Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Ne znam sto se zezati sa tim kinezima, kad imas Eneloop baterije poprilicno jeftino. Ja to ne bih ni smio staviti na punjenje.
 

Pogledao sam malo punjače za vikend.
Mean well srbija nema ovakav tip punjča.
Ovaj iz Ikeje (Ikee!) deluje ok ali ako pročitaš recenzije ima jedna gde piše da je devojka/žena uzela više komada i svi su imali problem i posle nekog vremena crkli (pa je uzela još 2... ženska logika!)
Produžni kabl je vrlo sumnjiv, korisnog opisa naravno nema a nešto ne bi rekao da je svaki od 6 usb portova 5V i 3,5A, to bi bilo preko 100W ukupno, za 2000 din, ne verujem.
Anker store na aliexpresu se čudno ponaša, koju god kategoriju izabrao dobijam " Sorry, no matches were found for your refined search" :unsure:

1658687650370.png

LM. cene onih ozbiljnijih su značajno otišle gore...
 
Šta znam, slažem se da ne treba zeznuti možda i neki skuplji uređaj tako nekom baterijom s Alija, ali ni taj iz Lidla ne verujem da je puno bolji, tj. kapiram da su slični.

Ako se brinem zbog oštećenja, uzeću bateriju nekog jačeg proizvođača, pa neka je i skuplje, a ne nekog ko lepi ime svog brenda na nešto kinesko.

Ako neću uzimati od jačeg proizvođača, onda svejedno da li AliExpress ili Lidl - svako po svojim afinitetima.
 
Pogledao sam malo punjače za vikend.
Mean well srbija nema ovakav tip punjča.
Ovaj iz Ikeje (Ikee!) deluje ok ali ako pročitaš recenzije ima jedna gde piše da je devojka/žena uzela više komada i svi su imali problem i posle nekog vremena crkli (pa je uzela još 2... ženska logika!)
Produžni kabl je vrlo sumnjiv, korisnog opisa naravno nema a nešto ne bi rekao da je svaki od 6 usb portova 5V i 3,5A, to bi bilo preko 100W ukupno, za 2000 din, ne verujem.
Anker store na aliexpresu se čudno ponaša, koju god kategoriju izabrao dobijam " Sorry, no matches were found for your refined search" :unsure:

Pogledajte prilog 350635

LM. cene onih ozbiljnijih su značajno otišle gore...

Izvini, malo kasno odgovaram, ali tek sad sam video...
Prvo, Anker Store već odavno ne šalje ništa za Srbiju (od početka pandemije kada su ekstremno kasnile pošiljke preko Singapura, pa su morali da vraćaju pare iako su poslali).
To se u pretrazi manifestuje upravo tako kao što je kod tebe, zato što pretraga uzima u obzir samo ono što može da se pošalje za tvoju zemlju.
Možeš slobodno da naručiš punjač sa AliExpressa, ako uzmeš od dobre firme biće verovato bolji nego bilo šta što ima kod nas (u normalnoj prodaji i po razumnoj ceni).
Problem je međutim poštarina, jer sve te firme ili ne šalju za Srbiju, ili su uveli ekstremne cene shippinga.
Šta mogu da ti preporučim od punjača: ORICO, Anker, Tronsmart, Aukey (ovi poslednji su najbolji ali mislim da nema šanse da se nađu iole povoljno)
OK su i Baseus i Ugreen, ali im je malo lošiji odnos cena/kvalitet.
Pogledaj ne samo u oficijelnim radnjama, nego napravi pretragu po celom AE, jer ima radnji koje prodaju te iste stvari ali ponekad sa pristojnijim poštarinama.
Ako ništa ne uspeš da nađeš, nisu loši ni NEKI modeli od Kuulaa i Elough.

Ako na kraju ništa ne nađeš povoljno, javi mi se na PM, imam u kućnoj rezervi par komada Orico 5-portnih stonih punjača od 40W ukupno Koristim jedan na poslu i jedan kod kuće već 3-4 godine i odlični su. Kad malo razmislim nema potrebe da toliko gomilam zalihe, ipak se i tehnologija menja, pa bih dao ceni koju sam ja platio dok je poštarina bila besplatna.
To je nešto ovog tipa:
 
Neko je pitao za miša pre par stranica. Ovaj punjivi miš radi od aprila 2019, nikad nikakav problem. I ne čuju se dugmića niti skrol.. E sad, meni piše da ovaj proizvod više nije moguće naručiti iz Srbije.
€ 5,20 31% Off | Wireless Mouse Computer Bluetooth Mouse Silent PC Mause Rechargeable Ergonomic Mouse 2.4Ghz USB Optical Mice For Laptop PC
 
Meni daje. free shipping
 
Zasto bih lagao? Nemam VPN.
 

Prilozi

  • mis.jpg
    mis.jpg
    141.8 KB · Pregleda: 62
I kod mene isto sad hoće kad kliknem na tu poruku da ne dostavljaju u Srbiju. Pojavi se free shipping. Očigledno se app zabagovala nešto.
 
Не видим да постављате линкове за оне варијанте групне куповине за заиста смешне новце. И да ми нешто и не треба можда би узео ако је симпатично.
На пример...
Slash it
 
Kako to funkcioniše (koliko ljudi je minimum, koliki popust bude, gde je isporuka...)?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220807_181414_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_20220807_181414_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    56.3 KB · Pregleda: 34
  • Screenshot_20220807_181956_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_20220807_181956_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    61.8 KB · Pregleda: 47
Poslednja izmena:
Radi 2 dana , ali svi u lancu moraju biti aktivni

Nemoj na kraju da se razocaras - u stvarnosti je to USB 2.0 model
Tako pise i u specifikaciji , a to pokazuju i testovi....
 
  • Like
Reagovanja: bit
Radi 2 dana , ali svi u lancu moraju biti aktivni

Nemoj na kraju da se razocaras - u stvarnosti je to USB 2.0 model
Tako pise i u specifikaciji , a to pokazuju i testovi....
Ma uopšte mi nije važno koji je, to ne koristim sem za muziku, u fioci gomila. Čisto za probu.
A to što kažeš mi je malo smešno, da se ne razočaram 😁, pa ako roba sa ali može da me razočara onda stvarno 😁😉
 
Neko je pitao za miša pre par stranica. Ovaj punjivi miš radi od aprila 2019, nikad nikakav problem. I ne čuju se dugmića niti skrol.. E sad, meni piše da ovaj proizvod više nije moguće naručiti iz Srbije.
€ 5,20 31% Off | Wireless Mouse Computer Bluetooth Mouse Silent PC Mause Rechargeable Ergonomic Mouse 2.4Ghz USB Optical Mice For Laptop PC

Ovakav neki sam uzeo, verovatno identičan, za iPad. Na USB toliko dobro radi da mogu igrice da se piče FPS, dao deci jednom kad im zabo njihov miš.
 
€ 12,36 25%OFF | USAMS FM Transmitter Car Bluetooth 5.0 FM Radio Modulator Car Kit 5V USB Car Charger Handsfree Wireless Aux Audio MP3 Player Kit
Da li je neko koristio ovaj ili sličan ali prvenstveno za telefoniranje?
Znam da ima masa postova u vezi ovih transmitera ali nešto se ne spominje telefoniranje. Može i neka preporuka.
 
Ja mislim da su svi tu negdje koji god, jedino Anker i ta ekipa odskace po kvalitetu.
 
Ne nalazim pod imenom Anker, ako ti nije problem baci link. Oni što idu direktno u upaljač mi ne odgovaraju, samo ovi na kablu.
Hvala.
 
Skupilo se nas 4 i uspelo je, link ka grupi sam postavio samo ovde na forumu, znači rade te grupe. Pa eto, možete postavljti linkove vaših grupa ka proizvodima koji su eto kao te krpe ili šta već na primer 2.5 dinara
 

Prilozi

  • Screenshot_20220808_080728_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_20220808_080728_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    95.2 KB · Pregleda: 48
  • Screenshot_20220808_082132_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_20220808_082132_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    84.9 KB · Pregleda: 44
Poslednja izmena:

Ako nekom zatreba.
Kupio pre jedno mesec dana, neviđeno korisna stvar.
Tanka, može izdržati boga-oca (kod keve i ćaleta smo na terasi tako fiksirali jedanu policu (naravno nismo se usudili, a nije bilo ni potrebe da je dižemo u visinu, već je tik iznad poda)).
Ovaj prodavac je malo skuplji ali isporučuje ekspresno i ima u ponudi i "nadograđenu" varijatu, koju sam sad uzeo, ali i standardna mi je baš lepo radila posao...

Danas dokupio još par kolutova da imam u šteku.
 
@nemanja123

Salju odvojeno , moze ali ne mora svaki clan grupe da kupi

Limit u 24h - mozes da pristupis jednoj grupi i da napravis jednu grupu


Standardna cena za USB2.0 32GB - oko 3,5$ , 64GB oko 5$.


003.jpg 085.jpg
 
Ima i dodatnih limita, npr. nije mi dao da uđem u grupu koju je pokrenuo korisnik kome sam par dana pre toga već pristupio u grupu. Kaže "iskoristili ste limit". U prevodu može da se odigra par puta, tipa ja tebi / ti meni, i ako imate više naloga u kući to je ekstra mogućnost, i to je to otprilike... Tako da treba izabrati pametno...
Što se tiče "Slash it", to ne treba ni pokušavati, uglavnom ni ne šalju za Srbiju, a i kad šalju šanse su taman tolike kao i u "Bonus Buddies", dakle nikakve.
 
Nazad
Vrh Dno