Šta je novo?

Amazfit Balance

anak1n

Slavan
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poruke
685
Poena
365
Moja oprema  
CPU & Cooler
iMac M1 24"
Laptop
Surface Laptop Studio / Acer Aspire A315-42-R0NP
Tablet
iPad 9th Gen
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro
Pametni uređaji
Apple Watch SE
Da otvorim temu o ovom modelu, kako ne bih spam-ovao drugu gde je bilo diskusija za njega.
Dvoumio sam se izmedju par modela (Huawei GT4/GT3 Pro i Amazfit T-rex2/Balance) i na kraju odlucio za Balance (izmedju ostalog zbog opcije na rate na Amazonu :) ).
Poslednje 3 godine koristim Apple Watch SE (1st Gen) i od skoro Zeblaze Vibe 7 Pro.
Trajanje baterije na Vibe-u me je nateralo da uzmem neku zamenu za AW jer Vibe je prilicno jednostavan sto se tice opcija i nema GPS (sto mi je manje-vise "potrebno"). Neki novi AW ne bi doneo nista posebno sto se tice trajanja baterije (SE i dalje gura dan, dan i po), Ultra mi je preskup, pa je izbor pao na neke druge proizvodjace u budzetskoj varijanti.
Amazfit uredjaje sam koristio i pre, cale jos koristi Verge koji sam uzeo pre 5-6 godina, supruga GTS 1 vec 4 godine.
Balance mi je stigao u subotu prepodne, sa 76% napunjenosti baterije, trenutno ima 45% sa konstantnim cackanjem (pogotovo u subotu). Jos ne mogu neke detaljne utiske da pisem, ali zato je tema tu.
Jedno vece sam ostavio AOD upaljen preko noci samo (00-07) i npr je tu potrosio 4-5% baterije. Sinoc sam ga iskljucio i cini mi se da je 1% pao, u istom vremenskom razdoblju. HR, SpO2 i slicno nisam nesto preterano gledao jer mi ne trebaju ali eto, zgodno ih imati.
Narukvica koja je stigla uz moj model je neka pletena ili kako vec da je nazovem, drugi model sa crnom silikonskom narukvicom i malo tamnije-sivom bojom kucista je bio nekih 60e skuplji. Svakako planiram nekoliko novih narukvica da narucim.
Od "mana" (ako ih tako mogu nazvati), primetio sam da se slika na WA notifikacijama ne ucitavaju, iako sam video na nekim YT review-ima da moze. Nije da mi treba, ali ako radi kod drugih.. (mozda ko ima Android telefon, moj je uparen sa Iphone-om).

Evo i koja slika samog sata, i poredjenje sa AW i Vibe-om.

Javljam jos utiske jos, a ako ima pitanja, tu sam.
 

Prilozi

  • IMG_4072.jpeg
    IMG_4072.jpeg
    106.7 KB · Pregleda: 170
  • IMG_4075.jpeg
    IMG_4075.jpeg
    163.8 KB · Pregleda: 117
Dobio sam ovaj sat pre 10-ak dana i utisci su OK. Jedino ne mogu da provalim kako da ga povežem na wifi. Kaže treba uneti šifru u zepp aplikaciji, ali nema te opcije. Takođe kad u telefon učitam mapu u gpx formatu, na telefonu je prikauje, na sati neće. Baterija mi je trajala 10 11 dana...
 
Dobio sam ovaj sat pre 10-ak dana i utisci su OK. Jedino ne mogu da provalim kako da ga povežem na wifi. Kaže treba uneti šifru u zepp aplikaciji, ali nema te opcije. Takođe kad u telefon učitam mapu u gpx formatu, na telefonu je prikauje, na sati neće. Baterija mi je trajala 10 11 dana...
Hm, kad kliknes na WiFi mrezu na satu, treba da ti iskoci na telefonu da uneses lozinku. Meni je tako i radi tj poveze se. Doduse, moram da pogledam ali mislim da je Wifi aktivan samo neki vremenski period, jer sam par puta gledao i vidim da je neaktivan, kada ga ukljucim, automatski se poveze na prethodno povezanu mrezu.
To za mape nisam ni probao ali cu kad nadjem vremena da testiram.
 
Meni ovaj sat deluje super za svoju cenu na KP, ali kad pročitam "privacy policy" od kineskih proizvođača pametnih satova, ohladim se u trenutku, od kupovine. Apple Watch ima slabu bateriju, ali nisu baš toliko špijunski nastrojeni. I kad prođem centrom BG-a, one kineske kamere mi idu na živce čim ih vidim, sad još da me i preko sata prate... 😅
Edit: izvinjavam se za blagi offtopic, mogao bih da napravim novu temu u vezi toga.
 
^Malo više poverenja imam u zapadne proizvođače kao što je Apple, nego u Kineze, a i na telefonu sam u podešavanjima uradio sve da mi što manje podataka uzimaju. Ne kažem da su Apple i ostale zapadne kompanije dobri što se tiče privatnosti, nego samo da su manje zlo od Kineza.🙂 Tako da će na kraju za mene biti Apple Watch, eventualno Garmin. Amazfit Balance i Huawei GT4 mi se baš sviđaju, ali zbog njihovih pravila o privatnosti ću ih ipak preskočiti.
 
Mini se Garmin svidja ali modeli koji su mi se svideli su bili preskupi za mene.
Balance je odličan u odnosu uloženo-dobijeno. Moj je koštao 180evra.
 
S obzirom da koristiš Zepp aplikaciju uz iOS. Kako radi aplikacija? Ja sam imao par Amazfit satova i Mi Band, aplikacija je u pozadini non stop radila i jela bateriju sa sa po 5-6h aktivnosti sa isključenim ekranom.
 
^Malo više poverenja imam u zapadne proizvođače kao što je Apple, nego u Kineze, a i na telefonu sam u podešavanjima uradio sve da mi što manje podataka uzimaju. Ne kažem da su Apple i ostale zapadne kompanije dobri što se tiče privatnosti, nego samo da su manje zlo od Kineza.🙂 Tako da će na kraju za mene biti Apple Watch, eventualno Garmin. Amazfit Balance i Huawei GT4 mi se baš sviđaju, ali zbog njihovih pravila o privatnosti ću ih ipak preskočiti.

Kod mene sve suprotno, što se podataka o privatnosti tiče. Ko je počeo da naplaćuje sadržaj skinut sa torenta. Zapad ili Kina. Tom logikom za nas je najbolje tehnika iz Kine, a za njih suprtotno.

Ovde nije pitanje ko može da pristupi podacima - mogu svi. Mnogo je bolje pitanje ko može da ih realno iskoristi protiv tebe.
 
S obzirom da koristiš Zepp aplikaciju uz iOS. Kako radi aplikacija? Ja sam imao par Amazfit satova i Mi Band, aplikacija je u pozadini non stop radila i jela bateriju sa sa po 5-6h aktivnosti sa isključenim ekranom.
Nisam primetio promene na bateriji otkad sam instalirao, jer uglavnom radim od kuce i telefon cesto dopunjujem. Ovo je od prethodna 24h:
1717573432395.png
 
Stigle i narukvice sa Alija (8 day delivery je stvarno 8 dana :) ) Za 8e obe, nije lose. Narucio sam i neku zastitu ali to je samo ram, bez stakla, jer sam vec uspeo da zakacim staklo i napravim malu liniju :/

1718120055229.png1718120117306.png
 
Stigla jos jedna sa Alija, ovaj put za 7 dana. Narucio i stakla ali njih cu kad ovu foliju trenutni iznjakam.
 

Prilozi

  • IMG_4325.jpeg
    IMG_4325.jpeg
    218.5 KB · Pregleda: 92

Prilozi

  • IMG_4340.png
    IMG_4340.png
    339.2 KB · Pregleda: 83
Ja na iOSu imam 2 app za te 3rd party wf-ove.“, WFAmazfit i Amazfaces. Preko prvog je lako drugi imaju neke fore sta treba da bude ukljuceno ne bi li se sinhronizovalo.
Nekako su mi wf iz zvanicne aplikacije graficki lepsi, sa boljom rezolucijom.
Inace na Balance mogu da se instaliraju i wf od GT3 Pro, pa je izbor veliki.
 
Gde ovaj smart watch može da se nabavi kod nas? Amazfit GTR 4 ima ga po prodavnicama za 200eu ili na KP za 160, 170eu. Oni su kao negde egal kako pišu na netu, veoma su slični, jedino što je GTR 4 iz 2022 godine. Iz google pretraživača kada ukucam Amazfit Balance izadje mi samo jedan oglas sa KP i cena mu je 305 eu. Malo je to neverovatno da je duplo skuplji a napolju je razlika u ceni samo 20, 30eu. Kolebao sam se izmedju Huawei Watch fit 3 i GT4, povoljni su, 15 i 20.000 u prodavnici. Tu je naravno i Samsung Watch 5 Pro koji je 25.000 na akciji u BC Group ali baterija mu nije neka, tri četri dana. Amazift Balance ima najvišu ocenu na Versus-u a i baterija mu je vrhunska. Elem da ponovim pitanje, gde Balance može kod nas povoljno da se nabavi a da nije cena 305eu jer mislim da mu to nije realna cena?
 
Kakva nesmotrena greška, evo ga Balance u Bg za 190eu. Ušao sam direktno u KP i eto iznenadjenja. Mator i lenj, brzo se zasitim guglanja i onda mnogo propusta.
 
Poslednja izmena:
Jao majko rodjena koje su ovo ringle, držim na ruci i pitam se jel ima neka aplikacija za kuvanje kafe. Pa ja nikada nisam nosio sat većeg prečnika od 38 - 40mm. Doduše nisam ga nosio 25 godina jer gledam u sat na mobu, pa sam moguće izašao iz trenda. Bome biće ovo još zanimljivija kupovina nego što sam mislio 🙂
 
I mene čudilo. Samo, tad je bio do 250€.
Mučilo ne dok nije stigao. Kupljen u madjarskoj.
Za sad nisam primetio da nesto ne radi ili ima mana.
Najbitnije je da sam zadovoljan sad, ako ima nesto a ne radi to je ok jer ga ne koristim.
 
Već dva puta mi se dešava da mi telefon prijavi da mi Instagram troši mnogo baterije na telefonu. Kad dozvolim da je isključi on mi stavi na listu i Zepp pa mi ne rade notifikacije na telefonu. Pomaže samo restart telefona.
 
Hm, nista slicno mi se nije desilo.
 
Danas je neki Prime Day na Amazon.de, sat na akciji za 177e.
Inace kad god pogledam bateriju, setim se i osmesim sto sam presao sa AW na Balance:
 

Prilozi

  • IMG_6219.png
    IMG_6219.png
    35.8 KB · Pregleda: 16
Nazad
Vrh Dno