Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Vidim da i to postoji, pa da pitam koji bi bio ok za kupovinu, jednostavan način za osavremenjavanje nekog starijeg risivera.
Aux in bluetuth na 3.5mm "bananicu"
Nešto ovako ali bolje ako ima ili je i ovo ok
RSD 188.17 20%OFF | 2 in 1 Wireless Bluetooth 5.0 Receiver Transmitter Adapter 3.5mm Jack For Car Music Audio Aux A2dp Headphone Reciever Handsfree


 
Poslednja izmena:
Bas to sto pitas sam ja kupio, Ugreen , ovaj model. Uzeo sam ga u julu, zagubio ga brzo, narucio drugi, i kako to obicno biva, nasao ovaj prvi vrlo brzo,
tako da mi je ovaj prvi sad visak. Nisam ni folije skinuo s njega. Inace odlican je. Ako si zainteresovan za trgovinu posalji PP, povoljno ;)
 
Eh.. ja narucujem kod rodbine u HR odavno,i pre nego sto su nas blacklist-ovali, pa kad idem tamo pokupim...predvidivi troskovi i mnogo brza isporuka.
Nazalost, ne znam kako je za ovde...
 
Jel može preporuka za usb kablove tip C i micro USB. Trebaju mi 2m i 3m, verzija "u Г" (90 stepeni) i standardni. Da podržavaju brzo punjenje (ili makar da daju maksimum).
- Potreban i jedan što kraći USB tip C (za korišćenje sa powerbank-om).

Sve će se naručivati na Nemačku (računam da svi isporučuju).
 
@ nemanja123

Rusi stalno objavljuju testove , pa trazi sta te zanima

Ima zanimljivih modela 60 i 100W
 
Jel može preporuka za usb kablove tip C i micro USB. Trebaju mi 2m i 3m, verzija "u Г" (90 stepeni) i standardni. Da podržavaju brzo punjenje (ili makar da daju maksimum).
- Potreban i jedan što kraći USB tip C (za korišćenje sa powerbank-om).

Sve će se naručivati na Nemačku (računam da svi isporučuju).
Jasam uzo ovo 0,5/2/3 , na samsung A50 podrzava brzo punjenje
 
Imam nekoliko tih uslion magnetnih i super su oni neko vreme, ali svetlo na njima je vrlo iritantno
I posle nekog vremena hoce da gube kontakt.

Ja sam to kupio deci (moja deca nisu mala), ali nema to smisla za njih, em te kablove potrgaju brze nego klasicne em gube ove konektore pa smo ih batalili i samo ja koristim.
Ako hocete da vam kabl traje nemojte kupovati magnetne kablove, nezniji su od standardnih.
 
Imam nekoliko tih uslion magnetnih i super su oni neko vreme, ali svetlo na njima je vrlo iritantno
I posle nekog vremena hoce da gube kontakt.

Ja sam to kupio deci (moja deca nisu mala), ali nema to smisla za njih, em te kablove potrgaju brze nego klasicne em gube ove konektore pa smo ih batalili i samo ja koristim.
Ako hocete da vam kabl traje nemojte kupovati magnetne kablove, nezniji su od standardnih.
Ja nemam magnetne nego obicne sto se rotira levo desno , da ova plava svetla bas iritira, imam ih skoro godinu
 
moze preporuka koji wifi karticu da narucim do 15 evra sa aliexpressa? slot je "M.2 2230"
 
Da li mora sa aliexpress? Koliko vidim, na našim oglasima ima dosta veliki izbor.
 
koji model na primer? lenovo ima whitelistu ne moze kartica koja nije na listi, nece da boota sistem
 
Otvorio sam dispute za jedan predmet od 8 dolara i prodavac mi nudi Return goods & refund. Da li da odbijem ovo posto nije realno da saljem paket u kinu ? I sta ce biti posle?
 
^ Ako si primio robu, uvek ide refund tek posle vraćanja robe.
Na tebi je, ako je roba stigla nepopravljivo oštećena / pogrešan model i sl, vraćaj ako ti se isplati, ako nije oštećena i ako ti može korisititi, dogovori se sa prodavcem za realan partial refund uz zadržavanje robe, ako roba već ima neku manu.

Ako roba nema manu, a ti tražiš refund, tu ti ne mogu pomoći...
 
Između originala i upitnih punjača sa Alija, postoji dobra a pristupačna alternativa sa 2 godine garancije.

 
Jos ako ima neka pouzdana alternativa za kabl?

Unapred hvala
 
Kako se meni cini refund nije kao sto je nekad bio,a nece ni da bude.
Za jedan proizvod me prodavac zavrnuo,nije poslao porudzbina otkazana a novac nije vracen. Kaze mi da on nema nista sa tim da jurim aliexpress.
Drugi paket mi je stigao i nije to sto sam porucio,kontaktirao sam prodavca i mislio sam da ce da se pravi lud,ali ne pravi se,lud je.
Kaze mi pa nismo trenutno imali na lageru to sto ste porucili a mi poslali ovo drugo,ali svakako to drugo ima istu funkciju kao ovo prvo. A u pitanju je skroz drugacija stvar.
Cini mi se da ce prodavac dobiti novac svakako a ja dobio nesta sto nisam porucio.
 
Pa gledam od koga kupujem,pa nije losa ocena,4.6
Ali necu da ostavim ovako. Moracu i ja da se orgaznijuem nekako "fizickom pretnjom".
 
Kako se meni cini refund nije kao sto je nekad bio,a nece ni da bude.
Za jedan proizvod me prodavac zavrnuo,nije poslao porudzbina otkazana a novac nije vracen. Kaze mi da on nema nista sa tim da jurim aliexpress.
Drugi paket mi je stigao i nije to sto sam porucio,kontaktirao sam prodavca i mislio sam da ce da se pravi lud,ali ne pravi se,lud je.
Kaze mi pa nismo trenutno imali na lageru to sto ste porucili a mi poslali ovo drugo,ali svakako to drugo ima istu funkciju kao ovo prvo. A u pitanju je skroz drugacija stvar.
Cini mi se da ce prodavac dobiti novac svakako a ja dobio nesta sto nisam porucio.
da li si otvorio dispute?
Prodavac pare dobije tek kad ti potvrdis da ti je stigao paket, Do tada je kod Alija. Prosto ne verujem da neceda ti vrate pare? Ali sve je moguce
Za drugi slucaj rcunaj da neces dobiti sve pare nazad. Uslikaj sve, jos ako imas dokaze da je prodavac priznao da ti je namerno poslao pogresno EXTRA...sve to lepo uslikas i postavis dispute. Trazis partial refund. npr ako si platio nesto 1$ trazis npr 0.99 $ ( cifra zavisi kakve si volje :p ) Nikako ne trazi sve pare nazad! Uvek partial za pogresno poslatu stvar.
 
Nisam otvorio dispute,hteo sam da pitam prodavca sta ce da kaze,mislio sam da ce da se pravi lud ali ne pravi se,lud je :D

Pa ako misli da me i dalje zeza sve cu to da uslikam kao dokaz.
Stvar sam platio 0.91,tacnije 0.48 + shiping. Nije moguce da se ljudi brukaju za takve sitnice.
 
Ma znam da su ljudi spremni na sve kad je novac u pitanju ali za sitan novac da te zavlace za to nemam reci.
Meni je jedan kinez poslao pogresan paket (neke varalice) Izvinjavao se 3 puta,ponudio se da vrati novac i nekoliko puta me pitao da mi posalje drugi paket o njegovom trosku. Naravno da sam odbio. Dobio sam varalice jesu drugacija boja ali sam dobio paket. Da je bila neka veca porudzbina pa i da se bunim.
 
Ljudi jel moze preporuka za punjac i kabl za Iphone sa aliexpresa...da provereno radi.
Nalazio par komada na aliju...ali ne znam da li su ok.


Ako ne da kupujem orginal
Da sam da tvom mestu, tj. da sam dao dva brda para za telefon definitivno ne bi gledao da ga punim najjeftinijim mogućim punjačem sa aliexpresa.
Porvremeno gledam ipad rehab i Luisa Rosmana (YT kanali) koji se bave popravkom apple uređaja, veliki je broj kvarova prouzrokovan upravo upotrebom
loših i jefinih punjača. Uzmeš punjač od 200 din, ovaj ti sprži telefon a popravka toga neće biti ispod 60€ i zaključak je: upisati po želji 🤣
 
Ma da, ja ne kupujem te punjače s AliExpressa ni za ovaj moj Xiaomi što je bio 200 evra pre skoro tri godine. E sad, da li sam pametniji što umesto toga kupujem Hama punjače, o tome ovde sigurno postoje različita mišljenja.😄

@vodka_commando Ma da... Nije pametno ni u EU kačiti se s nekim domaćim, šta će ti problem sa zakonom u zemlji gde si stranac, a kamo li u Kini.
 
Nazad
Vrh Dno