Šta je novo?

Ananas (zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Placanje solarno kad god moze - kod bilo kog od njih, ne vazi samo za Ananas.

Narocito za gabaritne stvari sa kojima se relativno cesto otegne dostava po mesec + dana jer "cekaju da im stigne" itd. pa kad odlucis da refundiras - otegne se na jos toliko.

Samo u ovoj temi garantovano postoji neko ko je imao taj kosmar.
 
Samo kuriru keš u ruke. Vratiše nas ovi deceniju unazad.
 
Zna li ko da li se ova dva punjača sa ananasa razlikuju po nečemu osim u dizajnu, boji i ceni?

1681547250581.png
 
Sam si pitao sam si i dao odgovor :)
Razlicit dizajn + boja = razlicita cena :unsure:
 
Oba imaju po 2 usb c porta i jedan usb A, samo što crni ima taj jedan led osvetljen c ulaz.
Vrlo moguće da imaju iste komponente unutra, ali ne znam, pa me to interesuje.
 
Ja imam ovaj crni, sa Alija mi stigao pre par meseci. Uzeo sam ga zbog OnePlus telefona i Samsung sata. Sat radi brzo punjenje, telefon ne. Zbog warp tehnologije u punjačima za OnePlus.
OnePlus 7pro je u pitanju i Galaxy watch 5pro.
 
Većih kodova nema, ali ima interesantan događaj koji mi se desio noćas. Već smo ovde diskutovali o mnogobrojnim problemima sa plaćanjem karticom, definitivno zaključili da NE TREBA KORISTITI KARTICU NA PLATFORMI ANANAS, ali eto ja sam ponovo ispao glup. Iako sam uklonio karticu iz naloga, dostava bila moguća isključivo na adresu pa sam se upustio u novu avanturu sa karticom.

Napravio sam porudžbinu, platio i na poslednjem koraku nakon verifikovanja OTP koda, prilikom preusmerenja sa platnog procesora nazad na Ananas: "Upstream connect error or disconnect/reset before headers." Epilog, novac skinut sa računa, a narudžbine nema u listi porudžbina. Kupon prolece23 je naravno iskorišćen u narudžbini koja ne postoji evidentirana u sistemu. Neverovatan splet nelogičnih okolnosti, a da ne bude kraj zabave, potrudila se podrška. Pošaljem im mejl, odmah noćas. Jutros stigne odgovor, pozovite nas na 0800 000 111 da rešimo problem. Pozovem i dobijem odgovor da im pošaljem mejl :ROFLMAO:. Eno sada mozgaju šta im je činiti.

S druge strane, juče rano ujutru poručim nešto sa Šopstera, jutros mi stigne poruka od D-ekspresa da me paket čeka u paketomatu. Ono što je Ananas uveo kao svoju najveću prednost - brza i pouzdana isporuka, više nije u mogućnosti da izvede, a drugi sada to rade bez problema. Zapravo sada se ispostavilo da ne mogu ni porudžbinu da obrade kako treba. Svakako, hvala Ananasu što je podigao standard brzine isporuke kod drugih.

Dakle, samo keš ili kartica u paket zoni, mada smo imali slučaj onih duplih/čudnih transakcija iz paket zone, kada naš član nije čak ni bio u zemlji.
Ja sam imao isti slučaj u januaru.
Čekao sam mesec dana da banka skine rezervaciju.
 
Siguran sam da me čeka ista procedura. Kod otkaza porudžbina u januaru, ja sam posle dve nedelje poslao mejl banci sa otkaznicama i objasnio da je u pitanju amaterska prodavnica u pokušaju, pa su mi istog dana oslobodili sredstva. Sad nemam nikakav dokaz, trag o transakciji i porudžbini ne postoji nigde na mom nalogu. Zato sam ljut na sebe što sam indijancima opet dao karticu. Sad neka im oni pišu i objašnjavaju problem, ako neće ja ću pisati inspekciji.
 
Koliko vldim ne preporucujete saradnju sa Ananasom.
Taman sam hteo da uplatim novac unapred.
 
Ja narucih kombo - SSD, neki dzabalesku punjac i sredstvo za ciscenje ekrana. Dostava ide iz 3 razlicite prodavnice plus je obracunat ovaj vaucer od 500 din.

Sad cemo da vidimo kako ce da prode :)
 
Kod njih je cena postarine fiksna koliko se secam. Ne obracam na to paznju, jer sam valjda u onom Ananas + klubu ili kako se zove, pa je postarina uvek free.
 
@Miki_

Sto se stalno tripujes ?

Iako je vec ko zna koliko puta objasnjeno i dalje ne razlikujes sistem dostave
po posebnim uslovima ( posiljalac sklapa poseban ugovor sa kurirskom sluzbom
i primenjuje se ugovorena tarifa ) i isporuke po standardnom cenovniku
kurirske sluzbe.
 
@sasa022
Fizicko lice kad sklapa ugovor moguce je da se dostava vrsi besplatno pouzecem ali u tom slucaju se placa povracaj novca. Za pravna lica ne znam kako je.
 
Dostava se naplacuje po sledecem cenovniku, sta u tu cenu ulazi tebe ne zanima, a uzlazi gomila stavki, koje brze poste naplacuju ukljucujuci i taj povrat novca. Ti placas taj iznos i ne zanimate nista vise, toliko ces platiti dostavu bez obzira platio kuriru na ruke ili platio unapred!

Težina pošiljke (kg)Cena dostave (RSD)
0-0.5250.00 RSD
0.5-1260.00 RSD
1-2290.00 RSD
2-3350.00 RSD
3-4420.00 RSD
4-5470.00 RSD
5-10560.00 RSD
10-15670.00 RSD
15-20750.00 RSD
20-30900.00 RSD
 
Otkažu a ne isprave grešku u ceni na sajtu? Pa onda ih baš treba cimati i naručivati. A Ananas valjda prati koji prodavci su neozbiljni i imaju mnogo otkazanih narudžbina. TOP 1 je Spark, njima ne mogu ništa, ali za ostale valjda imaju neke penale. Koja je poenta da imaš prodavca koji samo spamuje platformu i otkazuje narudžbine.
 
Period izmedju narucivanja i otkazivanja se pao pred praznike, verovatno ce ispraviti danas, sutra (a mozda i nece :D ).

Gembird prodaje sve i svasta od igle do lokomotive od sitnica tako da sigurno imaju mnogo mnogo vise realizovanih nego nerealizovanih narudzbina, nece oni nidje.
 
Dostava se naplacuje po sledecem cenovniku, sta u tu cenu ulazi tebe ne zanima, a uzlazi gomila stavki, koje brze poste naplacuju ukljucujuci i taj povrat novca. Ti placas taj iznos i ne zanimate nista vise, toliko ces platiti dostavu bez obzira platio kuriru na ruke ili platio unapred!

Težina pošiljke (kg)Cena dostave (RSD)
0-0.5250.00 RSD
0.5-1260.00 RSD
1-2290.00 RSD
2-3350.00 RSD
3-4420.00 RSD
4-5470.00 RSD
5-10560.00 RSD
10-15670.00 RSD
15-20750.00 RSD
20-30900.00 RSD
Ja koliko sam video na ananasu je besplatna isporuka za sve.
 
Nazad
Vrh Dno