanej firmwarea, da nisu naknadno ubacili.

E da, nisam nasao ni u nvidia c. panelu.
 
Nazad
Vrh Dno