Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Занимљивост везана за ГТ1 ултимејт:
На неколико форума читао сам податак да је у њему лажних 2 GB RAM-а, али на конкретно мом боксу сваки програм је пријављивао уредно 3. Било то AIDA64, КОДИ или неки други програм - свугде стоји 3GB. А онда јуче и данас ШОК. Сви РОМ-ови ( фирмвери... како год ) које смо убацили приказали су 2GB. А пробани су: superceleron; nexus, slimbox, Aidan`s Android TV... Невероватно како то кинези одраде стручно.
Ипак, на крају сам решио да остане Aidan`s Android TV јер је најфлуиднији и све функционише нормално. Слимбокс на жалост нема оригинални за ГТ1 ултимејт, тако да смо пробали 2 за која се тврди да раде, али на жалост на обадва не ради фабрички даљински ( што су пријавили и други који су их убацили ). Знам, неко ће рећи да ће сигурно радити air-mouse, али хоћу 100% функционалан бокс.

Pogledajte prilog 300562
Pogledajte prilog 300561
Meni je na to paznju skrenuo kolega sa foruma koji je pre mene kupio. Slagacu te kako se zove program koji ocitava ovo., Znam da je meni ocitao 2300-2400MB. Kupio sam ga na gearbest-u, preko paypal-a sam trazio povracaj i trazio 20€. Kinezi bez reci uplatili toliko 😂, trebao sam vise da trazim, meni se nije vracao jer radi ono sto mi treba pa sam ga zadrzao uz tu komopenzaciju.
 
Da li je mozda neko popravaljao G10 daljinac, ziroskop poceo da brljavi?
Ako si nekad otvarao daljinac mogao si da vidis da tu unutra nema nista da se popravi.
Ziroskop je elektronski sicusan cip, i tesko da moze da se pokvari a jos teze da se popravi :)

Verovatno samo treba kalibracija (vidi uputstvo) i/ili nove baterije.
 
Mislio sam da se nije iskrivilo nesto unutra, stalno vuce u jednu stranu. Stavljao sam i nove baterije opet isto, a od uputstva sam nasao jedino za "uparivanje" sa drugim daljinskim, nema nista za rekalibraciju neku.
 
Pozdrav momci, koji android uzeti za TV ali SAMO za EON? TV vec ima netflix, kodi i slicno mi ne treba? Koliko vidim, mogu i jednu i drugu aktivaciju, ne znam ni koja je prva, koja druga, ni sta je pametnije...Treba mi za vikendicu, tamo mi je drugi internet provajder...I ako je moguce da imam N1 :)

MXQ PRO 4K 1gb/8gb
X96Q 1GB/8GB
X96 mini+ 2/16
Tanix TX6 6K Samsung 2GB RAM/16GB

kao sto rekoh, koristice se samo za EON, nista drugo (eventualno file-access na lokalnoj mrezi)

Koliko sam skontao:
Opcija 1: Standardan android sistem, moze biti problema sa daljinskim
Opcija 2: Android TV sistem, sve bi trebalo da radi mnogo bolje, ali moze jedan uredjaj. Moze li se kod resetovati, ako kasnije uzmem android tv?

1616260717638.png
 
Poslednja izmena:
Ljudi vi kapirate da dobar uredjaj nije 3000 ili 4000 din? Kupovina takvih uredjaja je bar za mene "cisto bacanje para" a vi se tek nakon kupovine osvestite. Trenutni optimum amlogic s905x3, 4gb, 64gb, gigabit lan. Moze i sa 2gb rama ali zbog nedostupnosti kvalitetnih uredjaja sa 2gb ram ipak treba da se ide na 4gb...
 
Ljudi vi kapirate da dobar uredjaj nije 3000 ili 4000 din? Kupovina takvih uredjaja je bar za mene "cisto bacanje para" a vi se tek nakon kupovine osvestite. Trenutni optimum amlogic s905x3, 4gb, 64gb, gigabit lan. Moze i sa 2gb rama ali zbog nedostupnosti kvalitetnih uredjaja sa 2gb ram ipak treba da se ide na 4gb...

Ti sa 2gb rama obicno su ustinuti da nemaju gb lan, niti 5ghz wifi.. Sad sam malo bacio pogled, najjeftinije a da valja sam nasao na ebay X96 Max, S905x3 4gb 32gb, gb lan, 5ghz wifi, salju za Srbiju, sa postarinom oko 42 eura..
 
Kupi provjeren, koristićeš ga svaki dan.
Čovek na forumu prodaje n nvidia shield.
 
Ljudi vi kapirate da dobar uredjaj nije 3000 ili 4000 din? Kupovina takvih uredjaja je bar za mene "cisto bacanje para" a vi se tek nakon kupovine osvestite. Trenutni optimum amlogic s905x3, 4gb, 64gb, gigabit lan. Moze i sa 2gb rama ali zbog nedostupnosti kvalitetnih uredjaja sa 2gb ram ipak treba da se ide na 4gb...
Sve je to lepo, ali meni treba samo da EON radi kako treba. Nit mi treba 4k 60fps, nit 5ghz ni gigabit lan - 10mbit bandwidth je dovoljan
 
Eon ATV aplikacija uopšte nije naivna što se tiče resursa koje zahteva da bi UI radio fluidno. A obična neće na svakom boxu da radi, u stvari retko na kojem hoće. Ja bih ipak dao 1500 dinara više i kupio kršten box.
 
Mi box je odličan pa čak i mi stik dobro radi posao za eon. Gledam i na jednom i na drugom bez problema stim sto ma na mi box 4s to sve ide fluidnije i brze. Oba su vezana na 5ghz wifi
 
marko_84@
Da ti treba za citanje horoskopa ponovo bi ti isto bilo...
 
Pozdrav momci, koji android uzeti za TV ali SAMO za EON? TV vec ima netflix, kodi i slicno mi ne treba? Koliko vidim, mogu i jednu i drugu aktivaciju, ne znam ni koja je prva, koja druga, ni sta je pametnije...Treba mi za vikendicu, tamo mi je drugi internet provajder...I ako je moguce da imam N1 :)

MXQ PRO 4K 1gb/8gb
X96Q 1GB/8GB
X96 mini+ 2/16
Tanix TX6 6K Samsung 2GB RAM/16GB

kao sto rekoh, koristice se samo za EON, nista drugo (eventualno file-access na lokalnoj mrezi)

Koliko sam skontao:
Opcija 1: Standardan android sistem, moze biti problema sa daljinskim
Opcija 2: Android TV sistem, sve bi trebalo da radi mnogo bolje, ali moze jedan uredjaj. Moze li se kod resetovati, ako kasnije uzmem android tv?

Pogledajte prilog 301325

Opcija 1: MORA air mouse ili obican (zica ili bez) mis
Opcija 2: Moze jedan EON TV pod uslovom da ga imas u paketu, radi sa fabrickim daljincem, ne moze obican eon app, mozes 1 mesecno da menjas uredjaj (ako zoves podrsku ucinice i 2x)

Tanix TX9S je dobar JEFTIN Android box. Fale mu neke stvari ali daje vise nego sto kosta. Ne moze da se koristi na monitoru bez zvucnika (nema 3.5mm audio)
 
Razmisljam da zamenim HTPC nekim kvalitetnijim media plejerom.Konfor mi je na prvom mestu da ne razmisljam vise o operativnom sistemu,drajverima...
Plejer mi treba iskljucivo za 1080p i 4k hdr remuxe,flac-ove i BD iso fajlove sa Synology NAS uredjaja.
Podjednako su mi bitni i slika i zvuk.Budzet do nekih 800e max.
U uzi izbor sam izdvojio dva plejera,




Interesuje me kolika je razlika u kvalitetu slike i zvuka izmedju jeftinijih plejera i ovih ultra mega giga varijanti koji su i do desetak puta skuplji?
Obzirom da ih nisam nasao kod nas u prodaji,planiram kupovinu u Segedinu.
 
Mislio sam da se nije iskrivilo nesto unutra, stalno vuce u jednu stranu. Stavljao sam i nove baterije opet isto, a od uputstva sam nasao jedino za "uparivanje" sa drugim daljinskim, nema nista za rekalibraciju neku.
Могуће да су темељи у зараду попустили. Зато и вуче на једину страну. 😀
 
Hvala na predlogu,pogledacu sta nudi nVidia shield.

Sad vidim da su ubacili podrsku za DV i Atmos sto mi je bas bitno.
Pitanje je da li cita BD iso fajlove sa kompletnim menijem sto mi je bitno kod koncerta.
 
Poslednja izmena:
Hvala na predlogu,pogledacu sta nudi nVidia shield.

Sad vidim da su ubacili podrsku za DV i Atmos sto mi je bas bitno.
Pitanje je da li cita BD iso fajlove sa kompletnim menijem sto mi je bitno kod koncerta.
Ако ти је битан звук - Beelink GT king pro.
 
Hvala na predlogu,pogledacu sta nudi nVidia shield.

Sad vidim da su ubacili podrsku za DV i Atmos sto mi je bas bitno.
Pitanje je da li cita BD iso fajlove sa kompletnim menijem sto mi je bitno kod koncerta.
Nema full meni .... Sto se tice android playera koji podrzavaju full bd meni -samo uredjaji bazirani na rtd i na hisilicon soc podrzavaju isti ( zidoo, himedia, dune ) Ali ni oni nisu savrseni ...
tambur88@ Sta izlazi ove godine?
 
Poslednja izmena:
Pročitao na redditu da će izaći
Maštaju ljudi više rama, memorije i jači procesor.
Ja mislim da će biti Tegra ++ :)
 
^ Da odnosilo se na meni, ali moze i ovako " nema savrsenog uredjaja" ;)
 
Reče da ima Nas, onda mu je bolja Nvidia shield a i ima licence za striming servise.
Nvidia shield 2015 još dobija update, moj Beelink GT1 Ultimate je imao samo jedan prije 2 godine.
 
Imam solidan android 9.0 tv tako da mi na plejeru nisu bitne licence za striming servise vec samo da ima snaznu podrsku za sve nove aktuelne audio i video formate.

Ima li kod nas negde u prodaji Dune,Zappiti,Egreat,Zidoo..?
 
Са XDA о аудио делу GT king pro. Можда није бољи, али је 100$ јефтиније
One of the major improvements on the GT-King Pro is the audio performance. The dual ESS ES9018 HiFi DAC offers DNR up to 135dB, –120dB THD+N, and enables the box to support headphones and speakers with high impedance (up to 600Ω). The S922X-H processor has DTS Listen and Dolby Audio licenses, and the box is compatible with 7.1 audio systems. Although the SONOS Playbase speaker in my living room doesn't support DTS decoding, my non-audiophile ears still heard the differences. The GT-King Pro offered a much broader soundstage and better separation compared to average TV boxes. If you have an audio system certified by Dolby, you will be able to enjoy even more discrete surround sound from DTS-encoded movies.
 
Nazad
Vrh Dno