Šta je novo?

AMD X570/X570S ploče

Stvarno provociras do maksimuma, naveo sam ti jedan nemacki forum, slobodno poseti.
Iako je "manje renomiran" za neciji ukus, definitivno vise hardvera imaju na raspolaganju i clanova kojima isti prodje kroz ruke, od Benchove zajednice...
Iste probleme koje navode tamo dovoljno je da ukucas u google search i vidis koliko je ucestalo i na drugim zajednicama - vazi za Asus, GB i AsRock x570.

Nadam se da za toliko ne moram da te vodim za ruku.
 
Stvarno provociras do maksimuma, naveo sam ti jedan nemacki forum, slobodno poseti.
Iako je "manje renomiran" za neciji ukus, definitivno vise hardvera imaju na raspolaganju i clanova kojima isti prodje kroz ruke, od Benchove zajednice...
Iste probleme koje navode tamo dovoljno je da ukucas u google search i vidis koliko je ucestalo i na drugim zajednicama - vazi za Asus, GB i AsRock x570.

Nadam se da za toliko ne moram da te vodim za ruku.

Ne provociram, nego zamaras svojim zvrljotinama, i to ne samo na ovoj temi.

Evo izvolte

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=problems+with+msi+x570+unify

problemi sa msi x570 unify

nije da ih nema
 
Poslednja izmena:
Obzirom da sam prvo kupio procesor (nisam bio siguran da cu da nahvatam neki u prvom pojavljivanju) pa tek onda jurio plocu nisam bio siguran da li mi je bolje da cekam novu Dark Hero ili da idem na obican Hero. Juce naletim na Strix -E za 208 € sto ce uz cashback akciju da dodje na nekih 180€. Nadam se da se nisam zajebao, prenecu svakako iskustva sa 5800x u radu. Ipak mi je bilo preterano da dajem 500€ na Dark Hero.
 
Misliš na b550?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ne, mislim na x570. Danas je neki singles day u Nemackoj pa je popust na vecinu stvari od 11%. Na tih 11 davali su jos neke dodatne popuste pa je cena na kraju sa 288 spala na 208.
 
Uh al si me naložio ja reko ovde kod nas... tražim i ja, nema ispod 36.000 dinara.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Uh odlicna cena. Javi utiske :)

Obzirom da sam prvo kupio procesor (nisam bio siguran da cu da nahvatam neki u prvom pojavljivanju) pa tek onda jurio plocu nisam bio siguran da li mi je bolje da cekam novu Dark Hero ili da idem na obican Hero. Juce naletim na Strix -E za 208 € sto ce uz cashback akciju da dodje na nekih 180€. Nadam se da se nisam zajebao, prenecu svakako iskustva sa 5800x u radu. Ipak mi je bilo preterano da dajem 500€ na Dark Hero.
 
Uzimaj, pogotovo po toj ceni.

Loše iskustvo jednog, pa i nekoliko ljudi ne znači da je ploča generalno loša...
 
Ploce koje trenutno gledam za 5900X su: X570 Aorus Master (samo vidim rev1.0, zelim da nadjem 1.2), X570 Asrock Taichi, ROG Strix X570-E Gaming

Nekako ASRock mi najmanje poverenja uliva, nikad koristio ASRock a ovu plocu su dosta hvalili. Ali eto te ploce nekako ulaze u uzi izbor.
Koliko vidim kod nas je kao i obicno ocajna situacija sto se tice dostupnosti i cena pa ce plojka verovatno da se uzima kod komsija.
 
Jel ima neka Gigabyte ploca za 5950x da valja a da ne kosta 400-500e :) Koje su za preporuku?
Nekako sam oduvek imao G i prilicno bio zadovoljan sa njima, sto kaze kolega gore ASrock mi ne uliva poverenje, MSI odavno bije glas da pravi lose ploce a Asus mi je na drugom mestu iza Gigabajta
 
I ASRock i MSI imaju dobre ploče i prosečne ploče, kao i svi drugi.

AKo baš hoćeš Gigabajt i da je dobra, onda Master.
 
Što neko nepostavi listu X570 ploča koje imaju pasivno hlađenje?
 
Jel ima neka Gigabyte ploca za 5950x da valja a da ne kosta 400-500e :) Koje su za preporuku?
Nekako sam oduvek imao G i prilicno bio zadovoljan sa njima, sto kaze kolega gore ASrock mi ne uliva poverenje, MSI odavno bije glas da pravi lose ploce a Asus mi je na drugom mestu iza Gigabajta

Iskreno, preskocio bih Gigabyte makar zbog cinjenice da resetuju bios svaki put kada ploca izgubi struju. Ko da nemaju bateriju...
 
Iskreno, preskocio bih Gigabyte makar zbog cinjenice da resetuju bios svaki put kada ploca izgubi struju. Ko da nemaju bateriju...

Meni se desilo jednom za godinu dana. U poslednje vreme, ne. Probacu veceras.
 
Iskreno, preskocio bih Gigabyte makar zbog cinjenice da resetuju bios svaki put kada ploca izgubi struju. Ko da nemaju bateriju...

Imam Gigabyte, ali ne X570, već FM2+ i ne mogu da se ne zapitam, da li je to "feature" samog Gigabyte-a?

Ne dešava se svaki put, kad nestane struje, ali se opet dešava opisana stvar i moram sačuvati podešavanja, koja su već postavljena.

Neverovatno mi zvuči da je ovo "feature", već jedno deset godina.
 
Ovo stvarno prvi put cujem, meni je ovo treca Gigabyte za 10ak godina, nikad mi se to nije desilo, ima bateriju naravno..
 
Imam Gigabyte, ali ne X570, već FM2+ i ne mogu da se ne zapitam, da li je to "feature" samog Gigabyte-a?

Ne dešava se svaki put, kad nestane struje, ali se opet dešava opisana stvar i moram sačuvati podešavanja, koja su već postavljena.

Neverovatno mi zvuči da je ovo "feature", već jedno deset godina.

Znam jos dvoje ljudi sa Giga plocama, jedan ima B450, drugi X570, isti problem imaju. Meni apsolutno svaki put.
 
TO ne moze da radi ispravna ploca da gubi sve kada ostane bez napajanja
 
Stvarno mi čudno to. Kod mene na X99 se to ne dešava.
 
TO ne moze da radi ispravna ploca da gubi sve kada ostane bez napajanja

Ne, ne radi se ovde o gubitku podešavanja, već o nemogućstvu da ploča učita ista ta podešavanja u nekom trenutku. Barem u mom slučaju.

Najbolje da krenem iz početka.

Kupili smo ploču, sastavili računar, podesili sve po želji, proverili sve i apsolutno sve radi kako treba.

Problem je u tome, što potpuno nasumično, kad palimo računar, javlja se posebna poruka i poseban meni od strane ploče. U poruci piše da podaci o podešavanju ne mogu biti učitani. To ne znači da su i izgubljeni. (baterija je u redu)

U tom posebnom meniju postoji i opcija da se uđe u BIOS/UEFI. Kad uđemo, sve opcije su na svom mestu, ništa nije izgubljeno. Nakon što smo ušli, treba samo odraditi Save i Exit i to je to.

Do sledećeg puta, opet potpuno nasumično. Recimo, može biti 100 paljenja i 100 gašenja, bez problema. Palimo 101, dogodi se opisano.
 
Poslednja izmena:
Ko sada zeli da pazari x570 plojku, a nalazi se u AT/DE, kod GB-a postoji cashback akcija. Potreban je dokaz o kupovini (racun) kod partnera (baciti pogled na link) koji ucestvuju u akciji i registracija na GB sajt u toku perioda trajanja akcije (13.11- 4.12. 2020).
Obrada i povracaj novca se vrsi nakon toga i moze da traje do 6 nedelja.

https://promotion.gigabyte.de/AORUS-Promotion-X570-B550-CPU-CB-Q4_2020

Ja se lomim da li uzeti x570 Aorus Master ili X570 Unify za iste novce -288e... Ili mozda sacekati v2 revizije nekih modela koje navodno treba da iskoce uskoro.
 
Poslednja izmena:
X570 AORUS MASTER (rev1.2) ne moze da se nabavi pa sad gledam ASRock Taichi X570 (310-320e~) ili ASUS ROG STRIX X570-E (295e~).
Jel bolje uzeti asusa kod madjara ili taichi kojoj je cena otp. ista kod nas?
 
Nazad
Vrh Dno