Šta je novo?

Android i IOS softverska podrška

PeroS

Poznat
Učlanjen(a)
27.09.2022
Poruke
263
Poena
40
Moja oprema  
Mobilni telefon
Iphone 13 mini
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zdravo, primetio sam da sa svakom novom generacijom telefona, proizvođači polako nude sve više i više softverske i sigurnosne podrške, takođe to se često uzima kao bitan faktor pri kupovini telefona, pa sam se zapitao koliko je to stvarno bitno, imao sam Huawei P10 lite, telefon koji je imao možda 2 godine softverske podrške, ali je i posle toga lepo radio. Kada telefone prevaziđe vreme, tj. ne mogu više normalno koristne zbog lagova i kada više ne možes koristiti obične aplikacije na njima, iskreno taj period mi se čini mnogo dužim, ali generalno kao da ljudi računaju samo dok imaju softversku podršku pa se samim tim češće i menjaju.
 
HW je više vozilo za SW, hoću nove funkcije, hoću bezbednosne zakrpe. I dobro je što su ljudi počeli da brinu o podršci za telefone, jer je bilo mnogo gore. Svi smo uzimali zdravo za gotovo podršku koju pruža Microsoft za svoje OS na desktop, pa smo od Google naučili da ne treba uzimati zdravo za gotovo.
 
Pa ne daje Google podršku za telefone nego sami proizvođači
 
To je prvi problem, s druge strane Google to radi i za sopstvene telefone i za Chromebook...
 
Nazad
Vrh Dno