Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Jedino da ti neko kaze ko je probao da li radi na mi boxu
Po meni bolje da narucis proveren ugreen sa ebay
 
Znam to. Mi box ima usb 2.0 (ogranicen sam na 100 Mbps) Kupio bih gigabitni kao neko ulaganje za buducnost.
Istekao edit. Napravio sam gresku sa usb 2.0 na mi box s bi sa gigabitnim lan adapterom imao max 480 Mbps a ne 100 Mbps.
 
Tako je izgleda u teoriji ali ja sam imao ispod 100 Mbps tako da sam odustao od toga i koristim WiFi 5g....Koliko se secam jos neko je pisao o tome
 
Ja imam ovaj:


Samo sam ga probao da li radi i odmah ga je mi box s prepoznao. Ne secam se koju je brzinu davao. Samo se secam da tada chromecast nije radio kada je box povezan zicano. Zato sam i odustao od zice nego preko wifi-a.
Ali na pc-u je davao 20 - 30 MB/s prilikom transfera izmedju racunara.
 
A da li je ovo dostojna zamena hvaljenom ugreen-u. Nasao sam i na kp. Ok cena

Imam identičan kupljen kod nas, vezan na Mi Box S, radi bez problema, jedino što je meni iznenađujuće što je mlak.
 
I jos jedna bitna stvar. Ako imas neki Eon box obavezno ga iskljuci iz struje dok radis uparivanje sa Mibox-om.
Na mi boxu odes u podesavanja, izaberes daljinski, kazes dodaj nov uredjaj. Stisnes na eon daljincu one dve tipke, kad ti Mibox pokaze da postoji Notus, klikni na upari, opet pritisni na Eon daljincu ona dva tastera i eto upario si ga. Ako ne iskljucis Eon box, mozes do ujutru da pokusavas uparivanje,zato sto Eon box kapira da hoces da uparis daljinac pa,, ne dozcoljava,, Mibox-u da ga prihvati.
Da li na ovaj način opisan gore može EON daljinac da bude uparen i sa EON box-om i nekim drugim box-om? Može li tu nešto da se izvede sa onim izborom gore lijevo TV/STB (ili kako već piše), pa da u jednom položaju radi sa jednim, a u drugom sa drugim?
 
Mozes dva Eon daljinca da imas na jednom Eon boxu. Mozes onda da jedan koristis preko ir za televizor a drugi za box. Mada ne vidim poentu toga jer ces opetcimati dva daljinca.
 
Mislio sam jednim daljincem od EON boxa da kontrolišem 2 uređaja. Mada, ako je taj jedan položaj IR, onda jedino uz gašenje jednog od uređaja iz struje :)
 
Ja imam mi tv stick vec nekih dva meseca. Na njemu instalirao kodi,stremio,eon,arena cloud,radi skoro celi dan i ni jednom se nije restartovao niti zabagovao. Narucio iz kine dva komada po 25e. Kome se da cekati da stigne,po meni se to isplati vise nego davati za neke kineske 40-50e.
Cao druze kai mi kako si na mi tv stick instalirao eon tj kako si ga pokrenuo i ulogovao se, posto ja kad dodjem do dela da se ulogujem trazi mi aktivacioni kod....Hvala unapred na pomoci
 
Mad Looney Tunes GIF by MOODMAN
 
Drugari treba mi savjet za box, bio bi koriscen za Netflix, Prime, HBO go i youtube. Citao sam malo unazad da mnogi boxovi imaju problem sa Netflixom, pa me zanima koji ga nemaju.
Ovdje u CG ima samo Mi box s za 67 eura, sa 8.1 androidom, nema ethernet port sto je smor jer je u toj sobi najgori wifi signal, ali vidim za jos 10-15e moze adapter eth na usb.
Da li je to to, ili je to neka stara verzija mi boxa s, pa ako jeste da zovem rodjake u Bg da kupuju nesto drugo?
 
I moj je bio na 8.1 i čim sam ga upalio odradio update na android 9. Za te stvari je Mi box ok. Netflix,HBO go i YouTube rade bez problema , jedino ne znam kako će ti raditi pošto ti je wi fi loš
 
Pa dobro ako se ispostavi da lose radi wifi kupicu adapter, bitno mi je samo da normalno radi sa tim aplikacijama i da se ne vuce ko prebijena baba
 
Наручен таникс ТХ9S. Стиже у суботу, а вероватно ћу га одмах на слимбокс. Мада видећу како ће ми се допасти Alice UX.
Мало ми је чудно то што систем приказује андроид 9, а АИДА андроид 7.1.2
 
To je fake Android 9.
Zapravo je 7 ali prepravili da pise 9.
Vidi se po kernel verzji.
 
Андроид ТВ верзија, мало прерађена има подршку за доста боксова. Браћа Руси направили.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210303_164156_org.mozilla.firefox.jpg
    Screenshot_20210303_164156_org.mozilla.firefox.jpg
    85.3 KB · Pregleda: 57
Poslednja izmena:
Ja se nikad nisam vratio na fabricki sw.
Slimbox je mnogo brzi i, sto je najvaznije, radi AFRd.
 
Da li neko koristi Nvidia Shield TV ili PRO 2019 u kombinaciji sa TiviMate? Interesuje me kako i da li radi upscaling.
Pozzz
 
Таникс на вратима за пар сати, а beelink GT1 ultimate у Нишу на каналу. Прогледао је на једно око - за сада га рачунар види, али неће ни један фирмвер са 7.1.2 да се учита.
Потребна помоћ ако неко има 6.0 за њега. У питању је комбинација са серијским бројем 706DS... и ( пази сад) WI-FI AP6255 по ознаци на чипу, а по налепници 6225 :unsure: , мада мислим да су Чајнизи ту погрешили број.
Немојте ме упућивати на Гугл, Фриктаб, 4PDA, XDA... био свугде већ и нема. Ако НЕКО од форумаша има, био бих изузетно захвалан.
 
Таникс на вратима за пар сати, а beelink GT1 ultimate у Нишу на каналу. Прогледао је на једно око - за сада га рачунар види, али неће ни један фирмвер са 7.1.2 да се учита.
Потребна помоћ ако неко има 6.0 за њега. У питању је комбинација са серијским бројем 706DS... и ( пази сад) WI-FI AP6255 по ознаци на чипу, а по налепници 6225 :unsure: , мада мислим да су Чајнизи ту погрешили број.
Немојте ме упућивати на Гугл, Фриктаб, 4PDA, XDA... био свугде већ и нема. Ако НЕКО од форумаша има, био бих изузетно захвалан.
Ako si pazljivo citao na 4PDA trebao si da vidis ovo upozorenje:
"Внимание! Ревизии боксов с новыми логотипами и серийными номерами A706, B706 идут с завода с обманом, с фейковой оперативной памятью!
Будьте осторожны при покупке!"
 
Само ме интересује шта покушаваш са овим да ми кажеш? :unsure:
Prevod:
"Пажња! Ревизије кутија са новим логотипима и серијским бројевима А706, Б706 долазе из фабрике са обманом, са лажном РАМ меморијом!
Будите опрезни при куповини! "
Da li si proverio kolika ti je RAM memorija? 2 ili 3 GB?
 
Опет - какве то везе има са оним мојим коментаром о потреби андроида 6.0?
Ако те баш занима - има 3GB и толико га све апликације очитавају. А тачно је да су смутили једну серију са лажна 3 GB.
 
Nazad
Vrh Dno