Šta je novo?

Amazon nas dodao na listu

iOS

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
06.02.2016
Poena
83
Pise na Amazon sajtu

To track your package:

1. Go to Your Orders.
  2. Go to the order you want to track.
  3. Select Track Package next to your order.
  4. Select See all updates to view delivery updates.
Depending on the shipping method you chose, it's possible that the tracking information might not be visible immediately.

Items sent by third-party sellers from the Amazon Marketplace can in some cases also be tracked. It's possible if the seller has shared this information with Amazon and you have chosen a traceable shipping method.

Note: Some packages, such as standard international deliveries, aren't trackable. Other reasons why tracking information might not be available are listed on Missing Tracking Information.

Pogledaj i sta ovde pise

Solidan broj sajtova nudi pracenje, jedino ako je nesto specificno vezano za tvoju porudzbinu.

tiha

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poena
48
Ako ide kurirskom službom videće se njihov broj za praćenje kada pošalju. Ako ide običnom poštom onda nema neki upotrebljiv broj.

SevernaArmija

Flash Drive
Učlanjen(a)
03.05.2013
Poena
3
Da postavim apdejt, paket je stigao danas. Naručeno pretrprošlog petka, paket preuzet u utorak, u petak je stiglo u Srbiju (znači za 3 dana od SAD do Bg) i danas dostavljeno. Nikakva carina nije plaćena, niti su bilo kakve dokumente tražili.

Sakura

Flash Drive
Učlanjen(a)
16.08.2021
Poena
3
Hvala Sammy za temu, nisam ni znala da postoji. Imam pitanje za vas koji ste kupovail preko Amazona nesto na sta ide carina tj. skuplja roba. Posto vidim da se sve unapred placa, da li je svima islo preko UPS ili ne? Koje papire traze da se posalju i koliko vam je trebalo da dobijete paket? Nesto mi je hitno da narucim, zato pitam.

RingeRaja

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
18.03.2005
Poena
113
Ako se sve plati unapred, naknadno se ne plaća dodatno ništa.
Ako se kupuje direktno od Amazona UVEK se plaća sve unapred i skoro uvek je povoljnije nego ono što bi se platilo špediteru i državi, jer špediterske usluge su 4-6 hiljada + 32% od ukupne cifre carina + pdv. Ako kupuješ od Amazona u startu se odbije pdv, na to se stave troškovi transporta i onda se obračunaju troškovi importa. Skoro uvek kad sam računao, a pogotovo za nešto što košta preko 100 EUR, bilo mi je isplativije da kupim tako, nego na drugom mestu da uzmem za manje para i da ide preko pošte, zato što se pošiljke visoke vrednosti nikako ne šalju bez trackinga kao obično pismo, pa da se očekuje da proleti bez troškova, već uvek sa trackingom i vrlo često kao osigurani paket, a tu ide na carinu milion %.
Ide uglavnom preko kurirskih službi (UPS, FedEx, DHL), kad stigne u Srbiju poslaće ti neko iz domaće firme koja ima ugovor sa kururskom službom preko koje je poslato, mail sa preciznim uputstvima šta se radi i šta se dostavlja.
Pošto kurirskim službama mi mali nismo prioritet, čeka se, do 10 radnih dana (neki put bude brže, neki put sporije, zavisno koliko imaju posla).

Vrh Dno