Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Slazem se...koristio sam ga godinama bez ikakvih problema. Sad sam presao na chromecast sa google tv. Za 50e koliko je placen obavlja sve radnje.
 
Slazem se...koristio sam ga godinama bez ikakvih problema. Sad sam presao na chromecast sa google tv. Za 50e koliko je placen obavlja sve radnje.
Jel imaš problema sa wifi na Google TV?, meni je u početku dobro radio ali u zadnjih par meseci stalno gubi mrežu. Kupio sam i neki USB hub sa Ethernet ulazom i tako bolje radi ali opet svakog dana gubi vezu. Primetio sam i da kada se pomera gubi vezu i smanjuje se brzina. Imam i onaj Chromecast 2 koji savršeno radi, nikad nije ispao sa mreže, kao i Firestick 4k koji odlično radi. Pokušavam da nabavim njihov zvanični Google TV Ethernet adapter ali ima ga samo u Nemačkoj a nemam nikog tamo da mi donese.
 
Da li je ovo tema za probleme sa boxovima?
Imam H96 Max X2 i neće da se uključi. To jest, ne reaguje da daljinski. Posle 5-6 minuta i drndanja on-off dugmeta se uključi. Napominjem da je daljinski u redu, nove baterije i šalje signal ka boxu. Kad se napokon uključi, aplikacije su tu ali ništa ne radi. Npr, neće da se loguje na PStore, vrti posle ukucavanja podataka i posle par minuta izbaci grešku, ostale aplikacije ili pucaju ili vrte ukrug loading screen aplikacije i izađe. Hard reset ne pomaže, radio ga i sve isto.
Znači li nešto da ubacim neki drugi ROM ili je box kaput?
 
Da li je ovo tema za probleme sa boxovima?
Imam H96 Max X2 i neće da se uključi. To jest, ne reaguje da daljinski. Posle 5-6 minuta i drndanja on-off dugmeta se uključi. Napominjem da je daljinski u redu, nove baterije i šalje signal ka boxu. Kad se napokon uključi, aplikacije su tu ali ništa ne radi. Npr, neće da se loguje na PStore, vrti posle ukucavanja podataka i posle par minuta izbaci grešku, ostale aplikacije ili pucaju ili vrte ukrug loading screen aplikacije i izađe. Hard reset ne pomaže, radio ga i sve isto.
Znači li nešto da ubacim neki drugi ROM ili je box kaput?
Moze da bude da je do roma ili ti zeza memorijski cip a proveri i drugi adapter posto hoce box da zeza kad je adapter neispravan.Mada sve lici na rom ili memoriju u tvom slucaju.
 
Prvi H96 kad sam uzeo pre par godina je fasovao falični adapter pa su poslali ovaj. Hvala za savet, probaću drugi adapter a i ROM.
 
Jel imaš problema sa wifi na Google TV?, meni je u početku dobro radio ali u zadnjih par meseci stalno gubi mrežu. Kupio sam i neki USB hub sa Ethernet ulazom i tako bolje radi ali opet svakog dana gubi vezu. Primetio sam i da kada se pomera gubi vezu i smanjuje se brzina. Imam i onaj Chromecast 2 koji savršeno radi, nikad nije ispao sa mreže, kao i Firestick 4k koji odlično radi. Pokušavam da nabavim njihov zvanični Google TV Ethernet adapter ali ima ga samo u Nemačkoj a nemam nikog tamo da mi donese.
Nemam problem sa wifi. Na 5ghz radi bez gubljenja veze. Dva puta mi se desilo da pukne veza na 2.4ghz u prvoj nedelji kad je kupljen. Nakon toga vise ne. Razmisljam samo da uzmem hub zbog proširenja memorije ali za sada mi to nije neophodno. Eon, Netflix, Hulu, YT Premium, Kodi i Downloader su instalirani. I ima slobodno jos 1.2gb.
 
Kupio sam andriod box x96 air, i kad sam ga uključio primetio da nemam tv signala uopšte, kad ugasim box iz struje tek mi se tad vraća signal na tvu, zna li neko u čemu je caka?
 
Kupio sam andriod box x96 air, i kad sam ga uključio primetio da nemam tv signala uopšte, kad ugasim box iz struje tek mi se tad vraća signal na tvu, zna li neko u čemu je caka?
Moguce i da je adapter za napajanje defektan.
 
Tva ili boxa? Isto se desava kad stavim laptop na hdmi nema tv signala dok ne ugasim laptop ili raskacim hdmi
 
Tva ili boxa? Isto se desava kad staim laptop na hdmi nema tv signala dok ne ugasim laptop ili raskacim hdmi
Boxa.A mozda je i taj hdmi kabl problematican.Ja sam imao 2 x96 air crkao mi hdmi izlaz na njemu i vratim dobijem novi koji je bio doa resetovao se stalno.Nije bilo do adaptera jer sam imao od nekog drugog uredjaja isti adapter pa sam probao i vratio sam taj i vratili mi pare nazad.
 
Адаптер није сигурно чим се исти проблем дешава и када повезује лап-топ.
Дакле, или кабл, или ТВ зеза.
 
Може ли неко ко има шилд да провери како му ради Dolby Vision садржај? Читам да се баш много људи жали да имају само црн екран.
 
Evo ja da ti odgovorim. Imam shield pro 2019 i LG CX, Dolby Vision i Atmos radi bez ikakvih problema u ovoj kombinaciji.
 
Да. Занимљиво је да некоме ради, некоме не. И у питању су стотине пријављених случајева. Надам се да ће то бити исправљено неким ажурирањем.
 
Stigao mi je A95 F4 sa novim apgrejdovanim android 11
launcher je isti kao na prethodnim modelima, odlican.
Nema status bar, i navigaton panel koji se sklanja kao na F3, to je glupi trend koji svi furaju.

Koliko vidim sve radi kako treba
temperatura boxa se vrti oko 80 stepeni, ali subjektivno kada bi ocenjivao na dodir deluje prilicno mlako

Ono sto primecujem da izlazne rezolucije ima 1080/720/480, iskljucili su izbor vecih rezolucija
pa me zanima kako je na prethodnim verzijama androida F4?

Toliko za brzi test.
 
Meni je Aliexpress refundirao novac za F4.
Na kraju cu navjerovatnije odustati od kupovine novog boxa, jer mi se vise isplati da uzmem EON box i na njemu instaliram TiviMate i IPTV smarters, jer za druge stvari ne koristim box.
 
Можда не показује већу излазну резолуцију ако је 1080р ТВ 🤔
TV je 4k, to su softverski sklonili
Ovaj box nije rutovan sve ovo se odnosi na rom android 11
Druge mane nisam nasao
 
Poslednja izmena:
OK.
Дакле, ако сам добро разумео - купиш најновији A95 F4 на S905x4 и Андроид 11, који треба да је хардверски одличан бокс, повежеш га на ТВ и максимална излазна резолуција је 1080р :unsure:
Да ми је знати шта ли су ту Китајци муљали. Шта очитава АИДА64?
 
dobro si razumeo :)
Obicno to urade da sakriju da nesto ne radi, verujem da na prethodnim verzijama androida ima sve rezolucije.
Vredelo bi probati neki drugi rom.

Sta te zanima iz aide?
 
dobro si razumeo :)
Obicno to urade da sakriju da nesto ne radi, verujem da na prethodnim verzijama androida ima sve rezolucije.
Vredelo bi probati neki drugi rom.

Sta te zanima iz aide?
Да, обавезно неки други ROM. Мада... Слимхаус нпр, још ништа за S905x4 није избацио.
Има ли да се нађе андроид 10 његов оригинални, пошто си ( ако сам добро запамтио ) говорио да је нова верзија са А11, а да је када се појавио бокс био са А10?
 
Jel moze preporuka za neku app na boxu kojom cu da pristupim sherovanim folderima na kompu i pustam muziku, filmove.
 
Stigao mi je A95 F4 sa novim apgrejdovanim android 11
launcher je isti kao na prethodnim modelima, odlican.
Nema status bar, i navigaton panel koji se sklanja kao na F3, to je glupi trend koji svi furaju.

Koliko vidim sve radi kako treba
temperatura boxa se vrti oko 80 stepeni, ali subjektivno kada bi ocenjivao na dodir deluje prilicno mlako

Ono sto primecujem da izlazne rezolucije ima 1080/720/480, iskljucili su izbor vecih rezolucija
pa me zanima kako je na prethodnim verzijama androida F4?

Toliko za brzi test.
Opali mu jedan cpu throttling test i okaci slike ovde
 
Nazad
Vrh Dno