Šta je novo?

(Amiga) Directory Opus i LHA archiver

ripkid

Cenjen
Učlanjen(a)
17.04.2016
Poruke
814
Poena
115
Pokušavam da kreiram tj. konfigurišem button u Directory Opus-u (v4.16) za LHA archiver (lha.run se nalazi na C: particiji) ali mi ne polazi za rukom, ne znam tačno kakvu komandu da mu zadam. Gledao sam po netu neka uputsva od par ljudi ali ništa ne pije vodu pa me zanima ako postoji neko tu od vas ko mi može dati pouzdanu informaciju iz prve ruke kako ovo da podesim.
Cilj je da se selektovani fajlovi LHA komandom/dugmetom otpakuju na odredjeno mesto koje se izabare u Dopusu. LHA radi sasvim normalno kada se pokrene execute command opcijom iz WB-a ali mi je preko Dopus-a naravno mnogo lakše sve da radim.

Screenshot_45.jpg

Screenshot_47.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_46.jpg
    Screenshot_46.jpg
    74 KB · Pregleda: 16
Koristio sam oba programa na amigi i Dopus je poprilicno mocniji program i pouzdanije radi od disk mastera.Malo je drndav za namestiti ali posle sve radi kao zmaj.
Na dopus magelan sam se jedva navikao ali kad sam skapirao njegovu filozofiju jedno vreme sam ga koristio i kao zamenu za WB.
Evo nasao sam kako je to kod mene bilo sreca pa u uae cuvam moj podesen wb ,tesko da bih se danas snaso da sve ponovo podesim.
 

Prilozi

  • dopus.jpg
    dopus.jpg
    91.2 KB · Pregleda: 18
Poslednja izmena:
bmaxa fino ti sredjen ovaj desktop u WB-u.
Koja je ovo rezolucija? Fino izgleda. Ja koristim magicwb i new icons nekako mi se 3d ikone vise svidjaju.
 
Koristio sam oba programa na amigi i Dopus je poprilicno mocniji program i pouzdanije radi od disk mastera.Malo je drndav za namestiti ali posle sve radi kao zmaj.
Na dopus magelan sam se jedva navikao ali kad sam skapirao njegovu filozofiju jedno vreme sam ga koristio i kao zamenu za WB.
Evo nasao sam kako je to kod mene bilo sreca pa u uae cuvam moj podesen wb ,tesko da bih se danas snaso da sve ponovo podesim.

Probao sam i ovo i opet ne radi, negde nešto baguje. Nije ni bitno uostalom, diskmaster mi je odličan i lično mi se mnogo više svidja od dopus-a. Ima bukvalno sve integrisano u sebi što treba i radi posao bez greške.
 
bmaxa fino ti sredjen ovaj desktop u WB-u.
Koja je ovo rezolucija? Fino izgleda. Ja koristim magicwb i new icons nekako mi se 3d ikone vise svidjaju.

To su preinstalirani ClassicWB paketi, jako zgodno, koristim ih odavno na Raspberry Pi, rade kao zmaj na Amiberry i UAE4Arm emulatorima, naravno i na WinUAE čiji su ovo derivati.
Naravno, rade i na pravoj Amigi, samo izaberi verziju koja ti odgovara i vozi. :)
 
Poslednja izmena:
Universe imam ovo ne znam kad sam i gde skinuo. Ali kao sto rekoh imam moj wb sacuvan s prave A1200 koji je "namunjen" do koske. Jedino sto se ne trudim da sredim rezolucije u UAE pa da izgleda finije. Kao sto gore rekoh volim onaj 3d izgled new icons-a na amigi. Dosta sam koristio neki multi boot slican ovom s linka ,on mi i dalje postoji na nekom imidzu sistemskih particija s amige.
Ono sto sam zaboravio je kako se zvao multi boot program za amigu koji je umesto tekstualnog okvira koristio slicice za odabir boot sekvence.
Secam se da sam ga intezivno koristio u vreme kada sam koristio mac emulator pa sam za boot imao slicicu jabuke i boingbal.


Za ripkida : bmax i ja ti pokazujemo gde je nase podesavanje za file type class gde se izvrsi asocijacija s tipom fajla. Kod tebe je podesavanje za button koje je posle podesavanja koje ti mi pokazujemo.
 
bmax i ja ti pokazujemo gde je nase podesavanje za file type class gde se izvrsi asocijacija s tipom fajla. Kod tebe je podesavanje za button koje je posle podesavanja koje ti mi pokazujemo.

Pa trebali ste odmah tako obojica da kažete, da se izabere Filetypes opcija i onda naznači šta treba ali i pored toga opet ne radi, izbacuje mi neki error iz nekog razloga (možda mi treba LHA 020 verzija jer ovaj Dopus podržava samo 68020 CPU) :cool: Kažem nije ni bitno toliko sada

Screenshot_54.jpg

Screenshot_55.jpg
 
Drugi put za otkrivanje problema ,kod amiginog softvera, najbolje da koristis snoop dos. Pregledom koje sve fajlove,biblioteke i slicno aplikacija poziva mozes utvrditi gde otprilike zapinje. Snoop dos je jako mocna alatka za pronalazenje potecijalnih problema.
 
Nazad
Vrh Dno