Šta je novo?

AMD Ryzen 9000

15% je ok skok, koliko i očekujem.

Da i samo bolje da rade sa memorijama, a kao sto vidim gornji limit im je 6400 dok je pre bio 6000MHz na kojima bas kako kad potrefe da rade. Mislim rade ali umeju da se sapletnu sto bi rekli

Gornji limit je viši od 6400.

Bice sigurno FCLK visi u UCLK visi svaku generaciju povecaju. Ako ova za UCLK ima negde limit na 3300 cenim da ici od 3500 3600.

A šta ćemo mi što smo terali na 7000+? :)

Ti smanji, da se prilagodiš. 🙃

Žaliću se AMD-u zato što lažu :D

A šta ćemo mi što smo terali na 7000+? :)
Blago vama, kod mene i na 6000 oce da se srusi sistem doduse kada se budi iz spavanja. Inace ovako to jedino drzi stabilno, preko 6000 sacuvaj boze 😁

Kakva zver! :D

To je sasvim ok skok u performansama, ni ne isplati im se da daju ogromne skokove. Čuvaju za sledeću seriju.

Izgleda da će zaista biti oko 15%.

to je neki logicni maximum. PRocesori su toliko jaki da je jako tesko da i teorsijski bude beci vec skok a sa druge strane i kada naprave veci skok nekim cudom onda ga ustroje i cuvaju za sledecu generaciju

jbga koliko para toliko muzike :)

Nidje veza sa ovim njihovim rezultatima.

Da. jako sumnjivo, par procenata bolje od mog konzervativno nameštenog 7900x (velike vrućine) malo agresivnije nameštanje i bio bi bolji od tih rezultata.

+20% u single thread je odlican rezultat, svakako najavljenih 16% deluje realno.

16% je kad se koriste avx 512 tako da ocukujet reda 11-12 % top u klasicnom radu a u AVX 512 i 30-35% vise
intel da ubaci avx 512 oderao bi amd ko musa mastan dzak u sledecoj iteraciju po testovima

I baba da ima onu stvar bila bi deda. Ima razlog zašto nemaju 512 avx.

Realno ocekivao sam vise za multicore... sta je problem, ne znam (mozda power use bas i nije puno bolji od zen4), single core i ovde pokazuje 14% jer geekbench6 koristi AVX512 za neke testove

R9 9950X (230W PPT), zar ne rekoše 180 ?

Nazad
Vrh Dno