Šta je novo?

AM5 Contact frame.

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poruke
11,437
Poena
1,105
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 9 7900x Arctic Liquid Freezer III 360
Matična ploča
ASrock B650 Pro RS
RAM
Kingston 6000 2x16GB.
GPU
Gigabyte, AMD Rx 6600xt
Storage
Kingston KC3000.1TB. Samsung 970 Evo Plus, 500GB. Samsung 960 Evo 250GB, , Cruical P1 1TB, Lexar NVME 2TB
Zvuk
On board Realtek 870
PSU
Seasonic 750W
Monitor
3 x 27"
Laptop
HP 630
Mobilni telefon
Samsung A12
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Ima li neko da zna gde bih ovde mogao da nađem Contact Frame za AM5 socket. Izgleda da ga pravi samo Thermalight i Thermal Grizzly. ?
1706008079973.jpeg
 
Bude kod madjara s vremena na vreme. Al za cega ce ti? Po meni apsolutno nepotrebno
 
Našao jedan na KP, tipično za naše prodavce, 50€, u UK 6 funti a u Americi 8 Dollara. Da su te cene uzeo bih zbog bolje i sigurnije montaže. ni zbog čega drugug. Vidim da ne pomaže temperaturi ništa.
 
Razlike su minimalne na am5, jedino da ti se pasta ne zavlaci u procesor.v Za 8 dolara ok, sve preko previse za te potrebe.
 
Kakva bolja i sigurnija montaža? Šta nije sigurno sa default kačenjem?
 
Poslacu ti jedan ako ti nije hitno. Do kraja meseca saljem nesto za Srbiju.
 
Ja sam ga uzeo isključivo zbog sigurnijeg nanošenja paste, da se ne smaram sa brisanjem chipova. :)
Link
 
Kakva bolja i sigurnija montaža? Šta nije sigurno sa default kačenjem?
Pa lepo, 4 šrafa na jednom komadu debelog aluminijuma bileta umesto limčića i šarki a drži na svim tačkama i ćoškovima umesto samo na dve tačke. Intel ima više problema zato što je pravougaonik i lakše se krivi pod pritiskom a to takođe kvari kontakt sa hladnjakom. Vodenom hlađenju treba veći pritisak na processor. Ako nije skupo and je bolje.
 
Ja eto nisam imao nikakvih problema sa vodenim hladjenjem i default kačenjem.
 
Ja sam svojevremeno gledao ovaj na Aliexpress-u, ali ga na kraju nisam kupio. Po slikama iz komentara rekao bih da je stvarno Thermalright...
 
Pa i piše da je Thermalight. Problem mi je sa naručivanjem, tj. plaćanjem na Aliju a trenutno nemam nikoga da uradi za mene.
 
To nije ista stvar, to je samo zaštitna maska protiv prelivanja paste. Ne služi nikome ko je pažljiv sa nanošenjem paste.
 
Ista je prica i za am5 contact frame, minimalna razlika. Contact frame jedino pravi razliku na intelu.

 
Znam zašto je tako ali ovo mi izgleda sigurnije a sada kada ubacim processor neće se vaditi bar par godina a hlađenje hoće. Ako ga već dobijam jeftino, što da ne.
 
Nazad
Vrh Dno