Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Stigao i meni xiaomi tv stick 4k pa da podelim par utisaka, uglavnom kao poređenje sa FS 4k.
FS mi je uopšteno bolji uređaj....
U potpunosti se slažem sa svim napisanim, u međuvremenu je moj Xiaomi počeo brljavit, ne mogu pokrenut Netflix, kad je CEC upaljen, pali-gasi TV bez razloga, kad ga upalim TV ga prepoznaje kao USB uređaj pa prebacuje na HDMi pa opet na usb, povremeno uđe u loop s Dolby Visonom pa se gubi slika i sl. Resetiran par puta na tvorničke, ali nema vajde. Mislim da me je dopao neki falični primjerak. FS 4K radi ko singerica, nikakvih problema. Danas ga vraćam Xiaomia pa ću vidjet što dalje.
 
i običan fs 4k je sa 2/8.
FS 4K ima 1,5 GB RAM, MAX ima 2 GB. Ne deluje značajno, ali je to danas malo i za low-end telefon, pa svako uvećanje znači.

Tu je još i pitanje verzije OS. 4K radi na FireOS 6, koji je baziran na Androidu 7, a MAX na FireOS 7 - Android 9. Oba su već solidno matora, a FOS 6 je krenuo da pokazuje bore (npr. ne radi RTS Planeta APK, zahteva Android 8+). FOS 7 još nije pokazao probleme zbog verzije Androida.

A kad smo kod FireOS, treba spomenuti da su svi Amazonovi uredjaji 32bitni zbog OS. što je i normalno, gledajući veličinu RAM. Ne znam kako je sa MiStik (get it?) i AndroidTV 11 (ima li taj OS 32bitnu verziju?)
Očito je ovo važno za dugovečnost uredjaja kad "sutra" Gugl uvede pravilo da se prave samo ARM64 aplikacije. Amazon će podržavati 32bita u svojoj prodavnici, ali učitavanje sa strane će biti ograničeno.

Što ne spomenuti i WiFi 6 u MAX. Kad smo već svi napredni korisnici i mnogi ovde imaju ili planiraju AX WiFi rutere...
 
Poslednja izmena:
Bilo bi lijepo kad bi neko u ove jednačinu ubacio i Chromecast with google tv, ako ga neko ima ga malo istestira i uporedi ss AFS ili Mi
 
Ja imam Chromecast with Google TV, pitaj sta te zanima u vezi sa njim.
 
To u sustini hoce biti problem sa ARM64 ali cenim da ce popularnije aplikacije i dalje imati podrsku za 32Bit. Znaju svi ti developeri i izdavaci aplikacija da je dosta boxova na trzistu koji i dalje rade samo na 32bit.
 
Nisam ni tražio za sada, ne treba mi. Sve puštam iz mreže.
 
Novi razvoj dogadjaja za fire tv stick vs xiaomi tv stick.
FS na netflixu ne pusta DV nego obican HDR. Alternativa je da stavim auto resolution kada pusta DV, ali ne prelazi u HD. Isto je na HBO max, dok prime video radi odlicno.
Xiaomi ne prelazi u 4k rezim jer je interfejs u 1080. Mogu da forsiram 4k@30hz u interfejsu, ali onda sve postaje strasno tromo i vidno losije radi. Probao sam i da pustim 4k film u kodi i kodi to pusta kao 4k, ali tv i dalje prijavljuje 1080p. DV radi kako treba.

Dakle horor cisti. Na oba uredjaja ne mogu da dodjem do 4k DV sadrzaja. Mozda ima veze i sa tv, ali isti ocigledno moze da pusti DV 4k jer na prime radi.
 
Очитава ли ти ТВ да је DV садржај, тј. појављује ли се информација у углу да је DV? Мислим на сва 3 стриминг сервиса.
Да, фајерстик мора бити у Auto HDR ( мислим да се тако зове ) како би био покренут DV мод слике. Мој С725 га тада очитава као DV и када се уђе у подешавања слике стоји да је у DV тамном моду слике. Када пустим нетфликс, очитава се DV ( али не и долби атмос - проблем фирмвера ТВ-а ). Из кодија када пустим филм било DV било HDR10 - ништа се не дешава по питању пријављивања који је квалитет слике у питању. Наравно, када се уђе у подешавања слике на ТВ-у исто је очитан DV тамни мод.
Што се тиче ХБО макс и амазон прајма - нисам их тестирао, јер сам их као и нетфликс инсталирао на ТВ. На штапићу је само тивимејт и КОДИ.
 
Poslednja izmena:
Potvrđujem ovo, mora da se na fs 4k max stavi "auto hdr" da bi TV očitao DV. Prvi put sam sad tek video DV na U7B, jedino što smara što je HDR uvek forsiran, i u menijima.

EDIT: Ne mora, kada stavim "adaptive", DV se pali samo kad pustim sadržaj. Isprobano na hbo max aplikaciji, pustio King Richard.
 
Reseno je.
TV ima podesavanje za hdmi standard i enhanced. Promenjeno na enhanced i radi kako treba u svim aplikacijama.
FS podesavanja su auto up to 4k i adaptive hdr.
Svuda dobijam 4k DV i vraca se na sdr fhd u meniju.
 
Recite mi da li mi stick 4k i fire 4k max mogu da se napajaju iz tv-a?
 
Sto ne? Pa ne vuce on tonu struje, moze samo usb da bocnes u tv i to je to. Dodatni kablovi i utikac, bljak. :D
 
Mislim da vuče sasvim dovoljno da maksimalno optereti slabašni USB na tv-u i samim tim stvori uslove za potencijalne probleme. Nisam sad kući ali baš ću da pogledam danas koliko isporučuje originalni punjač za FS.
 
Verovatno bar 2A,
to nijedna uticnica iz TV ne moze da isporuci, plus rizik da sprzis plocu od TV

Moze da radi, ali pitanje koliko je kvaliteno napajanje od TV
 

Prilozi

  • Screenshot_20220330-085100_Chrome.jpg
    Screenshot_20220330-085100_Chrome.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 27

tl:dr FS ume da povuče i preko 500mA tokom update-a (a verujem i tokom reprodukcije zahtevnih 4k remuxa) što je neka gornja granica većine USB portova na televizorima. Dakle, pored rizika od brikovanja (koji se svakako izbegava ako ste onemogućili update), svakako postoji već spomenuti rizik od oštećenja elektronike zbog pregrevanja.
 
Recite mi da li mi stick 4k i fire 4k max mogu da se napajaju iz tv-a?
Moze. A zasto? Sta postizes time? Da svaki put kad ugasis tv potpuno gasis i Fire, i onda kad hoces da gledas moras da cekas skoro 5 minuta da se sistem podigne? Da ne procam o tome sto rizikujes da sjebes Fire ili tv, mada vece sande imas da sjebes stick jer konstatan nagli prekid energije niti za jedan uredaj nije dobar. To ni Amazon ne preporucuje posto ima da se kupi poseban adapter za tu gimnastiku za napajanje iz USB
 
Reseno je.
TV ima podesavanje za hdmi standard i enhanced. Promenjeno na enhanced i radi kako treba u svim aplikacijama.
FS podesavanja su auto up to 4k i adaptive hdr.
Svuda dobijam 4k DV i vraca se na sdr fhd u meniju.
Koji tv imaš?
Ja isto ne mogu nikako da natjera na AFS 4K Max da dobijem i 4K i Dolby Vision istovremeno. Kad stavim Auto rezoluciju onda dobijem Dv ali mi tv očita samo 1080 rezoluciju. Kad manuelno rezoluciju u FS stavim da 2160, onda izgubim DV. Dakle pričam o HBO Max i Sony XF9005 tv. Može li neko staviti skrinšotove postavki da se dobije sve, i 4K i DV za sadrzaj koji to ima
 
@Gargamel83 FS ti se podiže 5 minuta? Nije da sam brojao, ali mislim da je 1min max vreme od uključivanja do potpune funkcionalnosti. Za ostatak posta se već svi slažemo.
 
Nisam odavno to probavao ako verujes, 4K je sigurno bilo duze od 1 minuta, sigurno. Imam druga koji ima 4K pa koristi tako preko USB pa se zali kako mu skoro 5 min treba da se sve podigne i bude spremno za upotrebu. Nije znao da se napajanjem u struju ne gasi Firestick i tako.. sad imam MAX mozda je drugacije mada sigurno zavisi i od broja aplikacija i podesavanja, naravno, sto vise aplikacija to vise i vremena treba.
 
Koji tv imaš?
Ja isto ne mogu nikako da natjera na AFS 4K Max da dobijem i 4K i Dolby Vision istovremeno. Kad stavim Auto rezoluciju onda dobijem Dv ali mi tv očita samo 1080 rezoluciju. Kad manuelno rezoluciju u FS stavim da 2160, onda izgubim DV. Dakle pričam o HBO Max i Sony XF9005 tv. Može li neko staviti skrinšotove postavki da se dobije sve, i 4K i DV za sadrzaj koji to ima
Hisense 55u7qf
može biti i do kabla. Koliko vidim i tu ljudi imaju probleme. Mora ceo lanac da bude 2.1. Ja sam uzeo u Mikro princu kabl koji se vodi kao 8k. Ako direktno bodeš u tv, to je još bolje.
Definitivno ne mogu pomoći za sony tv, ali pročačkaj podešavanja i vidi da li ima nešto slično kao na hisense za izbor HDMI tipa. Kod mene nije bilo u podešavanjima slike nego podešavanja sistema i onda u hdmi & CEC.


Što se tiče povezivanja FS na USB od TV, moguće je ali većina TV će imati 500mA struju. Probao, radilo je, ali je odmah na paljenju dao signal da je premalo struje. Čak je mogao i da pusti fajl, ali iznenađujuće, wifi se vukao na par mbps. Kao alternativu sam uzeo kabl 2usb na 1usb (sa dodatnim napajanjem) i iskoristio oba USB na TV i tako dobio ceo amper. Radi kako treba na taj način, ali se gasi zajedno sa TV i butuje svaki put kada upalim TV. To nemam nameru da čekam pa sam se vratio na ispravljač inače mi jeste elegantnije
 
A za Xiaomi stick ista prica?
 
Hisense 55u7qf
može biti i do kabla. Koliko vidim i tu ljudi imaju probleme. Mora ceo lanac da bude 2.1. Ja sam uzeo u Mikro princu kabl koji se vodi kao 8k. Ako direktno bodeš u tv, to je još bolje.
Definitivno ne mogu pomoći za sony tv, ali pročačkaj podešavanja i vidi da li ima nešto slično kao na hisense za izbor HDMI tipa. Kod mene nije bilo u podešavanjima slike nego podešavanja sistema i onda u hdmi & CEC.


Što se tiče povezivanja FS na USB od TV, moguće je ali većina TV će imati 500mA struju. Probao, radilo je, ali je odmah na paljenju dao signal da je premalo struje. Čak je mogao i da pusti fajl, ali iznenađujuće, wifi se vukao na par mbps. Kao alternativu sam uzeo kabl 2usb na 1usb (sa dodatnim napajanjem) i iskoristio oba USB na TV i tako dobio ceo amper. Radi kako treba na taj način, ali se gasi zajedno sa TV i butuje svaki put kada upalim TV. To nemam nameru da čekam pa sam se vratio na ispravljač inače mi jeste elegantnije
Ne kapiram ovo za "kabl 2.1" ti na tom televizoru ni nemas 2.1 hdmi...(kvalitetan kabl samo da bi se eleminisalo ono "da nije do kabla") :) Probajte u podesavanjima uredjaja da li je omogucen dolby vision i pogledajte sta se desava kad promenite "Color Space " naravno da treba da se usklade podesavanja i na samom tv... ( Tek kad je pusten dv sadrzaj bi trebalo da dodje do promene)...
 
kabl moze da pravi problem
dosta kineskih kablova i ne uspeva da propusti 4k 60hz a svi izgledaju isto.
 
Nazad
Vrh Dno