Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

AFS ukopčan direktno u HDMI port na tv, ne razumijem kakvi kablovi. Jedino da mijenjam portove na tv, ne znam ima li tu nekih razlika. Nemam ideju
 
Што ли сви затрпавамо ову тему, када већ имамо тему за фајерстик? :unsure:
Мој одговор ће те наћи у тој теми.
 
Moze. A zasto? Sta postizes time? Da svaki put kad ugasis tv potpuno gasis i Fire, i onda kad hoces da gledas moras da cekas skoro 5 minuta da se sistem podigne? Da ne procam o tome sto rizikujes da sjebes Fire ili tv, mada vece sande imas da sjebes stick jer konstatan nagli prekid energije niti za jedan uredaj nije dobar. To ni Amazon ne preporucuje posto ima da se kupi poseban adapter za tu gimnastiku za napajanje iz USB
Pa reko da ne moram da bodem adapter, ako moze. Ali ako se ne preporucuje, onda odustajem od te ideje.
 
Firestick 4K duže vremena mi je tako vezan preko USB od TV-a i nikakav problem nisam primetio. Koristim ga kao jedini TV ulaz i stvarno nema problema sa vremenom podizanja sistema.
Računam da je do minuta, svakako to se radi jednom dnevno...
 
Meni je to plus Mi sticka u odnosu na Mi Box, mogućnost prebacivanje sticka na drugi TV, kao i ako TV stoji na zid, jedan kabl manje.
Inače vrijeme podizanja sistema na Mi Stick kod mene je manje od minut, tačnije 52-53 sekunde
 
Šta bi bilo najpametnije uzeti za stariji plazma tv (LG 42) sa 1024x768 rezolucijom?
Kačiće se na 4g kućni net ruter, treba da radi EON, HBO GO (tj max), Netflix. Playstore. Externa wireless tastatura i BT zvučnik.
Da bude maximalno user friendly, brzo i jednostavno za korišćenje.
Fire ili Xiaomi ili nešto treće, stick ili box i koja verzija?
Trenutno se sve to koristi preko laptopa i browsera.
 
Poslednja izmena:
За то је боље узети неки андроид бокс, пре него штапиће. На првом месту због тастатуре. Можеш, наравни и штапиће, ако ћеш узимати додатне каблове тј. неки усб адаптер/сплитер.
 
Ili sve preko bluetooth
 
Mislis se na to da stikovi nemaju klasican usb port tako da nemas gde gurnuti RF prijemnik od te tastature

btw, "kucni 4G" ruter je sasvim sigurno na 2.4ghz a to ce biti slabo, jer ti treba 5ghz ili kabl.
 
Jeste 2.4GHz. Huawei Cube. Ali trenutno (tj duze vreme) radi preko LANa i Laptopa (klasičan windows) pa preko hdmi prikačen tv. Teoretski mogao bih prvo na taj Cube da prikačim neki TPLinkov ruter što imam (ima i 5GHz), ali sve mi je to opet budz varijanta. Nema neki dobar box da se povezuje žično preko LAN? Xiaomi vidim nema..
 
ovaj gt king je užas...juče mi se ponovo sam od sebe vratio na fabrička podešavanja...sad pokušavam da nađem negde 916po verziju za 922x ali je nema nigde na netu...? na njihovoj stranici link ne radi, ima li neko link do te verzije da i to probam? na sajtu sa linkovima nijedan ne radi, prijavi file not found :mad:
 
Poslednja izmena:
Ако нећеш ( а мој ти је савет да ставиш ) слимбокс, имаш на њиховом сајту и 921p0.
Жалосно је да већу подршку, тј. нове надоградње ћеш пре добити од Слимхауса него од Билинка.
 
pronašao sam 926P0, i neće da ga instalira sa micro sd kartice manuelno...prijavljuje error 21...našao sam i neki 917P0 za orbsmart s86 pro, koji bi trebalo da je kompatibilan, ali nisam uspeo ni sa njim...započne proces za oba, ali kad krene restart boxa prijavi grešku...

nemam ni usb otg kabl da probam nešto drugo...sa micro sd kartice izgleda da ne prihvata ništa...
 
Ja sam zadnji put apdejtovao gt king direkt iz rom-a preko update funkcije. Nađi negde u ovoj temi taj moj post, čak sam napisao i kratko objašnjenje kako. Meni box što se tiče stabilnosti odlično radi.
 
Treba da mi stigne Mecool KM6 Deluxe. Molim Vas za predlog za nonfree aplikaciju za IPTV sa ex YU sportkim kanalima. Moze i na PP. :) Hvala!
 
Nema tu aplikacija sa kanalima majstore, aplikacije sluze samo da ti reproduktuju sadrzaj iz m3u liste koju kupis od nekog provajdera. Ima ih na netu puna kapa, zavisi koliko sinspreman da platis. Kao sto rekoh, aplikacije samo pustaju sadrzaj, njih imas isto tako brdo sto free, sto placeno. U sustini, da budes zadovoljan moraces da platis (bar iptv listu).
 
Da li Formuler Z10 SE 4K UHD vredi 92 eura ?
 
Tesko, mada to nije multimedia player vec tv player koliko vidim. Ne reklamiraju nista od podrzanih servisa tako da se ne bih nadao istim, bar ne u 4k.
 
Uzeo drugar neki Samsung tv I normalno zbog aplikacija kupio ovaj novi Xiaomi TV Stick 4K...
Sve u svemu super je to sve i lepo radi osim što mi deluje da ima neki bag oko zvuka.

Kako ste setovali u podešavanjima stika opcije zvuka jer čim se koristi volume up/down na njegovim daljincu zvuk je previše tih.
Kada da automatski spušta vrednost sa 100 na možda 50% ili 30% jačine.

Instalacija aplikacija sa play store-a normalno sve radi, ali npr. kada sam skinuo SmartTubeNext APK (download sa TV Bro browser-om) nije htelo da instalira.

Nije htelo ni kada se APK prebaci sa telefona na TV pomoću Send Files to TV aplikacije.

Žurio sam pa nisam imao vremena da se više zezam sa time, ali mora li da se cima i instalira https://www.aftvnews.com/downloader/ aplikacija?

Ne vidim zašto ne prolazi najobičnija apk instalacija iz fajl menadžera ?
Možda zato što je bila beta APK verzija?
https://github.com/yuliskov/SmartTubeNext#Installation

@TwistedMind videh u temi da si vlasnik :)
 
Poslednja izmena:
Uzeo drugar neki Samsung tv I normalno zbog aplikacija kupio ovaj novi Xiaomi TV Stick 4K...
Sve u svemu super je to sve i lepo radi osim što mi deluje da ima neki bag oko zvuka.

Kako ste setovali u podešavanjima stika opcije zvuka jer čim se koristi volume up/down na njegovim daljincu zvuk je previše tih.
Kada da automatski spušta vrednost sa 100 na možda 50% ili 30% jačine.

Instalacija aplikacija sa play store-a normalno sve radi, ali npr. kada sam skinuo SmartTubeNext APK (download sa TV Bro browser-om) nije htelo da instalira.

Nije htelo ni kada se APK prebaci sa telefona na TV pomoću Send Files to TV aplikacije.

Žurio sam pa nisam imao vremena da se više zezam sa time, ali mora li da se cima i instalira https://www.aftvnews.com/downloader/ aplikacija?

Ne vidim zašto ne prolazi najobičnija apk instalacija iz fajl menadžera ?
Možda zato što je bila beta APK verzija?
https://github.com/yuliskov/SmartTubeNext#Installation

@TwistedMind videh u temi da si vlasnik :)
Nisam se dugo bavio jer sam se vratio na firetv. Zvuk se moze podesiti na passthrough ili ne. Jedna od te dve je davala strasno nizak nivo zvuka i morao sam da pojacam na 30 na tv (inace je na 10 glasno).
downloader app je za firetv. xiaomi dolazi sa playstore. aftvnews je inace prvenstveno za amazon fire tv uredjaje iako pokrivaju i druge.
Verovatno samo treba da omogucis unknown sources da bi instalirao apk sa strane bez store. Ne znam da li je potreban i adb debugging.
 
Omogućeno je bilo "unknown sources" naravno, ali nije htelo da instalira iz nekog razloga.
Nema promena ni sa jednom od ove 3 opcije:



Kao da ne pamti da je na stiku setovan zvuk na 100% već spusti na 25-50% čim se koristi daljinac.

Ići ću za vikend opet tamo pa ću da probam još neke opcije.

PS. Uz stik NE dolaze 2 baterije tako da ko kupuje neka na vreme obezbedi :D
 
To je bug u sistemu, isti sam imao problem na shieldu, dok nisu jednom uradili update i resili.
 
Znaci nisam jedini sa problemcice vezanim za zvuk na Xiaomi sticku 4K :) .

Kako je Stick 4K stigao pre Fire Cube a nikada nisam imao dodir sa ovim gadgetima, problema koliko hoces . Citao temu, ali ne mogu da pohvatam sled pa ako ima neka dobra dusa da mi napise konkretno vezano za sledece :

Kako da instaliram aplikacije kojih nema ( ili mi ne dozvoljava zbog lokacije) google store ? Znam za aptoide ,samo kako da napravim prvi korak u instalaciji ?

Kako da u wireless opciji podesim parametre sa Smartdnsproxy sajta ? Citao neke " tutorijale" al malkice steka :) .

Da li da instal Kodi ili Plex , nisam zahtevan korisnik :) ?

Uglavnom koristicu stick za 6 paketa max i to : Hbo Max, Youtube premium, F1Tv, Sky ,EON ,Rtl+ i jos par nemackih paketa.

Netflix,Amazon ...bas i ne koristim :cool::rolleyes:
 
Znaci nisam jedini sa problemcice vezanim za zvuk na Xiaomi sticku 4K :) .

Kako je Stick 4K stigao pre Fire Cube a nikada nisam imao dodir sa ovim gadgetima, problema koliko hoces . Citao temu, ali ne mogu da pohvatam sled pa ako ima neka dobra dusa da mi napise konkretno vezano za sledece :

Kako da instaliram aplikacije kojih nema ( ili mi ne dozvoljava zbog lokacije) google store ? Znam za aptoide ,samo kako da napravim prvi korak u instalaciji ?

Kako da u wireless opciji podesim parametre sa Smartdnsproxy sajta ? Citao neke " tutorijale" al malkice steka :) .

Da li da instal Kodi ili Plex , nisam zahtevan korisnik :) ?

Uglavnom koristicu stick za 6 paketa max i to : Hbo Max, Youtube premium, F1Tv, Sky ,EON ,Rtl+ i jos par nemackih paketa.

Netflix,Amazon ...bas i ne koristim :cool::rolleyes:
Imaš više načina evo jedan primer. Daš dozvolu Aptoid install from unknown resources, instaliraš i onda koristiš ovaj metod ili tv repo ili sideload da se prikažu na glavnom ekranu.



Što se tiče prebacivanja ovako ja radim u Solid explorer-u najbrže i najelegantnije mada možeš i SendFiletoTv ili nešto treće. Naravno sve skinem na fon šta mi treba prvo.
Screenshot_20220408-091519_Solid Explorer.jpg
 
Nazad
Vrh Dno