Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Da li reprodukuje IPTV kanale na 50fps u TiVi Mate ili OTT Nav, na HW decoding?
Neće moći da reprodukuje 1080/50fps na android 11 ni na hardware ni na software decoding. 99% ne radi, ili zamrzava ili trza sliku. Sve ostalo radi i 24/3840 i 1080/25 i 4k/60 Jutjub jer je on fiksni video nije strim. Live 50fps na android 11 teško da će da pusti bilo koji sa android 11. Zato i vraćaju firmware na android 10.
 
Ко враћа фирмвер на А10? Утакмице 4К@50fps на шилду раде најнормалније а он је АТВ11.
 
Možda je do kombinacije specifičnog chipset-a i A11.
BTW, ja sam vratio FW na A95XF4 sa A11 na A10 i (tek) sada rade normalno kanali na 50fps.
 
Kombinacija Android 11 i chipset Amlogic S905X4 kod mene odlično radi (boks Ugoos X4 plus). Bez problema pušta kanale 1080/50 fps sa IPTV lista. Čak se nisam ni ogrejao ove zime, iako se odužila 😉.
 
Jel neko probao tanix x4,ima li nekih problema sem temperature kako tvrdi onaj rus?
 
jel nekome šteka smart tube next u zadnje vreme, stalno mi izlazi bufering
dok ako gledam klip preko browsera sve leti kako treba
 
Kako bilo da bilo ja dobih još jedan a95 besplatno. Tražio A10 dali A11 i refundirali kompletan iznos uplate.
 
Stigao mi je Chromecast I imam par problema. Prvo Plex... Kada pustim film koji je 4K, bez prevoda radi, ali kada se uveze prevod, aplikacija se restartuje.
Druga stvar, u Nova plejeru isti taj film tog kvaliteta kada pustim, secka sve vreme.
Mi Box S nije seckao isti materijal, a ni imao problem sa prevodima i crashovanjem Plexa.
Ima neko ovakvih problema?
Na Shieldu naracno sve radi od ovog.
 
Istekao edit. Sredio sam Plex, bio mi je passthrough podesen na HDMI, vratio sam na disable i radi.
 
Jel moguce uspesno instalirati EON app i OrionTV app na Transpeed Android11 S905X4 boxu i gledati uspesno tv kanale?
Neko ima neki Transpeed box?
 
Не разумем на који начин бирате и купујете андроид боксеве? Према препоруци некога ко већ користи или је користио или се разуме у "тематику"? Или по принципу " вид` што је лепа кутија, баш лепо сијају ове боје, а има и сатић... па лед сијаличице... баш ми се свиђа"?
Ви ко моја свастика када је хтела да одигра неке утакмице италијанске лиге ( никада у животу нити је гледала фудбал, а поготову не италијане )
- Да видимо шта ту има... ммммм, Јувентус : Милан - на Милан. Чула сам за Милано, град моде, за Јувентус нисам, немам појма ни где је.
:ROFLMAO:
 
Ubaci cenu u jednacinu i to ti je to za onoga koji hoce da prodje jeftino. Ko daje vece pare taj vec zna sta trazi.
 
Ne znam šta su veće pare za tebe...
Ali Box sa amlogic s905x4 je sve samo ne jeftin

@probeat verovatno da jeste ali nadji modovanu aplikaciju, aktuelna verzija 99% neće raditi
 
Не разумем на који начин бирате и купујете андроид боксеве? Према препоруци некога ко већ користи или је користио или се разуме у "тематику"? Или по принципу " вид` што је лепа кутија, баш лепо сијају ове боје, а има и сатић... па лед сијаличице... баш ми се свиђа"?
Ви ко моја свастика када је хтела да одигра неке утакмице италијанске лиге ( никада у животу нити је гледала фудбал, а поготову не италијане )
- Да видимо шта ту има... ммммм, Јувентус : Милан - на Милан. Чула сам за Милано, град моде, за Јувентус нисам, немам појма ни где је.
:ROFLMAO:
Na moj zahtev jer znam kako rade 12+4 uređaja i f3 i f4
I naravno da kod narudžbine poslednjeg koji je stigao tražio sam sa android 10 nisu ispoštovali oglas prodavnice i refund su novac. Posle toga su prepravili oglas da je uređaj sa android 11 ali to me posle nije ni intresovalo.

I F4 bez takse, kompletna cena je 43€
 
Naravno, nisi vratio stari box.. I posle jos dodje i hvalise se ovde a mi se ostali cudimo sto vise ne salju za Srbiju. I ne treba da salju jer nam je kultura kupovanja nikakva i samo gledamo kako koga da zakinemo. Nadam se da su ljudi bar dobili pozitivan feedback
Nisu ni tražili da se vrati. Priznali su njihovu grešku na tickets formularu i ostavili odgovor o refund za 3 dana. I nije tačno da ne šalju za Srbiju posle toga sam naručio još 2 box druge marke i poslali su naravno bez problema. Pa ne vidim zašto i ne bi kada sam preko njih do sada naručio 12+4 android box-a.
 
Amazon Fire Stick 4k Max ili Xiaomi Mi Tv 4k Stick (50€vs70€)

Svrha Netflix i Hbo Max u HD-u.
 
Мене је од ћомија одвратило ( иако сам га поручио ) то што се више греје. За твоје потребе - свеједно који ћеш узети.
 
Da li neko od vas koristi Sky Q na bilo kojem sticku/boxu ?
 
Stigao i meni xiaomi tv stick 4k pa da podelim par utisaka, uglavnom kao poređenje sa FS 4k.
FS mi je uopšteno bolji uređaj.
Nakon korišćenja FS neko vreme, shvatio sam da mi na xiaomi neke stvari fale, prvenstveno podešavanja. Strašno je ograničena količina podešavanja. Moguće je uključiti audio passthrough i namestiti rezoluciju i to je otprilike to. Nema nijedno napredno podešavanje. Na FS je moguće čak i podesiti color depth i color format.
Daljinski na Xiaomi je smešan, apsolutno neadekvatan. Mislio sam da bi FS daljinski mogao da ima još koje dugme i funkciju, ali xiaomi daljinski je priča za sebe. Jedno dugme je čak namenjeno za nešto što se zove patchwall. Nisam ni skapirao funkciju te aplikacije. Pojavi mi se prazan ekran gde ništa ne mogu da kliknem. Nisam skapirao kako da isti popunim sadržajem. Da li to treba da budu app ili filmovi ili slike... Totalno beskorisno. Osim tog viška dugmeta, postoje home i back dugmići. Nema option dugmeta (postoji dugi klik umesto toga), mute dugmeta, play, ffw i bw i ima samo 2 predefinisana dugmeta za app. CEC je isto skoro nepostojeći jer rade samo volume dugmići dok se power koristi preko IC. FS pali i gasi preko CEC i može da menja source. Postoji i vrlo zgodna opcija da home dugme prebaci source na FS. Plus je daljinski na xiaomi duplo veći iako ima iste baterije i duplo manje dugmića.
Glavnu prednost koji xiaomi ima je čist sistem. Nema apsolutno nikakav bloat i launcher je čist. FS je neznatno tromiji u launcheru, valjda zbog previše sadržaja koji su načičkali. Osim toga, očigledno, prednost je i playstore umesto dovijanja sa sideload na FS.
Što se performansi tiče, moj 4k i nije pravi protivnik već bi trebalo porediti max model. Čak i ovako, za prosečnog korisnika, neće biti razlike. Oba su apsolutno adekvatna za 4k@60 streamovanje i nisam imao nikakav problem na FS, nisam primetio ništa na xiaomi od problema u tom segmentu. Ne igram igrice na sticku, možda ću probati moonlight (steamlink, nvidia gamestream) i tu se možda pojavi neka razlika, ali će veći faktor imati wifi nego ostatak hardvera. moonlight svakako preferiram na raspberry pi zbog mrežnog kabla i USB za joypad.
TL DR
Manjak podešavanja i loš daljinac. Osim toga, nema zamerki na sam uređaj, radi ono za šta je namenjen.

Posle korišćenja oba, ja bih lično izabrao FS 4K (max), odradio debloat i instalirao drugi launcher. Sideload aplikacija nije dealbreaker, valjda smo napredniji korisnici od toga.
 
Oduvek sam pricao, za mene tj po meni, jedina prednost Mi Sticka i Boxa u odnostu na Firestick je samo i iskljucivo to sto ima klasican Play store. Ali meni koji se kako tako razumem u tehniku to apsolutno nije problem, vise to gledam kao problem za korisnike koji se ne razumeju u to. Ali Boze moj, niko se naucen nije rodio. Ko se razume moze svaku app da instalira i da ocisti bloat, instalira launcher koji zeli i nema nikakavih problema. I gresite u paraleli sto poredite Mi Stick 4K sa Max, pravo poredjenje je Mi Stick 4 K sa Firestick 4K koji je izlaskom Max mnogo potcenjen bez ijednog razloga. Max ima prednost sa WiFi, sto moze da koristi externu memoriju kao internu, nijasnu malo jace specifikacije ali sve sto on radi, bez problema moze i 4K Firestick da izgura.
 
i običan fs 4k je sa 2/8.
Moje poređenje je zbog godišta i cene. Ako abih poredio sa običnim FS 4k onda i cena postaje faktor pošto je on jeftiniji pa tako dobija dodatnu prednost prilikom izbora.

Sada se mislim da probam mecool kd3 samo zbog daljinca iako on nema dolbyvision.
 
Nazad
Vrh Dno