Šta je novo?

Android aplikacija za pregled slika

nesa69

Čuven
Učlanjen(a)
05.01.2002
Poruke
1,768
Poena
755
Treba mi aplikacija za pregled slika, samo pregled, nikakvo editovanje, brisanje i ostale manipulacije...

Moje je da sredim slike, dodam im tag-ove ili opise tipa: kategorija, cena, naslov... Napravim albume. Idealno bi bilo da postoji upload na neki cloud odakle bi mogle isto da se povlače. Ako bi da teram mak na konac, lepo bi bilo da postoji mogućnost ispisa izabranih tag-ova (kao titlovi npr. mislim da acdsee i ostali imaju te mogućnosti).

Koristim zadnjih par godina samo google slike. Mogu da uradim pretragu na osnovu informacija iz exif-a, opisa... sve odmah ode na cloud i dostupno gde je potrebno, postoje albumi... ali ne umem (ili možda ne postoji) da podesim da bude samo za pregled kao što sam naveo na početku. Ovo bi mi bilo idealno npr. napravim poseban nalog na google, ali ne mogu da provalim da li je moguće nešto tipa administrator/klijent. Iskreno malo sam mator i glup za neke stvari :)
Nije problem ni da se kupi aplikacija, pročitao sam nekih xy strana po forumu ali nisam naleteo na ono što mi treba.

Znam da postoje web rešenja, nešto smotano možda mogu da i sam uradim ali mislim da je aplikacija najbolje rešenje jer bi se koristila 99% vremena na tabletima.

Unapred hvala na nekoj sugestiji.
 
Google Photos upravo nudi mogucnost pravljenja linkova za deljenje/sharing prema albumima ili odredjenom broju fotografija. Svako ko poseduje link ima mogucnost pregleda tih fotografija sa bilo kog uredjaja.
 
Ne umem ja to lepo da objasnim :)

Ovo gore što sam napisao stoji i dalje ali da dopunim.
Upotreba je sledeća, gazda ima objekat u koji dolaze mušterije. Da im tablet u ruke i oni listaju-gledaju-biraju.... Postoje već štampani albumi ali tu je postao problem sa gabaritima i količinom istih. Poenta je u tome da tableti budu štampani albumi.

Pogledaću sutra to sa deljenjem kako bi moglo da izgleda. Da bude na jednom nalogu a sharujem album na tablet putem linka. Nisam razmišljao u tom smeru, bitno mi je da nema čačakanja po albumu. Bukvalno da se viidi polje za pretragu, dole albumi i ništa više od toga.
 
Ne delis vec omogucujes direktan pristup svojim slikama. Kolega je mislio na ovu opciju sa slike. Tu dodas ko moze da pristupi slikama, videces da li ti odgovara takva varijanta:
c9c342aa0994d17cb2233d5302d74baf.jpg


...A3...
 
Poslednja izmena:
Hvala obojici, razumeo sam Vas.
Ne postižem trenutno da isprobam, i po meni su google photos nekako najjednostavnije i najelagantnije rešenje.
Mislim da će da odgovara ta opcija, nisam je doduše koristio do sada niti znao za to. Ako nešto zeznu, admistracija (tj, nas par) lako ponovo sredi preko glavnog naloga.

Hvala još jednom, javim utiske.
 
Najzad sam uspeo da pročitam Help, FAQ i da malo isprobam google photos.
Podelili par albuma sa mnom, ja sa nekima...
To je to, ispisuje dole šta staviš u naslov (dosta zgodno, ne mora nikakvo editovanje, dodavanje teksta na slike, opseci, koriguj ako treba i na cloud). Mogu da se onemoguće komentarisanja, brisanja... Lako za dopunjavanje od strane više administratora... Što je najbolje, jednostavno, ne mora da se održava teorijsko-praktična nastava :)

Nije ni skupo ako bude morao da se dokupljuje prostor na gdisku. Ne vidim trenutno neku potrebu za tim rezolucijama da bi se doplačivalo sa obzirom na namenu ali opet ko zna.
Hvala puno još jednom za usmeravanje na albume.
 
Nazad
Vrh Dno