Šta je novo?

AMD Threadripper i Epyc

hau jes no,

ako dozvolite da citiram isti izvor sa " relevantnih " grafikona ^^

A couple of years ago, AMD’s CPU offerings were multiple times slower than even the most modest Intel CPU.

sto bi rekao izvor kome verujemo, mada ja ne verujem nikom.
 
to na zalost do sada nije bio slucaj

i molim Vas ne kacite rezultate sa tecnim nitrogenom jer nismo na marsu ( na zalost )

Jako je teško videti stranicu-dve nazad.

AMD Ryzen Threadripper 2990WX score: 5,099

Ili direktan link:

https://www.amd.com/fr/products/ryzen-threadripper

La « puissance » se définit comme la puissance de traitement informatique telle que représentée par le benchmark processeur Cinebench R15. L'Intel Core i9-7980XE a obtenu 3 335,2 points en moyenne dans le benchmark, tandis que l'AMD Ryzen™ Threadripper™ 2990WX a obtenu 5 099,3 en moyenne, soit (5 099,3/3 335,2 = 153 %) 53 % plus rapide que l'Intel Core i9-7980XE.

Ovo je na default-u.

Pretpostavljam da si zadovoljan?

Uh, izvini, zaboravio sam na parametre, poput cene, potrošnje, kompatibinosti, perfromanse, temperature i stabilnosti, koje nikad nisu bile poznate.
 
Poslednja izmena:
Jako je teško videti stranicu-dve nazad.

za neke sigurno jeste.
nadam se da ti nisi medju njima

Uh, izvini, zaboravio sam na parametre, poput cene, potrošnje, kompatibinosti, perfromanse, temperature i stabilnosti, koje nikad nisu bile poznate.

nema potrebe se izvinjavas, oprostiti mozemo zaboraviti ne smemo.
 
Poslednja izmena:
Da jesam, ne bi ni odgovarao na post. :)

Nešto isticao poput ovoga:

A couple of years ago, AMD’s CPU offerings were multiple times slower than even the most modest Intel CPU.

Da jesam, prepustio bi se mašti i pisao, kako između ryzen-a i buldozer-a nema nikakve razlike. :)

Krš i jedno i drugo. :)
 
Poslednja izmena:
Ne zna covek gde bije :)
 
Ne da bije nego nikako vrata da nabode i izadje. Nije intel fan, samo ne zna sta prica :)

Tapatalk
 
joj al ga masirate :d:d:d ne zna cojek dje goni
 
Bolji je Intel, šire dezinformacije AMDovci.


KPE7E0s.jpg
 
Jedva cekam da vidim performanse ovog 32/64 cudovista.. Ovo ce biti najveca pobeda u poslednjih 10 godina. Naravno, ne u igrama vec tamo gde se koriste ovakve masine.
 
Pricao ja to i prosle godine da AMD vec to ima spremno i da je to sa klasterima jezgara najbolja stvar koja je izmisljena. Napljuvali me plavci najstrasnije. AMD je objasnio, nema tu sta mnogo da se prica.

Tapatalk
 
Nije da njima ide nesto na ruku vec su ljudi radili godinama na tome i borili se dok je Intel spavao na parama i sanjao kako ce dozivotno biti na tronu.
AMD je ovo bas posteno odradio, razradili su celu pricu i sad samo gaze. Ne mogu da nahvalim dovoljno koliko su dobar plan imali, genijalno odradjeno.

Tapatalk
 
Od kad je izasao Threadripper jeste, sad sta ce neobjektivni fanboji koji pisu napamet bez ikakvih argumenata pisati, mozda vazi na nekoj njihovoj planeti :)

Meni nije bitno sta pise na kutiji, nek pise i MediaTek, ako je dobar, dobar je :)
 
Ok, decko defitivno troluje po temi. Ne znam odakle mu pozitivna reputacija, ne kapiram.
 
Vole ljudi da pisu gluposti a procesor su samo videli na internetu i pritom ga probali nisu. Kao sto sam vec mozda i pisao imam i I9 i TR. Threadripper je u svakom smislu bolja kupovina licno sam se uverio. 14 core I9 je 15-20 stepeni topliji od 1950x na cenovno i po kvalitetu istim AIO kulerima. Intel je bio 30% skuplji klokuje se za nijansu vise i brzi je 1-2% u vecini rendering aplikacija. Igrice necu ni da pominjem ko kupuje ovo da bi igrao igrice moze slobodno da se upuca u glavu...
 
Pricao ja to i prosle godine da AMD vec to ima spremno i da je to sa klasterima jezgara najbolja stvar koja je izmisljena.


Ako stvari predstavimo isključivo golim okom, nikakve tehnikalije, onda možemo reći da smo imali nešto slično sa "lepkom", jelte.

U pitanju je Core 2 Quad:

e38fcdba_1.jpeg
AMD je ovo podigao na mnogo viši nivo, jer se u slučaju na slici, komunikacija između dva die-a odvijala preko ploče, nije direktno.
 
Ah da, C2Q :)
Kad je intel to radio bilo je cudo a kad je AMD to uradio onda je nazvan "lepak" :d
Salu na stranu, samim tim sto su razvili mogucnost da blokovi jezgara komuniciraju na brz i efikasan nacin napravili su pun pogodak. Na jako jednostavan i jeftin nacin su pokrili sve od 4 do 32 jezgra. Kompletno trziste su pokrili. Zato je cela prica i tako genijalna.

Tapatalk
 
Infinity fabric je neuporedivo efikasnije resenje od obicnog kacenja na kilav fsb kao sto je radjeno u vreme c2q. Dakle nije isto. I amd je stavrno napravio ogroman skok sa tom tehnologijom. Rast broja jezgara skalira skoro bez gubitaka perf. Intel je morao da se otkaze od ring bus da bi postigao nesto slicno, a opet mnogo skuplje ga to kosta. Neki analog IF ocekujem i kod nove generacije intela, jer drugacije ne moze da se trka sa amd sada. Naredna generacija epyc ima vec 64 jezgra, a to je amd kostalo skoro dz (jedan ccx od 8 jezgara isproektovati i eto).
 
Unboxing

32 jezgra i 64 niti je zaista veliko, ali su dimenzije "retail" pakovanje kao da su odabrane od naslednika Monty Pythona:



Za pakovanje skočite na 7:25. BTW ovo je 2950X a ne 2990X.
 
Poslednja izmena:
U opisu videa koji si okacio pise Reviewer's Kit. Retail pakovanje ce biti drugacije (citaj manje).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U opisu videa koji si okacio pise Reviewer's Kit. Retail pakovanje ce biti drugacije (citaj manje).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da testeri su dobili cak i memoriju u pakovanju, sto vjerovatno nece biti slucaj kad prodaja krene, bice vjerovatno drugacije pakovanje ovo je mali marketinski trik od strane AMD-a da se zvjer predstavi sto glamuroznije.
 
Upravo. Nece ni hladjenje ici uz njega, vec ce se kupovati odvojeno onaj CM sto su dizajnirali bas za TR.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
q4u, zadnja opomena pred godisnji.
Ostali ucesnici, javite cim krene i resavam.
 
resi odma,

a ove sto vredjaju, nazivaju ljude strumfovima , i prozivaju ih da se upucaju u glavu njima daj pozitivnu reputaciju,

jer sam verovatno pogresio kada sam rekao da je intel brisao pod sa amd-om do nedavno.

istina boli znam.

btw prve opomene nije ni bilo ( a kamoli zadnje - e da je zadnja... )
tako da povedes malo racuna sa pretnjama ( ili bar da procitas postove pa da posaljes na godisnji one koje treba )
 
Poslednja izmena:
U redu je i pozeljno kada neko argumentovano izrazi svoje misljenje i stav, tipa 1-2, max 3x u temi. Ovo sto ti radis je cisto trolovanje/flejmovanje sa 2-3 totalno nekorisna posta na svakoj strani, odakle su i dosle prozivke.
Npr meni su sve masine intel pa ne dolazim ovde da brisem patos sa amd-om.
Lepo receno vise puta: fanbojizam-trolovanje-spam nece biti tolerisani u hw sekciji i tacka.
 
@q4u
Jedino sto je Intel brisao su nasi novcanici i to godinama za mrvu unapredjenja godisnje po "povoljnim" cenama. Osim ako ne radis za Intel treba iskreno da se zapitas da li tvoji postovi imaju imalo smisla? Pa taj tvoj Intel se nije setio JEDAN procesor da posalje Benchmarku na test, dok AMD salje svaki koji izadje.
Na temu, novi TR odvaljuje i svaka cast AMD-u na svim procesorima, ne samo TR vec i mobile, APU i nova 2000 serija.
 
Nazad
Vrh Dno