Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Imam isto taj MT750 i da, za te pare je ok, ja sam ga uzeo iz girbesta još dok su radili ali ipak nije Logitech.
Razmišljao sam i ja da uzmem MX Master a ovaj odnesen u firmu. Ima tako s vremena na vreme neke bubice.
Zamenio sam mu bateriju i sad duže traje nego fabrički :)
kako si ga otvorio, jel ima srafove, nije lepljen/presovan?
 
Ima 4 šrafića od dole, dva napred su vidljiva a druga dva su ispod onih skid podloga levo i desno, odlepiš ih, odvrneš šrafove i otvara se bez problema,
baterija je u njemu mala, kao u mp3 plejeru, stavio sam iz elektronske cigare (1600 pufs).
 
Na Ananasu je 4490 ako iskoristis promo kod

jel ovo ne vazi vise? bilo do 16. januara?
 
Da li je neko naručivao garderobu preko aliexpre, tj. svečane haljine?
 
Pozdrav, treba mi wifi repeater sa 2 LAN priključka, ovako nešto:


Pošto mi je ruter u drugoj sobi treba da povežem EON android box u dnevnoj sobi preko kabla i eventualno bih povezao i TV direktno. Za šta može ovaj WAN port da se koristi?
 
Stigao mi je toocki usb-c na usb-c 100W od 1m. Deluje da je kabl prilično dobre izrade. Na krajevima je antislip guma, pletivo je isto bolje u odnosu na neki uslion ili topk (nisam siguran koji sam uzeo pre par god), jer je mekše i lakše se savija.

Puni laptop koji ide na 65W, ali mi deluje da nešto sporije puni telefon u odnosu na kabl koji sam dobio da povežem laptop i monitor, oba usb-c. Mada moguće da mi se samo čini.
 
Pozdrav, treba mi wifi repeater sa 2 LAN priključka, ovako nešto:


Pošto mi je ruter u drugoj sobi treba da povežem EON android box u dnevnoj sobi preko kabla i eventualno bih povezao i TV direktno. Za šta može ovaj WAN port da se koristi?
Link ne radi, ali nema veze.
WAN port služi da repeater može da radi tako što signal primi i preko LAN kabla, odnosno da radi kao klasičan AP.

/off/ Koji EON Box imaš? KAON (onaj što ima i priključak za coax) nema WIFI. Onaj drugi (SDMC) ima WiFi i može relativno jednostavno da se aktivira.
 
EON ima coax :(
Evo printscr u prilogu
Da li onda može iz repeatera LAN u EON-a a iz njega LAN ka TV-u?
 

Prilozi

  • ali.png
    ali.png
    337.6 KB · Pregleda: 46
Stigao mi je toocki usb-c na usb-c 100W od 1m. Deluje da je kabl prilično dobre izrade. Na krajevima je antislip guma, pletivo je isto bolje u odnosu na neki uslion ili topk (nisam siguran koji sam uzeo pre par god), jer je mekše i lakše se savija.

Puni laptop koji ide na 65W, ali mi deluje da nešto sporije puni telefon u odnosu na kabl koji sam dobio da povežem laptop i monitor, oba usb-c. Mada moguće da mi se samo čini.
Jel može link?
 
Može mala pomoć za dve stvari? Video sam na kp Rolex replike (sve sa Rolex natpisom i logoom) za oko 3000 i airpods kopije, takodje kutija sve sa logoom za 3500-4000 dinara. Nije neka kinta, ali kontam da i to ide sa alija ili sličnih sajtova, a uzeo bih par komada, sto za sebe, sto za poklone.
Ima li neko linkove da prosledi? Ili da me uputi gde da trazim. Rolex kopije sa alija nemaju isti natpis, a i airpods kopije nisu bas tako verne i nemaju logo kao ove sa domacih oglasa. Dok se recimo galaxy buds kopije mogu naci sve sa pakovanjem 1/1
Hvala
 
Jel kupovao mozda neko eksterno kuciste za hdd/ssd da podeli iskustva? Dvoumim se izmedju ova dva modela:


Prvo je aluminijumsko kuciste i cip u njemu je JMS578 i po netu deluje da je taj najbolji sto se tice ovih jeftinijih kucista. Mana je sto za Srbiju nema pracenje, pa u skladu sa trenutnim desavanjima, moguce i da ne stigne. Takodje, u pitanju je USB A ulaz, a nemam nijedan USB A na USB A SS kabl, sem ovog sto bi poslali.

Sa druge strane, za orico ne pise koji je cip konkretno sem "Support UASP protocols and TRIM function", pa moze da bude isti kao i gore. Pitao sam prodavca, ali za sad nema odgovora zbog vikenda. Ulaz je USB tip c, a takvih kablova imam dosta. Pise da je tracking available, pa se nadam da bih u slucaju da ne stigne, uspeo da dobijem refund.
 
@nidzesi jel klasičan usb a ulaz ili je micro b? Oznaka čipa može da se vidi kad se izvuče sama elektrika. Jesi li možda probao i sa hdd i sa ssd, pošto videh da neki kupci prijavljuju da im navodno kućište nema dovoljno snage da potera hdd.
 
Tip A je ulaz. Od prvog dana je u njemu HDD izvađen iz starog laptopa. Radi bez problema.

IMG_20230205_161830.jpg

Iskreno, ne da mi se sad da tražim šrafciger da otvaram pa da ti slikam, ali ako ti je baš bitno mogu sutra popodne :)
 
Nema veze, nije bitno, hvala ti svakako. :)

Verovatno je isti čip. Više su me zanimala generalno iskustva, pošto isto uzimam za hdd koji ću izvaditi iz laptopa.
 
imam to kuciste, ono radi ali ako je mehanicki HDD vrti se non stop bez prestanka, sto nije dobro
 
imam to kuciste, ono radi ali ako je mehanicki HDD vrti se non stop bez prestanka, sto nije dobro
Pa koristio bi se za backup podataka, mada bih ga mozda povezao i na RPi, u kom slucaju bi stalno imao napajanje i verovatno radio bez prestanka. Orico reklamira da postoji autosleep posle 10min, ne znam da li bi to pomoglo.
 
Nadam se da imate "kasko" osiguranje na kuću/stan, sa tim 5$ punjačima što se greju do 100 stepeni your pushing your luck...
 
Da li je neko skoro kupovao ili ima predlog za USB 3.x čitač/adapter za microSD kartice?! Vidim da ima svašta da se nađe u ponudi ;)
 
Poručio sam neke kablove sa Aliexpress-a, doplatio recimo $1.2 za shipping da imam tracking, prodavac pošalje bez trackinga. Sačekam da stignu, sve radi ok, i tražim refund za taj deo koliko je bio shipping. Iskreno, nisam ni mislio da će da mi vrate, ali rekoh hajde da probam, da malo njih cimam, možda i krenu da se ponašaju pismenije. Nekih 15s nakon što sam otvorio refund request, stiže mail da je presuđeno u moju korist i da će mi biti vraćene pare :oops:

Ja šokiran
 
Nazad
Vrh Dno