Šta je novo?

AOC 27" zamena maticne ploce

jozaboza

Cenjen
Učlanjen(a)
09.10.2018
Poruke
290
Poena
115
Monitor AOC 27" model CQ27G2, zakrivljeni 1440p/144Hz. Nesto je podilkanilo od elektronike, i nece da baci AOC logo i sliku. Iz nekog 50-60tog power cyclea, baci, i onda prilikom sledecege restarta kompa opet nema. Nadjem u Englesko na ebayu isti takav sa slupanim ekranom, stigne mi danas, kad ono cvrc! Iako su mu specifikacije iste, ovaj iz engleske ima pored 2xHDMI i 1xDP i VGA ulaz, kao i ulaz za zvuk, ne samo izlaz, znaci 2x3.5mm jackove. Maticna ploca ima jedan kabl viska koji ja nemam na ovom mom, a to je neki kabl koji ide da stampanu plocicu u dnu monitora tamo gde su dugmici za paljenje, menu boje....
Na slici je zaokruzeno to sto ova iz engleske ima.
Definitivno nemam pojma sta da radim, jer sam liku rekao da mi posalje maticnu, plocicu od napajanja i adapter, da ovo drugo mi ne treba i one j to bacio sad.
Ima li ko ikakvu ideju za ovo, ili neki servis gde bi mogao da nosim?
Slika je kad je on rasklapao, i taj dole konektor je na toj stampanoj ploci sto je on bacio, na mojoj nema tog konektora, a niti kabla sa maticne niti na maticnoj ima taj slot.
1710800708944.jpeg
Pod maticnom plocom mislim na ovu plocu ispod metalne kutije
1710800835629.jpeg
 
E pa ti probaj da spakuješ bez tog kabla uključenog, ako možeš uopšte zbog dodatnih portova. Moraćeš da bušiš oblogu....
A jesi bar pogledao na toj tvojoj staroj ploči kako izgledaju vizuelno kondenzatori ?
Pretpostavljam je taj razbijeni ovakav bio ?
 
pogledao sam, Ok su.
Ne moram da busim oblogu, ima dovoljno velika rupa., ova limena kutija mora da ima rupe, plastika je ok.
probao sam bez tog kabla, nsita, ekran bljesne onako sa pozadinskim osvetljenjem, ali bez AOC logoa, komp registruje monitor kao da je prikljucen normalno.
Znaci, isto se ponasa kao i sa starom plocom.
probao sam i sa drugom naponskom plocicom, isto, sa drugim strujnim adapterom, isto.
Ovo je stara ploca:
1710853834449.jpeg
Mada, na ovom jednom se vidi "krstic"?
1710854114808.png
 
Poslednja izmena:
Jel moguce da taj jedan na kome se vidi "krstic" pravi probleme?
 
Ne verujem da je to problem... Izgleda kao da ga je neko obeležio ovako na slici. Ona ploča gde.je napojni deo je ista kao i od tog drugog?
 
Meni to više liči kao problem sa pozadinskim osvetljenjem, čim windows "vidi" monitor kao priključen. Probaj da uperiš svetlo lampe pod raznim uglovima u ekran, da li ima slike? Mada opet većina modernih monitora ima elektroniku koja "nadzire" stanje pozadinskog osvetljenja, ako nešto nije u redu gasi monitor kako ne bi otišla ploča ako osvetljenje vuče previše struje.
 
Meni to više liči kao problem sa pozadinskim osvetljenjem, čim windows "vidi" monitor kao priključen. Probaj da uperiš svetlo lampe pod raznim uglovima u ekran, da li ima slike? Mada opet većina modernih monitora ima elektroniku koja "nadzire" stanje pozadinskog osvetljenja, ako nešto nije u redu gasi monitor kako ne bi otišla ploča ako osvetljenje vuče previše struje.
mislim da nije. Jedan od 50-60 puta kad uradim power cycle i uspe da se odslogira, isto bljesne ekran , ali izbaci AOC logo, i onda dobije sliku sa kompa, i drzi je do ponovnog pokretanja kompa
Znaci, kad se zaglupi, potpuno isto bljesne ekran, ali ne baci AOC logo, i od slike nema nista u tom slucaju
 
Mozda neki kondenzator zeza. Tako mi se cini.

A ovi sto mislis da su losi jer su obelezeni... to ih obelezavaju zbog quality control (QC). Ja sam tamo stekao utisak iz nekog prethodnog iskustva i price sa ljudima na netu. Fizicki je veca komponenta od ostalih na ploci pa se zbog nacina lemljenja svega na ploci oni moraju dodatno proveriti (da se nisu pomerili u toku lemljenja, na primer).
 
Nazad
Vrh Dno