Šta je novo?

Alone in the Dark (Remake)

DeRadicci

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
04.08.2011
Poruke
7,655
Poena
525
Alone in the Dark is coming to PC, PlayStation 5 and Xbox Series X|S.




Alone in the Dark is set in the gothic American south during the 1920s - a noir setting with classic Lovecraftian
horror elements. It's a world where the familiar meets the surreal. You'll revisit an expanded and transformed
Derceto Mansion, the location that featured in the 1992 game, and various other sites connected to Derceto too.
Both Emily Hartwood and Edward Carnby, the original game's protagonists, are playable, but all enemies are new,
original creations. Although there are some nods to monsters from the past...

The game features classic survival horror gameplay, as you'd expect. You'll explore environments, solve puzzles,
and experience a deep psychological original horror story. You'll also experience hyper-tense action and combat
as you battle supernatural monsters.
 
Ne znam kakav im je to rimejk kad ne izgleda kao original, ne podseća i ne igra se kao original, priča se kompletno piše od nule u ko zna šta...na osnovu čega se uopšte može nazvati tim imenom?
Ovi kao da prave skroz drugu igru pa su nasumično zalepili ime stare i popularne igre da bi navukli ljude...ne razumem šta rade.
 


Pusten je i preorder..

Svidja mi se izbor glumaca, pogotovo glumice :)
 
Plus ima i neki Prologue (demo) da se skine sa Steam-a.
 
Rade "reimagining" igre. Slicno kao sto je Capcom uradio sa RE2 i RE3.
Da s tim što će ovde biti drastično veća razlika i totalno drugi pristup u odnosu na ono što je uradio Capcom iz nekoliko razloga. Prvo originalne igre datiraju još iz vremena 486ca (1992. godina), drugo nekoliko zadnjih izdanja za PC od 2000. godine na gore su osrednje igre i katastrofalno loši PC portovi pa me i ne čudi takva odluka. Pamtim da je naročito loše prošlo izdanje iz 2008. godine. Which reminds me... na ovaj zabavni video pregled koji je uradio izvesni Noah Antwiler o PC izdanju iz 2008. a koji me je (to moram podvući), izuzetno nasmejao u nekoliko navrata.


 
Taj Alone in the dark iz 2008 je meni bila jako zanimljiva igra sa specificnom atmosferom i gameplayom, ali su najveci problem bile kontrole tj. kako je zamisljena interakcija sa inventorijem, pogotovo na PC-u gde sam i presao. Cini mi se da je to posle bilo redizajnirano u Inferno verziji za PS3 ali nju nikada nisam probao.

Sto se tice prezentacije te igre, to je bio zlatan period za Eden Games koji su pored veoma inovativnog TDU iz tog vremena dosta ulozili i u AITD, kao sto je tamo bilo u automobile i sitne detalje, tako je ovde u samu mehaniku igre koja se dosta oslanjala na fiziku za borbu i resavanje zagonetki ili kreativnost u prolazu kroz nivo. Bas skoro naidjoh na stari tech demo endzina i super je poredjenje koliko su moderne igre donekle bezivotne i bez ikakve fizicke interakcije a kamoli da to sluzi za neku kreativnost da na vise nacina savladas neprijatelja ili jos gore napredujes kroz nivo....



 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno