Šta je novo?

AMD Hackintosh - pozitivno iskustvo :-)

cjokanov

Slavan
Učlanjen(a)
19.05.2008
Poruke
204
Poena
319
Dobar dan

Zelim da podelim moje iskustvo sa instalacijom i koriscenjem OSX Snow Leoparda na AMD racunaru. Ne znam da li je cista sreca ili sta, ali desilo se da na ovoj konfiguraciji sve funkcionise skoro savrseno. Naravno ima nekoliko nedostataka, ali o tom potom.

Konfiguracija je sledeca:
Gigabyte GA-880GM-UD2H
AMD Athlon II X3 450 (otkljucan na 4 jezgra - Phenom II B50)
2GB Kingston HyperX1600
NVIDIA GF 7300LE
BENQ GL2240 LED Monitor

Sve sem grafe sam kupio skoro, pre 2-3 meseca, a grafa mi je stajala u fijoci, pa rekoh da je iskoristim dok se ne odlucim na za nesto novije.

Pozitivno: (ono sto radi i sto je proradilo lako :))

1. Instalacija je protekla bez ikakvih problema sa Nawcom mod cd-om, instalirao sam 10.6.1. Podigao na 10.6.7 sa combo update-om i instalirao novi kernel. Diirektno posle instalacije funcionisalo je sve osim zvuka, grafa radi sa GraphicsEnablerom savrseno, LAN je prepoznat automatski, sve u svemu stabilan sistem bez zvuka. Radi u 64bitnom user modu (arch=i386 -force64)

2.Za zvuk sam upotrebio VoodooHDA jer mi se nije cimalo sa DSDT-om, a ionako imam stereo sistem pa mi HD audio i ne treba. Mozda poradim na ovome kada mi se bude htelo.

3. Sistem funkcionise bez ikakvog DSDT-a, mada bih verovatno mogao da popravim neke od stvari koje se nalaze u manama...

4. 2 monitora (monitor + plazma) rade bez ikakvih problema. Tako da je gledanje filmova uzivanje, a mogu i da radim dok buraz gleda filmove... :)

5. Update je vrlo jednostavan, sacekam da izadje legacy kernel za datu verziju i pratim uputstvo. U poslednjem slucaju (update na 10.6.8) bilo je potrebno samo instalirati update i novi kernel i voala.. bukvalo dva klika..

6. Sistem je izuzetno stabilan, i radi pouzdano bez ikakavih ispada. Mislim da o tome najjbolje govori cinjenica da mi je ovo glavni komp za posao, i nisam imao potrebu da udjem u windows niti jednom za poslednjih mesec dana.


Negativno (ono sto ne radi ili radi tesko ili mi treba savet :))

1. Sleep - sa sleepenablerom sam postigao neke rezultate, ali nije konzistentno. Naime sleep i wake rade u 9 od 10 slucajeva, u onom jednom se desava da se sistem ne budi iz sleepa. To je situacija sa normalnim firmawerom (zakljucano cetvrto jezgro). Medjutim ako otkljucam cetvrto jezgro wake ne radi uopste. Tako da sam sleep batalio dok se ne izvestim u DSDT patchovanju. Sa druge strane ne pamtim da mi je sleep ikada radio i na win racunaru, uvek je bilo bagovito (hibernate makar)

2. SpeedSteping odnosno C1E ne radi tako da sam iskljucio u biosu. Imam odlican kuler tako da je proc i pod loadom ispod 42-43C na ove vrele dane. Mozda i ovo moze da se sredi sa dsdt patch-om.

3. Treba da uzmem bolju grafu razmisljam se o 6670 ili slicnoj (u tom rangu cene) cisto da ne slusam ovu GF na koju sam morao da nakacim veliki ventilator jer joj je normalna radna temperatura oko 80C. Dobro bi mi dosal preporuka oko kompatibilnosti... napominjem da ne igram igrice, tako da mi neke basnoslovne performanse ne trebaju od graficke


Eto to bi bilo to. Da sumiram, izuzetno sam zadovoljan sistemom, konacno mi je uzivanje da koristim racunar. OSX mi je mnogo bolje iskustvo od bilo kog win ili linux sistema koji sam do sada probao (a probao sam ih pododsta). Izuzetno je sto sam za male pare (cela konfa bez monitora je bila ispod 180e) uspeo da dobijem desktop koji ispunjava sve moje potrebe.

Ako neko ima amd a dvoumi se da li da proba, slobodno... nema sta da se izgubi a mnogo da se dobije.

Na kraju, ako imate bilo kakvo pitanje, ne libite se :) a svaki savet za gornje nedoumice (sleep, speedsteping, preporuka za grafu) je vise nego dobrodosao.

Pozdrav
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    951.1 KB · Pregleda: 128
  • 2.png
    2.png
    423.8 KB · Pregleda: 104
  • 3.png
    3.png
    450.6 KB · Pregleda: 89
Odlično. Imam pitanje pa ću pitati ovde, možda još nekome koristi. U nedostatku DL DVD, da li je moguće instalirati Snow sa fleš diska, ali iz Windowsa? Našao sam postupak, ali potrebno je da se odradi iz Mac-a. Sad, možda može da se instalira iz VMWare-a, ali mi se ne skida 10GB gotovih VMWare fajlova, samo da bih "probao" da vidim da li može tako da se odradi (net je u poslednje vreme haos).
 
Stvarno ne znam. Lakse mi je bilo da kupim DL disk (oko 100rsd) nego da se cimam sa flesom i cudesima... Ovo je po meni najcistiji postupak za instalaciju OSX an AMD, samo najneophodnije je patchovano (kernel, neki kextovi i dyld). Sto je po meni mnogo bolje nego citave distribucije koje nose svoje probleme. Mozda je neko drugi vise uverziran za te druge metode...

A podrska za Lion je vec najavljena i testira se na beta izdanjima... tako da cim izadje Lion, ne verujem da ce proci mnogo pre nego sto nawcom omoguci update..

Poz
 
Poslednja izmena:
Ok, nasao sam neku metodu, ali ne moze da radi u kombinaciji sa NawcomCD-om. Nista, ostaje da se zameni ovaj non-DL DVD drive koji polako ispusta dusu, pa sve po redu.
Kazi mi samo koje argumente si koristio prilikom pokretanja SL DVD-a (i da li si ih uopste koristio)? Tipa busratio, rd (da li treba), cpus i ostali. Pitam jer sam video klip na YT-u gde se neki od njih koriste.



-------
TTalk
 
Ja nisam morao koristi nista, ali ako nece da ti bootuje, verovatno moras... Probaj prvo bez, pa onda probaj sa :)
 
Nazad
Vrh Dno