Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Da li ima nekih BT slusalica sa kojima moze da se pliva?
 
Sad posto sve zivo sto iole vredi kosta bogaoca zbog shippinga kao da je zlato, AliExpress postaje beskoristan. Postoji li neka zamena za kupovinu elektronike a da ne traze po 50$ za shipping najprostijih stvari kao ovi lopovi?
https://penonaudio.com/delivery-information.html jos nista nisam uzeo jer skupljam pare ali deluje obecavajuce pogotovu sto imaju ono sto me zanima a to su DAP-ovi i bubice kvalitetne koje su manje od 100 evra a izbor je ogroman.
 
Drugari, nikada nisam nisam imao IPhone, pa mi treba preporuka za usb kablić. Jedan dečkić se druži sa mojom ćerkicom i plašim se da mi ne zapali kuću. Njegov kabal bukvalno nema izloaciju. Gledaću danas da postavim sliku.
 
Pogledaj po velikim kineskim radnjama - prodaju i oni razne sitnice po cenama kao na AE.
Sa AE mozes poruciti , ali pitanje je kada ce i da li ce stici
 
Da li neko igra pikado?
Amaterski ponekad odigram u kaficu pa bi uzeo sebi neke strelice, mislim da su teže - bolje, mozda oko 25g, da nisu debele.
 
Ja sam mislio na nešto jeftinije a kvalitetno tipa Baseus ili maksimum Ugreen.

Možda ovo USB Kablić
 
Baš me interesuje koji će od vas dvojice pre da zapali kuću.:rolleyes:
 
Baseus i Ugreen su izuzetno kvaliteni i na ovoj temi hvaljeni kablovi. Već ih imam 2-3 komada. Za IPhone me zanima da li je konektor za sve isti ?
 
Baseus i Ugreen su izuzetno kvaliteni i na ovoj temi hvaljeni kablovi. Već ih imam 2-3 komada. Za IPhone me zanima da li je konektor za sve isti ?
Šalio sam se prijatelju,ja imam dosta Ugreen proizvoda i baš sam zadovoljan.Jedino sad ta poštarina zeza.
 
Fonken ( USB-C ) duzine 2m koje sam placao 2$ ( sada je oko 3,5$ bez popusta )

fonken.jpg
 
Koji OTG USB3 na Type C za Huawei telefon?

edti: može i preporuka za flash sa type C konektorom
 
Poslednja izmena:
graficke kartice iz inostranstva? kolika je carina? vrednost 500-600$? probao neko?
 
Wau, htedoh da naručim magnete kad ono i na njih je šiping ludački...
 
10

10% carine i onda 20% pdv, a kad/ako rikne sednes i plačeš.
Хмм, на техничку робу (где спадају и графичке картице) царина је пре пар год била 1% код њих, регуларна царина је 10%. Једино ако су мењали ценовник, најбоље да се окрене тел. и да се пита.
 
Gledam da kupim neku auto kameru i slucajno videh da je sutra na akciji ona Xiaomi Mi Auto Camera 1S sa 9.990din na 6.450din.

Vredi li to ili ima bolje za te pare?
 
Mislim da je dobra, ali da je odlično rešenje iskoristiti stari telefon za tu svrhu. Instalirao sam na Xiaomi A2 koji više ne koristim besplatnu Droid Dashcam - Driving video
aplikaciju, odlično radi i ljudi je redovno unapređuju na osnovu sugestija korisnika (nekada dodaju opcije nakon dan dva kada im pošalješ komentar)
 
Preporuka za neki magnetni kabal koji podrzava brzo punjenje?
 
Mislim da je dobra, ali da je odlično rešenje iskoristiti stari telefon za tu svrhu. Instalirao sam na Xiaomi A2 koji više ne koristim besplatnu Droid Dashcam - Driving video
aplikaciju, odlično radi i ljudi je redovno unapređuju na osnovu sugestija korisnika (nekada dodaju opcije nakon dan dva kada im pošalješ komentar)

Stari telefon nije ni blizu valjanoj namenskoj car-dash kameri.

Za početak, kamera za snimanje vožnje ima širokougani objektiv, neophodan da se vidi dovoljno široko ispred kola. Telefoni nemaju toliko široke objektive.

Dalje, car-dash kamera treba da je kompaktna i neupadljiva, sa idejom da se jednom postavi i ne sklanja nikada.
Ako ćeš za svaku vožnju da je skidaš/stavljaš, posle vrlo malo vremena će te to smoriti i ili je nećeš stvaljati, ili će ti neko ukrasti telefon zalepljen na šoferku ako je ne sklanjaš.
I dalje, ne bi trebalo da smeta pogledu vozača...

Imamo bogatu temu o auto kamerama: https://forum.benchmark.rs/threads/auto-kamere.391922/page-10
 
Sve si u pravu, ali mi je problem u tome što ne bih ni kameru smeo da ostavljam u kolima. Stoji auto na ulici u mraku, "fin" kraj u BG. I nju sam pre stalno skidao, posle nekog vremena moram da podešavam sat, nema GPS. A2 mi sasvim korektno obavlja posao, preko Alija mi je stigao nosač sa magnetom koji odlično drži
 
One male kamere bez displeja tipa 70mai mini, zalepljene iza retrovizora. kabel sproveden da se ne vidi, ne moraš uopšte skidati.
Msm, ako će neko da ti obija auto, obiće ga iz brojnihi drugih razloga.

Kamere iz Mini 0xxx serije se skidaju/stavljaju jednom potezom jer je napajanje dovedeno u podnožje koje je zalepljeno na šoferku.
Sada već velika većina njih ima GPS. Ako ima GPS, sat je uvek sinhronizovan.

Al' ajd' ok, (ne)krađa na stranu, ali širokougaonost objektiva je još jedan bitan feature car-dash kamera.
 
Moze li neko da preporuči usb 3.0 hub?
Na kućištu napred su mi samo usb 2.0 portovi a pozadi imam 3.0, type C. Da se ne bi zavlacio iza treba mi neki produzetak. E sad da li je bolje da se ukljuci u usb 3 ili type C nemam pojma. Dajte neki predlog sta je ok za neke sitne pare s obzirom da to nije nesto sto mi je neophodno i sta koristim svaki dan vise puta dnevno.
 
@amdpower







@virke

Sa AE sa free dostavom mozes da narucis iskljucivo one od 3-4$ ali nisam siguran kakvog su kvaliteta



Ako na prednjoj strani kucista imas otvor 3,5" ili 5,25" i na maticnoj ploci imas konektor za USB 3.0
uzmi za 200-600 dinara ( polovan ) USB 3.0 front panel.

usb30.jpg usb3-4.jpg
 
Nazad
Vrh Dno