Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Pozdrav!
Uzeo sam pre neki dan X96 X4 box. Radi dobro, brzina je ok... Jedini problem sa kojim se mucim je nedostatak navigation bara na dnu. To sam resio instalacijom bara sa play stora. E sad, problem je sto Back i Home button rade, ali Recent (Switch App) button ne radi. Probao sam nekoliko navigation barova sa play stora, ali ni kod jednog taj button ne radi. Da li neko ima ideju kako ovo da se resi?
Hvala!
 
Pozdrav!
Uzeo sam pre neki dan X96 X4 box. Radi dobro, brzina je ok... Jedini problem sa kojim se mucim je nedostatak navigation bara na dnu. To sam resio instalacijom bara sa play stora. E sad, problem je sto Back i Home button rade, ali Recent (Switch App) button ne radi. Probao sam nekoliko navigation barova sa play stora, ali ni kod jednog taj button ne radi. Da li neko ima ideju kako ovo da se resi?
Hvala!
Jesi li siguran da nema negde u opcijama da se ukljuci navigation bar?
 
Jesi li siguran da nema negde u opcijama da se ukljuci navigation bar?
Nema. Citao sam gomilu reviewa i mana je da nema status i navigation bar. Nije to strasan problem jer ima na play storeu barova koliko hoces, ali cak i kad instaliram neki navigation bar ne radi button Recent. To mi ide na zivce.
 
Sad je trend da se sklanja navigation bar, da sto vise lici na ATV, sto je naravno glupost jer mnogo ogranicava funkcionalnost.

Bolje da se naviknes ili menjas rom, ili probaj da menjas launcher ali mislim da je to sistemski sklonjeno.
Realno moze bez tog panela, ne znam sta je falilo kad je uvek postojao auto hide.
 
Sad je trend da se sklanja navigation bar, da sto vise lici na ATV, sto je naravno glupost jer mnogo ogranicava funkcionalnost.

Bolje da se naviknes ili menjas rom, ili probaj da menjas launcher ali mislim da je to sistemski sklonjeno.
Realno moze bez tog panela, ne znam sta je falilo kad je uvek postojao auto hide.
Da. Ne kapiram sta hoce da postignu. Nema veze sa launcherima. Probao sam vise. Sistemski je. Citao sam da se priprema novi ROM koji bi trebao da bude normalan, ali da jos nije zavrsen.
 
Pa sad ako bas hoces recent button mozes da resis preko Button Mappera ili ima to dugme i na Zank remote apk , mislim to sve moze na bilo kom Eon boxu ( nemaju navigation bar ) koji su ATV pa ne vidim da ne bi moglo i na tom X96x4 , mozda gresim ali ako ti bas treba ne treba mnogo vremena da se proba
 
Слимбокс има могућност активирања/деактивирања статус бара. Како горњег, тако и доњег. Пробај, ништа те не кошта. Наравно, ово ти говорим јер за тај бокс постоји слимбокс ром.
 
Mene muči drugi problem. Imam android tv box mecool km9 pro. Voleo bih da mogu instalirati šta hoću. Neće da instalira ono šta skine njegov pretrażivač.
Zato bih da rootujem Mecool km9 pro.
Pomozite mi. Rutovao sam android na telefonu, ali ovo nisam (box).
 
Рутовање ти неће решити "проблем".
Имаш 2 решења, пошто је на том боксу Андроид ТВ систем:
  • да нађеш кастом РОМ ( неофицијелни РОМ ) који је чист андроид за тај бокс. Пробај код браће Руса на 4pda
  • да научиш да користиш Андроид ТВ.
У другој опцији можеш да инсталираш на бокс аптоид ТВ апликацију па преко ње да инсталираш то што немаш у гугл продавници за андроид ТВ. Такође можеш да инсталираш и send files to TV апликацију, па да са телефона шаљеш жељене апк фајлове које можеш инсталирати на боксу. Веома битно је да инсталираш sideload launcher који ће ти приказати све апликације на боксу, дакле и оне које нису андроид ТВ.
 
Treba mi relativno malo brži odgovor...
Valja li šta x96 max 4/32 ,daje mi za 20e negde..Da li šljakaju na njemu supernova,eon,hbo max...?
 
Ok,onda da uzmemo 🙂
Mada kaže prodavac da pušta 4k bez problema...
 
Poslednja izmena:
Da li a neki rom za flesovanje ovog x96 max 4/32 boxa za android tv.Skinuo sam jedan sa XDA ali neće,zabode na 3%.Nisam baš vičan oko ovog.
 
Једино слимбокс, али мораш пронаћи која је ревизија бокса, па верзију намењену за тај бокс флешуј.
 
Videću sutra..bio sam zauzet popodne.A i zezao sam se 2h sa tim flešovanjem,pa ako hoće-hoće.Ako neće pravac kanta..
 
Taj box ima S905X2 procesor, pa samim tim guglaj custom rom za taj procesor, sigurno ima i atvexperience.I nikako kanta...
 
Pozdrav, planiram da kupim neki android box ali ne mogu da se odlucim za koji ...

Koristicu EON, HBO, Youtube naravno a planiram da koristim i IPTV preko njega .. Otprilike negde plafon do 60 € uredjaj ..

Ako moze preporuka koji je najbolji uredjaj za moje navedene potrebe .. Hvala puno .
 
Upravo sam to hteo da predložim.
 
Dobio na poklon mxq pro 5g 16/128gb.Imao i neki stari TV pa rekoh da sprovedem u letnjikovac.Povezao ga direktno lan kablom na internet.E sad YT i Netflix rade,ali EON dušu vadi koliko baguje.Jel može uopšte EON da radi normalno na ovome?

Kažem dobio sam na poklon tako da nisam birao,ali me ovo oko EON izuzetno frustrira.
 
16/128 :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Па то има више радне меморије од мог лап-топа. Мора да једе сав материјал који му се постави.

А сад озбиљно - шта подразумеваш под тим јутјуб и нетфликс раде? У којим резолуцијама? Коју верзију ЕОН апликације пробаваш? Ону за телефон, или ону која се активира на код ( за смарт ТВ )?

Узгред - зави тај бокс у 200 динара и баци. Нека неко ко нађе има барем неке вајде. Разумем да је поклон - да је нечему вредио, не би ти га поклонио. У ствари, такво смеће се не поклања.
 
Ma sve se razumemo oko 16/128 :ROFLMAO:

YT i Netflix rade bez bagovanja,kvalitet slike mi nije bitan jer je i taj TV mator i taj TV se uključi samo vikendom da ima šta da pravi galamu u letnjikovcu i da se odgleda ponekad neka utakmica i tako to.

Eon sam skinuo preko Aptoide i aktivirao se preko koda.
 
Imam ovaj novi Xiaomi Mi box.
Super radi.

Jedino je na Amazon Prime Video aplikaciji slika jako losa. Zagaseno tamna , nema oštrinu...

Da li neko zna razlog. Nisam video da bilo šta može da se podesi.
 
Nazad
Vrh Dno